יום שני, 24 בפברואר 2020, כ"ט שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

עניין של נקודת מבט

זו בהחלט תקופה שבה אתם נדרשים לקבל הרבה מאוד החלטות, על בסיס הדמיון הזה, שיש לכם ממנו קצת או הרבה, או פשוט לסמוך מאוד על המעצב שבחרתם שילווה אתכם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

אם כבר בניתם או שיפצתם בית בעבר, או אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך כזה כעת, אתם בטח כבר מבינים, שצריך כאן הרבה דמיון... להבין איך החומרים מתחברים אחד לשני? מה עדיף: פרקט או גרניט? ואולי בכלל בטון? ומה לגבי הרהיטים? חיפויי קיר? ספרייה? תאורה? הצבעים? הקירות? איזו תחושה תתקבל בחלל? כמה אור ייכנס אליו? והאם הוא יהיה מספיק מאוורר לטעמכם? זו בהחלט תקופה שבה אתם נדרשים לקבל הרבה מאוד החלטות, על בסיס הדמיון הזה, שיש לכם ממנו קצת או הרבה, או פשוט לסמוך מאוד על המעצב שבחרתם שילווה אתכם, ולקוות, שבסוף הכול באמת ייצא כפי שדמיינתם.

חשוב שתזכרו, שקיימת אופציה נוספת הדמיה. למשל בהדמיית תלת מימד של חלל המגורים שלכם, שתהייה הכי רhאליסטית שאפשר. לוקחים תכנית ומכניסים בה חיים – צבעים חומרים, רהיטים ואקססוריז, מתלבטים בין כל האפשרויות. כל מה שרק תרצו, כל שילוב שעליו תחלמו, קורם עור וגידים ומופיע בפניכם, מאפשר לכם לשחק בו ולשנותו כראות עיניכם, עד שתגיעו לתוצאה המועדפת עליכם. ואם בחרתם בסטודיו שעושה הדמיות ראליסטיות ברמה גבוהה, המרחק בין ההדמיה למציאות יהיה כבר כמעט בלתי מורגש.

ההדמיה מאפשרת לבחור את הזוויות, שמהן נרצה לראות את הבית. קיימות הדמיות ב-360 מעלות, המספקות מעין סיור וירטואלי סביב אזור או אזורים נבחרים בבית או מחוצה לו. אבל בדרך כלל, יספיקו גם 3-4 מבטים מרכזיים, שדרכם תוכלו להבין ולהרגיש את החומריות, הצבעוניות ואת תחושה הכללית שתתקבל בחלל.

על מנת לקבל הדמיה ראליסטית, ככל שניתן, חשוב לקחת בחשבון גם את המשתנים הבלתי תלויים – הסביבה החיצונית האמתית שבה ממוקם הבית, גודל מפתחי החלונות (במידה ואינו ניתן לשינוי) והנוף הנשקף מהם.

ואם תשקללו פנימה גם את כיווני האוויר, תוכלו לחשב את כניסת האור במשך שעות היממה השונות. כך, שבסופו של דבר, תקבלו תמונה אמתית ונאמנה למציאות עד כמה שניתן.

ההדמיה מאפשרת 'לשחק' עם אין סוף שילובים בין חומרים וצבע. כל התלבטות, נבדקת מיד ועולה על פני השטח - איך ספריה ענקית תשפיע על הזרימה בחלל? באיזה צבע/חומר תהיה הספרייה? האם קיר בטון לאורך כל החדר לא יחשיך אותו? האם ייכנס מספיק אור טבעי? וילונות כן או לא? נראות המדרגות בחלל ועוד.

בכל מקרה, חשוב להדגיש, הדמיה לא מחליפה עיצוב. היא עוזרת בהחלט לקבל החלטות גם עבורכם וגם עבור המעצב שלכם, אבל שום הדמיה, ריאליסטית וטובה ככל שתהיה, לא תהפוך את הבית שלכם למעוצב, אם לא תדאגו שהוא יהיה כזה. ההדמיה מתבצעת בהתאם לתכנית העמדה והנחיות שמתקבלות מהמעצב – החלטות לגבי צבעים, חומרים, סידור נכון ופרופורציות של העמדת הרהיטים בחלל, הם הבסיס לכל עבודת הדמיה.

וחשוב כמובן, גם להקפיד על המפרט ועל איכות העבודה של הקבלן המבצע בפועל. הרי בסופו של דבר, אתם הולכים לגור בבית אמתי ולא בתוך הדמיה.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: