יום רביעי, 01 באפריל 2020, ז' ניסן ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

הדרך לאולימפיאדה עוברת אצלנו

אנדריי גוברוב, שיאן העולם ב-50 מטרים פרפר, פתח את ההכנות לאולימפיאדת טוקיו בקנטרי נווה אילן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

השיאן העולמי במשחה 50 מטרים פרפר, האוקראיני אנדרי גוברוב, פתח את השנה האולימפית שלו בקאנטרי נווה אילן. "יש פה בריכה צלולה ומקסימה וגם תוך כדי שחייה אפשר לראות נוף מרהיב, אז חשבתי שפה המקום להתחיל את המסע שלי לזהב אולימפי", הסביר אנדרי לצוות המדריכים בקאנטרי נווה אילן.

בית הספר לשחייה והנבחרות שפועלים בקאנטרי נווה אילן, עברו שדרוג משמעותי שנה עברה עם הבאת המאמן עמית עצמון והליווי של המאמן האולימפי לאוניד שייכט. מעל 120 ילדים כבר נרשמו להתחלת העונה בספטמבר והקבוצות השונות כמעט מלאות.

מנהל הקאנטרי, באסם חלואני, לא התרגש מהנוכחות של שיאן העולם, הוא בהחלט מסכים שמקאנטרי נווה אילן ניתן להגיע הכי רחוק: "המטרה שלנו השנה גם לאפשר לכל תושבי מטה יהודה ומבשרת ציון לימוד שחייה מציל חיים וגם חוגי פעילות שנתיים. כל זאת בצד נבחרות הישג שיכולות להוביל את השחייניות והשחיינים שלנו להישגים גבוהים שטרם היו פה באזור". 

פרופ' נעמה קונסטנטיני, בכירת רופאי הספורט בישראל ויו"ר הועדה המייעצת במשרד הבריאות, אף היא שוחה בקביעות בקאנטרי נווה אילן: "הסטטיסטיקה של 37 מקרי טביעה של ילדים בגילאים 0-17 בישראל, בשנת 2018 לבדה, היא מדאיגה ביותר. הוכח שהדרך המרכזית למניעת טביעות היא לימוד שחייה. ההורים חייבים להפנים את זה. ככל שהילד יודע יותר טוב לשחות, כך סיכויי הטביעה שלו, גם לטווח רחוק של זמן, קטנים עד מאוד. בכלל, מחקרים מוכיחים שהשחייה היא ענף הספורט הבריא והכנון ביותר שיש גם לילדים וגם למבוגרים. ההמלצה שלי היא קבועה: לכו לשחות!".

השיאן העולמי במשחה 50 מטרים פרפר, האוקראיני אנדרי גוברוב (צילום: באדיבות קנטרי נווה אילן)

 

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: