יום שבת, 16 בנובמבר 2019, י"ח חשון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

תרגישו בבית, תרגישו בטבע

מכניסים את הסביבה לתוך הבית: הטפטים הטבעיים שיגרמו לבית שלכם להיראות כמו ג'ונגל פראי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

יום איכות הסביבה שחל השבוע (5.6) נועד להעלות את מודעות האנשים לאיכות הסביבה. דרך מעניינת להכניס את הטבע לעולם האורבני בו אנו נמצאים היא באמצעות מגמה חדשה של הכנסת צמחייה אמתית ישירות לתוך הקיר תוך שימוש במוצרים טבעיים - החל מחיפויי קיר מקליפות עץ, דרך טוויה של אריגים לבית מסיבי יוטה ועד צמח מקסיקני דמוי קקטוס שנכנס בטבעיות לעיצוב הבית.

הפופולריות הגוברת של שימוש בטפטים בעיצוב הבית, כמו גם טכנולוגיות ייצור טקסטיל חדשניות שקיימות היום, יצרו מגמה של שימוש בחומרים חדשים לחלוטין לתוך הבית, כאשר גולת הכותרת היא אלמנטים מהטבע, שזוכה לפופולריות רבה בזכות הייחודיות, הטקסטורות החדשות והחמימות שהם מכניסים לחלל.

כך למשל אגבה, הצמח המקסיקני דמוי הקקטוס שמוכר לנו בעיקר בתור חומר הגלם לטקילה, עובר עכשיו מעולם הבילויים לעולם העיצוב. סיבי הסיסל שמופקים ממנו, נטווים בעבודת יד קפדנית לאריג עמיד ואקזוטי שיוצר אפקט תלת רב ממדי ואידיאלי עבור טפטים עם דוגמאות מיוחדות.

לעומת זאת, מסיבי היוטה של צמח המלוכיה (שאפילו משמש למאכל), טווים בדרך כלל בדים לשקים. העמידות של אריג כזה, כמו גם חוסר השלמות במראה שלו, גורמים לו להרגיש אותנטי ולא מעובד, ועל כן הוא מתאים מאוד לבית בסגנון כפרי, אך נותן גם קונטרה ייחודית ומעניינת לעיצוב מודרני.

גם בגזרת חיפויי העץ מוחלפים כעת החומרים המסורתיים כמו אלון, שעם או אורן בצמחים אקזוטיים יותר, כמו למשל עצי הבננה. מקליפות העץ ניתן ליצור חיפויי קיר בשתי דרכים מרכזיות: בעזרת הצמדת רצועות עבות זו לזו, עיבוד וצביעה, או טוויה של הסיבים ביחד עם חוטי מתכת דקיקים.

הטכנולוגיות הקיימות כיום מאפשרות לא רק לעבד מגוון רחב של חומרים, אלא גם לשלב בין סיבים שונים לחלוטין בצורה הרמונית. כך, למשל, קולקציה חדשה של המותג הבינלאומי Arte מציגה חיפויי קיר שעשויים לא פחות מעלי בננה וצמח היקינתון, שהריח שלו מוכר לנו בעיקר כמבריח יתושים, והתוצאה מרשימה ויוצאת דופן, בעיקר בזכות השמירה על הטקסטורות האמתיות של הצמחים, כך שאף טפט לא דומה למשנהו. 

צילומים: ARTE STUDIO

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: