יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

אביב יגיע פסח בא

בבתים מתחילים לקרצף ארונות ורצפות, מאבקים את הספריות והארונות, משליכים חפצים שכבר אינם בשימוש כדי לפנות מקום לחדשים * צובעים קירות כדי לרענן אווירה וכמובן, ממלאים את הבית בניחוחות אביביים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

התכונה לקראת פסח מעלה הילוך בכל הנוגע לסידור הבית, ניקיונו, חידוש חלק מהפריטים שבו וההיערכות לאירוע המרכזי בו – ליל הסדר. בבתים מתחילים לקרצף ארונות ורצפות, מאבקים את הספריות והארונות, משליכים חפצים שכבר אינם בשימוש כדי לפנות מקום לחדשים, צובעים קירות כדי לרענן אווירה וכמובן, ממלאים את הבית בניחוחות אביביים. בחרתי הפעם להביא כמה הצעות ורעיונות לפעולה לקראת הפסח.

סדר: ארונות הבגדים סגורים ברובם, ולעיתים מהווים מקום מפלט טוב לבלגן שאנו מתעצלים לסדר. את ערימת הבגדים המונחת מחוץ לארון, הכי קל לדחוס מאחורי הדלתות הסגורות ולשכוח מהבלגן. היום יותר ויותר יש לנו חדרי הלבשה והארונות בחדרי ההלבשה מאמצים את המראה הפתוח, המאפשר לראות את פנים הארון ומדפיו ולבחור את הביגוד המתאים ללא פתיחת דלתות. כדי לאמץ לעצמנו ארון כזה, נדרשת רמה גבוהה של סדר והשקעה, החל מקולבים אחידים או מעוצבים וסידור בגדים לפי קוד צבע ועד תצוגה נאה של נעליים שלא תבייש אף חנות ואפילו שילוב של פרחי נוי או עציצים. גם ארונות סגורים יקבלו מראה פרקטי ורענן אם נטרח לסדר ולארגן אותם מחדש.

צביעה: סיוד תקרות וחידוש הצבע בקירות הן פעולות הכרחיות ושגרתיות ואנו נוטים לעשותן לקראת האביב וחג הפסח. אם בעל המקצוע כבר אצלכם בבית, אפשר לבקש לצבוע קיר אחד באפקט ייחודי שיהפוך אותו לקיר כוח בחלל. כחלק מהמגמה לחזור למראה הטבעי,  ניתן לצבוע קירות בטקסטורות, השואבות השראה מעולם הטקסטיל הטבעי, למשל סווייד (דמוי זמש), יוטה ופשתן. התחושה המתקבלת עוטפת והקירות נעימים למגע.

ניקיון: אין חג שזוכה למירוקים וקרצופים יותר מאשר פסח. כדי לשמר את המראה הזה כל השנה, ניתן לאמץ את המינימליזם העיצובי שירחיק חפצים ואביזרים מיותרים וייתן תמריץ להיפטר מהם או להסתירם בארונות סגורים ונחבאים.

חידוש: כמו תחילתה של שנה חדשה, גם פסח הוא חג של התחדשות. זה הזמן לקחת חופשה והפוגה מהמרוץ השגרתי ולהתפנות לשיפוצים קטנים, שרציתם לעשות ולא הספקתם עד עתה. שיפוץ וחידוש רהיטים בבית יכול להיות גם עבודת יצירה משותפת של בני הבית.

אירוח: כשאין שטחים גדולים מדי בבית, ניתן לרכוש רהיטים 'חכמים', המתארכים ומתקפלים לפי הצורך. בשגרה הם סגורים ומאפשרים מרחב מחיה נוח, ובתקופות אירוח כמו בחגים הם נפתחים כדי לאכלס משתתפים רבים.

רענון: באביב מזג האוויר משתפר, השדות מוריקים, השמש זורחת והפרחים פורחים בשלל צבעים. בבית זוהי ההזדמנות לפתוח לרווחה את החלונות, להחליף את הווילונות הכבדים באווריריים ולשלב את המראה העונתי בחדרים ובחללים הציבוריים. אם התמודדות עם פרחים וצמחייה זה לא הקטע שלכם, תוכלו לרענן את הבית וליצור אווירה אביבית  על ידי פיזור של אלמנטים פרחוניים ברחבי הבית, כריות, מצעים, תמונות ועוד. אלה זורקים צבע, שמחה ורעננות וניתן לשלב ביניהם כדי להשיג מראה הרמוני.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: