יום שלישי, 18 בספטמבר 2018, ט' תשרי ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ספורט במבשרת ציון

שתי אופציות איחוד בפני הפועל מבשרת: 'הפועל קטמון או הפועל בית שמש'

הפועל קטמון מבשרת או הפועל בית שמש מבשרת. אלו הן שתי האופציות החמות ביותר לקבוצה החדשה, שתקום לעונת המשחקים 2007/8. העובדה כי הנהלת המועדון המאוחד של אבו גוש / מבשרת החליטה לפרק את החבילה לקראת העונה הקרובה, הפכה את מבשרת ציון הקבוצה המחוזרת ביותר באזור 02. אל עירוני מעלה אדומים ועירוני בית שמש המעוניינת באיחוד מיידי ומהיר עם מבשרת הצטרף בשבוע האחרון למרוץ, במלוא הכוח והעוצמה יש לציין, הרעיון החדש והייחודי של הצטרפות לקבוצת 'הפועל קטמון'.

פורסם בתאריך:


 

 

הפועל קטמון מבשרת או הפועל בית שמש מבשרת. אלו הן שתי האופציות החמות ביותר לקבוצה החדשה, שתקום לעונת המשחקים 2007/8. העובדה כי הנהלת המועדון המאוחד של אבו גוש / מבשרת החליטה לפרק את החבילה לקראת העונה הקרובה, הפכה את מבשרת ציון הקבוצה המחוזרת ביותר באזור 02. אל עירוני מעלה אדומים ועירוני בית שמש המעוניינת באיחוד מיידי ומהיר עם מבשרת הצטרף בשבוע האחרון למרוץ, במלוא הכוח והעוצמה יש לציין, הרעיון החדש והייחודי של הצטרפות  לקבוצת 'הפועל קטמון'.

 

 

קבוצת אוהדים של הפועל ירושלים (שירדה לליגה הארצית) שמאסה בניהול של יוסי סאסי וויקטור יונה או יותר נכון בסכסוך הבלתי פוסק בין השניים, שהביא את המועדון לירידת ליגה ולהרס כללי, החליטו לעשות מעשה ולפתוח קבוצה חדשה שתקרא הפועל קטמון.

 

קבוצה זו תבנה על הבסיס של הפועל ירושלים הישנה והטובה ותשמש תחליף לקבוצה המקרטעת מקרית יובל עם הסמל של האגודה, הצבע האדום וכוכבי העבר שינהלו אותה. העיתונאי אורי שרצקי שהגה את הרעיון כבר לפני מספר שבועות, פנה לאוהדי הקבוצה שמאסו אף הם בניהול של הצמד סאסי את יונה וביקש מהם לקנות מניות בקבוצה החדשה שתקום ובכך יהיו חלק בלתי נפרד ממנה. הפנייה של שרצקי הצליחה מעל המצופה. על הנייר לפחות הצליח האוהד המסור של המועדון לגייס למעלה מ - 700 אלף ₪. שרצקי אף רתם למשימה האדומה אנשי עסקים אמידים, כדוגמת בני סיוון (יו"ר הפועל ירושלים בעונה החולפת) ואת ניר ברקת, חבר מועצת העיר. הרעיון של שרצקי הוא ברור, להחזיר את הצביון, את הלב ואת הנשמה של הקבוצה ההיא לקבוצה חדשה ולא במועדון ההולך ומתרסק בקרית יובל.

 

בשבוע האחרון שוחח שרצקי עם נשיא האיחוד, אלון ליאל והיו"ר יוסי בן גיגי כשעל הפרק ההצעה הבאה, הקבוצה החדשה שהוא מתכוון להקים "הפועל קטמון",; תקום על הפלטפורמה של איחוד אבו גוש / מבשרת שממילא נמצאת על סף פירוק. שרצקי, עו"ד גדעון קורן וצביקה רז יחברו להפועל מבשרת ציון וכך תקום הקבוצה החדשה הפועל קטמון / מבשרת ציון. שרצקי וחבריו יתחילו את החלום האדום החדש כבר מליגה א' ולא מליגה ג' (כל קבוצה חדשה מתחילה את דרכה מהליגה האחרונה בישראל, ליגה ג',) ותהיה במרחק נגיעה מהליגה הארצית (שם משחקת הפועל ירושלים המקורית). מצד מבשרת, יוזמי קטמון ידאגו לתקציב השוטף של הקבוצה בשנים הקרובות, ויכסו את חובות העבר.

 

שרצקי וחבריו קיבלו את ברכת הדרך מצידם של ליאל ובן גיגי, והמהלך הלך ותפס תאוצה. אחת הסוגיות החשובות שעלו על הפרק בשלב מתקדם יותר היה החלפת שמה של קבוצת האיחוד. יוזמי קטמון התעקשו שהקבוצה תשא את שם המוסד הירושלמי הכי מזוהה עם הפועל ירושלים הישנה והטובה הלוא הוא קטמון",; ע"ש המגרש הביתי של האדומים. ליאל ובן גיגי פנו בתחילת השבוע להתאחדות לכדורגל שהיא זו המכריעה בסוגיות מסוג זה, וההתאחדות אישרה את השם הבא: הפועל קטמון מבשרת ציון.

 

עוד עלה בדיונים בין הצדדים כי הקבוצה החדשה תתאמן במגרש במבשרת ואולם תקיים את משחקיה הביתיים באצטדיון טדי. כמו כן בכוונת שרצקי לצרף להנהלת הקבוצה החדשה שחקני עבר מפורסמים כמו אלי בן רימוז, נצח מסובי, צבי סינגל ועוד.

 

חשוב לציין כי החיבור בין שרצקי ויוזמי קטמון למבשרת ציון עשה הדים רבים בתקשורת המקומית והארצית. כל מדור ספורט אפשרי סיקר בסוף השבוע האחרון את ההתקדמות בין שני הצדדים.

 

אולם חשוב להבהיר כי עדיין אין סיכום סופי על הקמת הקבוצה החדשה וכי רוב הסיכומים שהושגו עד כה הם בעל פה בלבד. שאלת המפתח, נכון לעכשיו היא כמה כסף יצליחו שרצקי וחבריו לגייס כדי להעמיד קבוצה ראויה לעונה הבאה ולעונות הקרובות. ההערכה היא שהאדומים יצטרכו לגייס קרוב למיליון ₪, לשחקנים, למאמן ולחובות העבר.

 

במקביל, הפרסומים אודות המהלך המתבשל בין מבשרת ליוזמי קטמון הגביר את הרצון בקרב עיריית בית שמש להתאחד באופן מידי עם מבשרת. כזכור, עוד בטרם הגיעה ההצעה הרצינית משרצקי, התנהל משא ומתן איטי בין בית שמש למבשרת לגבי איחוד הקבוצות לעונה הבאה. אנשי בית שמש שעקבו אחר ההתפתחויות האחרונות הרימו טלפון לאלון ליאל וביקשו לזמן אותו ואת יוסי בן גיגי לפגישה דחופה בכדי להתקדם במו"מ עד כמה שאפשר. נציגי עירית בית שמש אף ציינו כי השיגו את הכסף הדרוש וכל שנותר הוא לקבוע ולהחליט לגבי המתכונת בה תפעל הקבוצה.

 

הפגישה בין הצדדים נקבעה ליום ראשון הבא כיוון שליאל ימצא במהלך השבוע הקרוב בחו"ל.

 

נכון לעכשיו, במבשרת בהחלט יכולים למשוך זמן. משחקי ליגה א' יפתחו רק ב - 20 באוקטובר. נתון זה מעניק זמן רב להתכונן לעונה הקרובה. בימים הקרובים, עם שובו של ליאל לארץ, אמורים הדברים להתקדם, כאשר שתי האופציות הן הרלוונטיות ביותר. נכון לעכשיו הדגש הוא איחוד עם יוזמי קטמון או עם בית שמש.

 

בינתיים קיימה הנהלת הקבוצה אסיפת שחקנים מיוחדת בה עודכנו השחקנים לגבי האופציות לאיחוד, שמעו את דעתם על שתי האופציות (שחקנים רבים תומכים יותר באופציית קטמון), וביקשו מהם להשהות את חתימתם בקבוצות אחרות עד לסיום סאגת האיחוד.

 

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: