יום שבת, 16 בנובמבר 2019, י"ח חשון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

לשרוד בבית שכולו לבן על לבן

לבן תמיד יפה ותמיד נכון. קשה מאוד להגזים אתו | הוא אלגנטי, נעים, מרגיע וזורם | אבל, זהירות - קל מאוד לשעמם אתו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

אחד הסמלים של חג השבועות הוא הצבע הלבן שהוא צבע אל-זמני המייצג גם ניקיון וטוהר. אם בחרתם לעצב את ביתכם בלבן וללכת על בטוח, אתם ניצבים בפני האתגר שלא לשעמם, להיזהר מבנאליות ולמצוא את עצמכם בתוך כל הלבן הזה. אין ספק, שלבן הוא אחד מהצבעים 'המנצחים'. כשרוצים ללכת על בטוח, לבן תהיה הבחירה הראשונה. הוא תמיד יפה ותמיד נכון. קשה מאוד להגזים אתו – הוא אלגנטי, נעים, מרגיע וזורם אבל, זהירות - קל מאוד לשעמם אתו. 
כשאנחנו בוחרים בשליטה של צבע לבן בביתנו, חשוב להבין איך אנחנו 'שוברים' ומייצרים עניין. היתרון בלבן הוא שקל מאוד 'לשבור' אותו – הוא משתלב עם כל צבע שנבחר, ממש כמו בד קנבס נקי, שזקוק לכמה זריקות קלות של צבע כדי להתעורר לחיים, וכשהוא כבר מתעורר לחיים ומהווה את הבסיס לעיצוב שלנו, הכול הופך להיות נעים וזורם, ולפעמים אפילו יכול גם להפתיע. כל מה שצריך, בכדי לשבור את הלבן, אלו הן תוספות קלות של אקססוריז – תמונות, גופי תאורה, כלים, טקסטיל של כריות וכיסוי מיטה, עציצים או ספרים שמשתלבים בתוך ספרייה לבנה וגם יכולים לעשות את העבודה.
זה נכון שלבן הוא צבע אל-זמני, אבל לפני שהמטבחים שלנו הפכו להיות כל כך לבנים, שלטה בהם צבעוניות מטורפת, שהיום רק הנועזים שביננו בוחרים לעצמם – ארונות מטבח וחיפויי קרמיקה בירוק, כתום, צהוב או כחול היו דבר שבשגרה. הצבע הלבן נשמר בעיקר עבור מכשירי החשמל – מקררים, תנורים וכו'. בשני העשורים האחרונים הכול התהפך – ארונות המטבח הפכו להיות לבנים ודווקא את הצבע אנחנו מוסיפים באמצעות מכשירי החשמל המצויים במטבח. מיקסרים, תנורים ומקררים בשחור או בנירוסטה משתלבים יפה עם המטבח הלבן שלנו ולפעמים אנחנו בוחרים שגם הם יהיו לבנים – לבן על לבן. גם בחדרי הרחצה ניתן 'לשבור את הלבן' עם כיור צבעוני, מגבות, מתלי מגבות, ידיות צבעוניות לארון הלבן וכמובן קיר או רצפה צבעונים.
אם כבר בחרתם רק לבן, אז שיהיה בתנועה. ואם כבר תנועה אז שתהיה מעוצבת - המעצב קארים ראשיד עיצב עבור מותג מוצרי החשמל היוקרתי למטבח Gorenje ליין של מוצרי חשמל לבנים. עיצוביו הידועים בגליות ובתנועה שהם מייצרים, מושפעים מניקיון צורני ללא עומס של פריטים. שימוש בקווים מעוגלים משדרים כלשונו נוחות, רוגע והנאה. 
מטבח לבן יכול לספק לכל אדם בחירה אינדיבידואלית אינסופית של ביטוי. הטוהר והפשטות המשויכים ללבן, מגלים כל פרט, והעיצוב משיג משמעות מיוחדת. רקע לבן יכול לספק מגוון אינסופי של טעמים וריחות, מציאות ודמיון. אז אם בחרתם לבן, כי זה באמת מה שאתם הכי אוהבים, או רק בגלל שאתם חוששים לקחת סיכונים, תקפידו לשלב בו מעט חיים. נגיעות קלות של צבע, תוספות קטנות של כלים, מוצרי חשמל או אקססוריז יעזרו לכם ליהנות מהלבן שלכם הרבה יותר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: