יום שבת, 26 בספטמבר 2020, ח' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

פריחת הטאקוונדו במבשרת

שלום דוד, מאמן הטאקוונדו המקומי, מספר על הדרך להצלחה ונותן כמה טיפים למי שמתעניין בתחום

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

בר לוי

שלום דוד הוא אחד הדמויות המרכזיות לנוער במבשרת, מעטים ילדי החטיבה שלא מכירים את הדמות המפורסמת של שלום מהחטיבה. אבל כשיוצאים מכותלי בית הספר פוגשים שלום דוד אחר, מאמן חוג הטאקוונדו וההגנה עצמית במתנ"ס מבשרת. דוד, שגדל והתחנך במבשרת ציון מגדל פה גם את שני ילדיו, נשוי באושר וסגר עשור רביעי לחייו בשנה החולפת. חיי המשפחה והחינוך הם הדרך שלו והוא מביא את אותם ערכים גם לעולם הטאקוונדו, יחד עם עולם מקצועי שרכש בדרכו להגעה לחגורה שחורה, מאסטר ברמה דאן 4.

את הטאקוונדו פגש שלום כבר בגיל צעיר, "התחלתי להתאמן בגיל צעיר מאוד. הייתי כמו כל ילד שמגיע לחוג בפעם הראשונה, עם השנים התמקצעתי באומנות הלחימה והפכתי לאלוף ישראל לנוער וחבר בנבחרת ישראל". שלום מספר על ההיכרות עם הדרך והקשיים שהיו לו וצפויים לכל אחד ממתאמניו: "השתתפתי באין ספור תחרויות בחו"ל, בין היתר הגעתי למקום חמישי באליפות אירופה לנוער ומקום תשיעי בבוגרים. כמו כן השתתפתי באליפות עולם בקוריאה. אני מכיר את הדרך שצריך לעבור כדי להגיע לרמות הגבוהות ביותר ואני לא מוכן למכור אשליות להורי הילדים, לעולם לא אומר להם 'בואו וישר תהיו אלופים'. הייתי שם ואני מכיר זאת, כדי להיות אלוף צריך להשקיע ולעשות ויתורים רבים. הצלחה בתחום דורשת הקרבה של הרבה מאוד דברים".

הדרך של שלום שונה משאר המועדונים, על הערכים הוא לא מוכן לוותר. החינוך קודם למדליות: "ההחלטה שלי הייתה שאני תחילה מנחיל לילדים את הדרך והערכים, אני רוצה לראות שמחה אצל הילדים ושלפני הכול יגיעו וייהנו. ילד שמגיע לחוג הטקאוונדו במתנ"ס זוכה לסט כלים לחיים, בונים אנשים שידען להתמודד עם מצבי לחץ, יחד עם סגולות של התמדה וחיזוק הבטחון עצמי. כל זאת כמובן לצד התחרויות וההישגים, אימון מקצועי שמביא לחיזוק פיזי של הילדים ושיפור כושרם".

כמו שכבר הזכרנו, חינוך היא דרכו של דוד שעובד בתחום החינוך הבלתי פורמאלי מעל 20 שנה: "אני משמש כרכז מוגנות ומשמעת בחטיבת 'היובל' במבשרת, מכיר רואה את צורת החיים של הילדים". ואיך זה מופיע בטאקוונדו? "מה שמיוחד אצלי זה שאני מזדעה עם הרבה הורים שמביאים את הילדים שלהם אליי לחוג, מכיר אותם ואת הקשיים שלהם ושל הילדים. ההורים מכירים אותי מילדות, עם רובם גדלתי וחלקם מכירים אותי דרך חברים משותפים. הם יודעים את הדרך שאני עברתי בהיותי ילד,  זוכרים את ההקרבה שלי כדי להצליח בתחום ובעיקר מעריכים. הם רוצים שילדיהם ילכו בדרך שלי ולכן מביאים אותם אליי בידיעה שהיקר להם מכל נמצא בידיים בטוחות".

לסיכום סיפר שלום על הייחוד שבחוג הטאקוונדו במתנ"ס, מעבר להיכרות עם ההורים, יכולות החינוך והמקצועיות, שלום הוא מאמן שונה: "אני לא עוד מאמן שמעביר חוג במתנ"ס, כשאני מאמן את הילדים אני רואה בעיניים שלי את ההורים שלהם וזה גורם לי לתת מעצמי את המקסימום שלי. אני לא מוכן לאכזב אף הורה שנותנן לי לעצב את ילדו בגילאים הכי קריטיים של החיים. ילד שמשקיע יכול להגיע לתוצאות שלא נמדדות רק במדליות, התוצאה אצלי היא גם בפיתוח ביטחון עצמי, שיפור בריכוז וביכולת של שמירה על האיפוק. ילד שמצליח מבחינתי הוא גם כזה שנותן כבוד לאחר. אני מאמין שהערכים והדרך שאני מדבר עליהם ממשיכים איתם לכל החיים.

ובצד המקצועי? שלום לא מוותר לאף אחד: "כל מי שמעוניין להתמקצע בצד התחרותי, להגיע לחגורה שחורה ולגעת במקומות הגבוהים ביותר יוכל להשיג את מטרתו אצלי. יש לנו נבחרת מועדון תחרותית. גם בנבחרת החינוך הוא קודם כל לדרך, אך עם זאת רואים הישגים וכשכאלה מגיעים; אין מאושר ממני".

בחו"ג הטאקוונדו של שלום במתנ"ס יש קבוצות מגיל 4 עד בוגרים. מי שמעוניין לבוא ולהתנסות באומנות הלחימה המדהימה הזו מוזמן להגיע למתנ"ס מבשרת לשיעור ניסיון ללא עלות והתחייבות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: