יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

סופ"ש ראשון של עונת 2019/20

משחקי גביע לבוגרים ולנערים * משחק ליגה לנוער * היום (שישי) זה ייפתח עם המשחק של הבוגרים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

בר לוי ומשה שפיבק

בשורה לאוהבי הכדורגל המקומי. הפגרה הסתיימה ועונת הכדורגל 2019/20 שכבר החלה ובגדול בליגות הגבוהות, יוצאת לדרך גם בליגות הנמוכות.

כמיטב המסורת, לפני פתיחת העונה מתקיימים משחקי גביע. מדובר בסבבים הראשונים של גביע המדינה, בהם משתתפות רק קבוצות הליגות הנמוכות. הקבוצות מתמודדות עם קבוצות מן המחוז שלהן על מנת להימנע מנסיעות ארוכות ולאחר פלייאוף בן ארבעה שלבים, נותרות קבוצות ליגות א', ב' וג' שמשתתפות בשלבים הבאים, אליהם מצטרפות קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית ומשם גם צומחת ה'סינדלרה' התורנית, המפתיעה השנתית של משחקי הגביע.

היום (שישי, 13.9) תארח קבוצת הבוגרים, במסגרת סבב א' של גביע המדינה, את מ.ס. רמלה. משחק גביע המדינה לנערים ב' (סבב א'), בו הייתה אמורה הפועל מבשרת ציון/אבו גוש להתארח אצל א.ס. נורדיה הירושלמית, שבקור תוכנן לאמש (חמישי), יתקיים ביום שני (16.9).

מי שכבר עכשיו קופצת למים של הליגה היא קבוצת הנוער, שתתארח בשבת (14.9) אצל בית"ר מעלה אדומים. קבוצה נוספת שנקבע לה כבר משחק הפתיחה בליגה היא קבוצת נערים ג', אשר תארח בשבת הבאה (21.9) את הפועל בני אשדוד.

טרם פורסמו פרטים על משחקי פתיחת העונה של קבוצות הילדים – הן בליגה והן בגביע.

 

מבט לבוגרים

הפועל מבשרת ציון פותחת שנה. החודש נפתחו אימוני הקבוצה הבוגרת וכמו בכל פתיחת עונה, סימן שאלה גדול מתנוסס מעל הקבוצה, איפה זה יסתיים השנה?

בשנה שעברה חוותה הקבוצה עונת שיא אחרי תקופה של שפל מתמשך, זה התחיל עם שמעון צ'רנוחה, שחקן העבר האגדי, שהנחיל תרבות אימונים מחייבת אך לאחר שלושה חודשים ההנהלה נפרדה ממנו מכיוון שלא התאים לקבוצה. לתפקיד נכנס מוטי מנחם, שמיד התחבר לשחקנים והצליח למשוך אותם למעלה בדרישות ובמחויבות. את העונה סיימה הקבוצה במקום ה-8, דבר שהיה נראה מדהים ביחס לשנים הקודמות, בהן סיימה הקבוצה באופן קבוע בין שני המקומות האחרונים בליגה.

כעת פותחת הקבוצה עונה חדשה, השרביט עדיין בידיו של מוטי מנחם שמסביר את הישארותו: "אלון ליאל (ראש האגודה) ביקש ממני שאמשיך, לא יכולתי לסרב. מדובר על בחור רציני שעושה הכול מאהבה. אנשים כמוהו הם יחידי סגולה בנוף של הכדורגל וכשכזה מבקש ממך, אז אתה נשאר".

החודש נפתחו האימונים של הקבוצה ועד עכשיו מספרים השחקנים על רמת מחויבות גבוהה מהרגיל, השנה, אומרים בקבוצה, אפשר להגיע יותר גבוה, ולגעת בצמרת, ואולי לראשונה אחרי שנים, תצליח הקבוצה לקחת חלק במאבקי העלייה. מנחם סיפר על פתיחת האימונים והמטרות: "ממשיכים במתכונת של שנה שעברה. אתם צריכים להבין, אין כסף. יבואו שחקנים שאוהבים את הכדורגל ואיתם נצמח. המון קבוצות התחזקו ורוצות לעלות ליגה, אנחנו נעשה את המקסימום שלנו".

כפיר משה קפטן הקבוצה, סיפר גם הוא: "האימונים נפתחו היטב, ניתן לראות שמי שמגיע מחייך, נהנה ונותן עבודה. התקווה היא שזה ימשיך ככה. אני פותח פה עוד שנה כי אני באמת אוהב את המקום, את הקבוצה והכדורגל ואני אשמח שהקבוצה סוף סוף תהווה בורג משמעותי בליגה ותספק עונה תחרותית. לשם כך נדרש שנשמור על הקצב הטוב שפתחנו בו לאורך כל העונה וזה לא פשוט".

מכאן נאחל הצלחה לקבוצה היחידה של מבשרת, שתגדל ותייצג את היישוב בכבוד. האם השנה סוף סוף נוכל להתגאות בקבוצה המקומית? רק הזמן יגיד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: