יום שני, 17 בפברואר 2020, כ"ב שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

השאלות שחשוב שתשאלו

אם אתם מתכננים לעבור דירה, יש כמה שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם, לפני שאתם מתחילים לתכנן את מקום המגורים החדש שלכם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

בתקופת הקיץ גדל מספרן של המשפחות הבוחרות לשפץ את ביתן או לעבור דירה. החופש הגדול הוא בהחלט הזדמנות נהדרת לבצע את השינוי או המעבר, לאפשר לילדים להתרגל לסביבה החדשה לפני תחילת שנת הלימודים. אבל, ולא פחות חשוב, זאת גם הזדמנות מצוינת להתאים את הבית החדש בדיוק עבורכם. לפי הצרכים, הסגנון, העדפות, החלומות והרגלי החיים שלכם. אם לא תעצרו רגע לחשוב מה אתם באמת צריכים, באמת רוצים ואיפה הייתם משפרים ומשנים, סביר להניח שתמשיכו ב'כוחו של הרגל', ושתעתיקו לעצמכם כמעט אותה סביבת מגורים, עם אותן הטעויות ועם אותם ההרגלים. 
במידה ואתם נעזרים בשירותיו של מעצב פנים או אדריכל, שילווה אתכם בתהליך, הוא בטח ישאל אתכם כמה שאלות חשובות לפני שיתחיל לעבוד. אבל אם אתם לא נעזרים באיש מקצוע שילווה אתכם, ואולי אפילו במיוחד אם אתם לא נעזרים באיש מקצוע, מומלץ מאוד לעצור לרגע, להבין ולחקור, לשאול את עצמכם כמה שאלות. תמצאו את התשובות ותסכמו לעצמכם מחדש את הצרכים האמתיים שלכם. קוראים לזה פרוגרמה, והיא חשובה מאוד בשלב התכנון של הבית החדש שלכם: 
מה הסיבה העיקרית שבגללה החלטתם לשפץ או לעבור דירה? מהם הדברים שחסרים או לא נוחים  לכם בדירה הקיימת? מה אתם אוהבים לעשות ביחד או לבד בבית? היכן בעיקר אתם נוהגים לבלות כמשפחה - בסלון, במטבח או בפינת האוכל? מה קורה כשאתם נכנסים הביתה? היכן אתם מניחים את המפתחות? התיק? המעיל?
מהם הרגלי הבישול והאכילה שלכם? כמה ואיזה מכשירים חשמליים יש לכם? עד כמה המטבח פעיל? כמה ואילו כלים יש לכם? האם אתם מעדיפים מטבח סגור או פתוח? איפה אתם נוהגים לאכול? איפה אתם אוהבים לשתות את הקפה שלכם בבוקר?
באלו שעות הבית בשיאו? האם אתם מארחים הרבה? האם אתם זקוקים לחדר אירוח/ספה נפתחת שתשמש גם פונקציות נוספות? מהו סגנון האירוח שלכם? ארוחות מסביב לשולחן? מסיבות? בבית, במרפסת או בגינה? האם המשפחה צפויה להתרחב בשנים הקרובות? האם אתם מעדיפים שחדר ההורים יהיה קרוב לחדרי הילדים או מרוחק מהם? האם אתם מעדיפים שפונקציות מסוימות בבית יהיו סמוכות? מטבח ליד פינת האוכל? פינת עבודה ליד חדרי ילדים? סלון ליד פינת חדר משחקים? האם אתם צריכים ספריה? ליופי או לספרים באמת? האם יש לכם הרבה ספרים? האם הייתם רוצים לעודד את הילדים לקרוא? לייצר אזור נעים ומזמין עבור פעילות זו? למה בעיקר משמש הסלון? אירוח או רביצה של בני המשפחה? האם תעדיפו טלוויזיה בסלון או באזור נפרד? האם ישנם תחביבים המצריכים הקצאת מקום מיוחד? למשל, ציור או נגינה. מהו סוג האחסון הדרוש? האם יש צורך במקום אחסון רב? האם תעדיפו ארונות גלויים או ארונות קיר נסתרים? מה אתם צריכים בחדר ההורים? טלוויזיה, ארון/חדר ארונות, פינת עבודה? ולבסוף ולא פחות חשוב, שאלות שנוגעות לסגנון ולטעמים שלכם.
מה הסגנון שאתם אוהבים – כפרי, מודרני, אקלקטי, מינימליסטי או שופע פריטים וצבעים? אלו צבעים אהובים עליכם? אלו חומרים אתם מעדיפים? מה אתם צריכים בחדר הישנה שלכם? אולי מכשיר כושר? 
אלו כמובן רק חלק מהשאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם, אבל זאת בהחלט התחלה טובה. התשובות לשאלות האלו יגרמו לכם לחשוב טוב טוב על הצרכים האמתיים שלכם, ויסייעו לכם לתכנן נכון יותר את הבית החדש או המשופץ שלכם. בהצלחה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: