יום שלישי, 22 בספטמבר 2020, ד' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

זוכרים את ספורטאי העבר

תלמידי מגמת חינוך גופני בתיכון 'הראל' השתתפו בטקס לזכרו של יוסף גוטפרוינד ז"ל, אחד מי"א חללי מינכן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

זיוה כנעני

47 שנים חלפו מאז האירוע שהעיב יותר מכל על המשחקים האולימפיים שנערכו במינכן שבגרמניה ב-1972 – רצח י"א הספורטאים הישראלים בידי מחבלים מארגון טרור רצחני. מידי שנה נערכים טקסים לזכר הנרצחים.

השנה, נבחרה שכבה י' ממגמת חינוך גופני של תיכון 'הראל', לייצג את בית הספר בטקס האזכרה ליוסף גוטפרוינד ז"ל, שנרצח באולימפיאדת מינכן 1972, במסגרת הטקסים לציון 47 שנים לרצח ספורטאי מינכן, שארגן הועד האולימפי.

האזכרה התקיימה בהר המנוחות בירושלים, בנוכחות המפקחת על החינוך הגופני במחוז ירושלים ובמנח"י, הגב' ענבל זלמנוביץ', ומר אריה שמם, ראש המועצה המקומית מבשרת ציון לשעבר, הנשוי ליעל, בתו של גוטפרוינד. את תלמידי התיכון ליוו איתי אריאל, מיכל אבידן וגלית מזה.

גוטפרוינד ז"ל, שנולד ברומניה ולמד שם בבית ספר לרפואה, שאף להיות וטרינר. עד מהרה עבר לספורט והפך למתאבק מצטיין. לאחר עלייתו ארצה הצטרף לאגודת 'הפועל ירושלים' והקדיש את מירב זמנו לספורט. באגודה ארגן את ענף האתלטיקה הכבדה, סיים קורס לשיפוט בינלאומי והגיע להישגים בשיפוט. הוא שימש כשופט במשחקים האולימפיים בטוקיו 1968 והוזמן על ידי הוועדה המארגנת של האולימפיאדה העשרים לשפוט בהיאבקות במשחקים האולימפיים במינכן, שם נרצח כאמור עם עוד עשרה מחברי המשלחת האולימפית הישראלית על ידי פלסטינים חברי ארגון 'ספטמבר השחור'.

יהי זכר י"א חללי מינכן קדוש וברוך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: