יום שישי, 07 באוגוסט 2020, י"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

חדר ילדים משותף

עיצוב חדר משותף הוא פרויקט פשוט ממה שנראה לנו, בקלות יחסית תוכלו להפוך כל חדר לממלכה משותפת, גם כאשר תחומי העניין שונים לגמרי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

תשכחו כל מה שידעתם על חדרי ילדים. השינויים התכופים בחברה המודרנית המושפעת מהטלוויזיה, האינטרנט והמדיה בכלל, והדרך בה אנו תופסים מושגים כמו מגדריות, השתנו והתפתחו, וכך גם הסביבה שלנו. טשטוש הגבולות בין המינים הביא לכך שהיום קל יותר מבעבר, לשכן בן ובת צעירים בחדר ילדים אחד, הצבעים המזוהים עם כל אחד מהמינים התחלפו בעיצוב יוניסקס בגוונים ניטרליים, והתוצאה מסקרנת במיוחד. עיצוב חדר משותף הוא פרויקט פשוט ממה שנראה לנו, בקלות יחסית תוכלו להפוך כל חדר לממלכה משותפת, גם כאשר תחומי העניין שונים לגמרי. בשלב הראשון בתהליך התכנון, מומלץ לשמור על מעטפת כמה שיותר קלאסית, ולייצר בתוך החלל המרכזי חללי משנה קטנים יותר, אזורים המוקדשים לפעילויות שונות של כל אחד מהילדים. תוכלו להגדיר כל אחד מהחללים האלה באמצעות פריטי נגרות, דוגמת כוורת או מחיצה, או באמצעות הצבה נכונה של הרהיטים השונים, כך שייווצרו מספר אזורים למשחק ויצירה, קריאה ואחסון. אזור פרטי יאפשר לכל אחד מהילדים יכולת ביטוי אישית, מקום אותו יוכלו לקשט כאוות נפשם, להציג בו עבודות ופריטים אהובים, וכך יגביר את תחושת השייכות.

במידה ומדובר בחדר קטן יחסית שאינו מאפשר שילוב של שני שולחנות עבודה נפרדים, בחרו במשטח עבודה זוגי ברוחב 160 ס"מ כך שלכל ילד נשאר מקום נח לעבודה של לפחות 50-60 ס"מ. במידה והחלל מאפשר, תוכלו למקם שני שולחנות נפרדים ולהפריד ביניהם עם שידה, כך שתתאפשר הפרדה ופרטיות.

תאמינו או לא, ישנה קשת שלמה של גוונים המתאימה לחדרי ילדים, מלבד צבעי ורוד וכחול. נכון, כולנו רגילים להפרדה הזו שמופיעה בכל מקום, מבגדי הילדים ועד הצעצועים, אבל אפשר לגמרי לעשות את זה אחרת. בבואכם לעצב חדר ילדים משותף, מומלץ לבחור בצבעי יוניסקס שיתאימו לבן ולבת כאחד, צבעוניות משותפת יכולה לשלב בין גוונים וצבעים שנראים לכם מנוגדים, כל עוד תקפידו על מינון נכון. גווני אפור, צהוב וכתום, אלה ייצרו מראה מקורי שאינו מתקשר אוטומטית לאחד מהמינים, ויאפשרו חדר שינה שוויוני ששני הילדים יאהבו. במידה וחשוב לכם או לילדים עצמם, לייצר בכל זאת תת-הפרדה צבעונית המזוהה עם כל אחד מהילדים, תוכלו לבחור באלמנטים בודדים, כמו המיטה או ארון הבגדים, שיגיעו בצבעים החביבים על כל אחד מהם.

ילדים הם יצורים בעלי ראש פתוח הרבה יותר ממה שנדמה לנו. למעשה, במקרים רבים אנחנו אלה שמגבילים אותם בבחירות ובהחלטות. מי קבע שבן חייב להחזיק צי של משאיות צעצוע ובת חייבת לשחק בברביות? מותגי הצעצועים מציעים היום עולם ומלואו של אפשרויות בלתי מוגבלות. גרו את הדמיון של ילדיכם ואפשרו להם לשחק בצעצועים אשר אינם מזוהים לאו דווקא עם בנים או בנות, כך יוכלו ליהנות מזמן משחק משותף וילמדו לחלוק ולשתף. חדר שינה משותף לשני המינים צפוי להיות עמוס יחסית, היות וכל אחד מהילדים מחזיק בתחומי עניין שונים, בחפצים אהובים אותם בחר להציג לראווה ומצבעוניות מגוונת. על מנת לשמור בכל זאת על אוירה רגועה בחלל, מומלץ להשתמש בטקסטיל בצבעים קלאסיים ושקטים, אשר יספק תחושת רוך ושקט. בחרו למקם וילון בגווני לבן או שמנת, השתמשו במצעים אחידים וחלקים, והימנעו מהדפסים רועשים ומצבעים עזים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: