יום שבת, 16 בנובמבר 2019, י"ח חשון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

'פנג שואי'

והפעם: איך לבחור את הדירה המושלמת בעזרת התורה הפופולארית?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

אם אתם בתהליך חיפוש דירה, אתם ודאי מכירים את הסיטואציה: אתם יושבים במשרד המכירות המצוחצח של הפרויקט, וסוכן המכירות מגיש לפניכם את תכניות הבניין ומבקש מכם לבחור דירה. ואתם? מתלבטים, כל הדירות נראות לכם כמעט אותו הדבר, רק במיקומים אחרים. אז איך בסופו של דבר בוחרים את הדירה הטובה ביותר מתוך פרויקט? והאם יש באמת אחת כזו? 
 אם מסתכלים על תכנית בניין אמתית, ניתן בקלות לנתח את הדירות בה מבחינה אנרגטית. תורת הפנג שואי עשויה לתרום רבות לבחירת הדירה המתאימה לכם ביותר מתוך הפרויקט בו אתם חושקים, וכדאי להסתייע בה לפני שאתם עושים את עסקת חייכם. 
חשוב לזכור, שאין בהכרח דירה 'טובה' או דירה 'רעה', משום שהמונח של 'טוב ורע' הוא מונח שנטבע בעולם המערבי. לעומת זאת, הידע המזרחי מקשר רע וטוב לשיעור מסוים שהאדם צריך לעבור בחיים האלו, ולכן, מרבית האנשים יבחרו דירות שמנציחות את שיעור חייהן. אם יש לקונים מזל, הם יוכלו לקבל מספר אופציות ולבחור את האופציה הטובה ביותר; ואם מדובר בקונים עם פחות מזל, הם עדיין יוכלו לשחק עם עיצוב הפנים של הבית - על מנת להפיק את המקסימום מהאפשרויות שלהם, ולפתח מודעות לקשיים בהם הם עלולים להיתקל.
לפני שבודקים דירה, חשוב להבין שיש הבדל מהותי באנרגיה של בניין חדש לעומת בניין ישן מבחינת יין ויאנג. ככל שהבניין ישן, הוא מעודד אנרגיה כבדה יותר, עצלה יותר. אנרגיה זו תורמת ליחסים ולבריאות, כשהיא במיטבה. הבניינים החדשים לעומת זאת, בהיותם 'יאנגיים', מופעלת בהם לרוב אנרגיית הכסף וההצלחה הכלכלית. 
כשבוחרים דירה לקנייה, חשוב לדעת שהסביבה של הבית הולכת להוות גורם שישפיע מאוד על החיים שלכם. לדוגמא אם מבחינת המיקום של הפרויקט, ניתן להבחין כי הוא יושב על כביש סואן יחסית (למשל דרך מקווה ישראל, שמובילה ליציאה לאיילון). הכביש מפעיל את האנרגיות שנמצאות בחזית הבתים, בעיקר בדירות הקדמיות והנושא הבריאותי והפנימי שקשור ביחסים מקבל כאן פחות תמיכה, מאחר ואנרגיה זו נמצאת גם בחזית האקטיבית, שעל מנת לקבל תמיכה, צריכה להיות מאחור. לעומת זאת, המיקום הספציפי הזה מחזק את האנרגיה של הכסף בבניין, ומעיד על היותו של הבניין ממוזל ובעל אנרגיה של הצלחה כלכלית.
כשבוחרים דירה חדשה, חשוב לשים לב להשלכות של הכיוון שאליו פונה הבניין, ולהתאמתו לדיירים. לכיוון השפעה רבה על תחושות שקשורות להתנהלות בחייהם של בעלי הדירות. בניינים מערביים למשל, מדברים על נהנתנות וכיף למשפחה; ובניינים צפון-מערביים מדברים על איפוק, שליטה, ניהול וכדומה. כאשר הדירות הן צפוניות, האנשים הגרים בו יהיו מאוד עסוקים בקריירה ובהתפתחותה. 
מבחינת אור וכמות ה'יאנג', למי כדאי לבחור בדירות צפוניות? האנשים בעולם מתחלקים לשני סוגי טיפוסים, לפי שנת לידתם – טיפוסים מערביים וטיפוסים מזרחיים. אנשים שמוגדרים מזרחיים הם לרוב יותר קופצניים, להוטים ותזזיתיים. לעומתם, המערביים הם שקטים ונינוחים. לאדם מזרחי מתאימים יותר הכיוונים המזרחיים, שאחד מהם הוא הצפון, ולכן כדאי לאנשים מזרחיים לבחור בדירות האלו משום שהכיוון תומך בהם. 
לפני קניית דירה ניתן וכדאי לקבל יעוץ ותמיכה ממעצבים שהתמחו גם בתורת הפנג שואי, מה שיכול לעזור לכם לבחור ולתכנן את הדירה המתאימה לכם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: