יום שישי, 07 באוגוסט 2020, י"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

חדר לתינוק

והפעם: עיצוב החדר הכי מתוק ושמח בבית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

בואו נתחיל מההתחלה. ממש מההתחלה. אפילו מהחדר שמחכה לתינוק שעוד לא נולד. כרגע הוא אולי מקום אחסון לכל הדברים שלא מוצאים את מקומם בבית, אבל מקץ תשעה חודשים הוא עתיד להיות הקסם של הבית. הנה מה שיעזור לכם ליצור חדר מלא חיוך, הנאה ורוגע, במיוחד כשמתכוונים לבלות בו זמן משמעותי.
1. לפני שבוחרים צבע לחדר התינוק, צריך להתחשב בנתונים טכניים כמו גודל החלונות, כמו האור הנכנס וכמובן, גודלו של החדר. כשהחדר קטן וחשוך, רצוי לא להשתמש בצבעים כהים ועמוקים מדי, אלא להעדיף את הבהירים והפסטליים. כשהחדר גדול, מרווח ומואר, ניתן להעז ולבחור משהו קצת אחר, למשל כחול מעושן, שנלקח מתוך הבד של מגן הראש ולצידו ניתן לבחור, למשל,  צבעי מוקה ומנטה. רצוי שהריהוט יהיה בגוונים ניטרליים, כדי לאפשר רלוונטיות בעתיד.
2. כמו בכל חדר שינה, יש רהיטים שאי אפשר בלעדיהם, ולרוב הם גם יהיו הגדולים ביותר שנתלבט באשר למיקום שלהם. מכיוון שהארון הוא הרהיט הכי גדול בחדר, רצוי למקם אותו במקום שלא יחסום את החלל. בשלב השני נחשוב על מה נראה מהכניסה: את המיטה ניתן למקם מתחת לחלון, ונמצא מקום לכורסת ההאכלה ושידת ההחתלה החיונית, שגם לה יש נוכחות. רצוי לבחור בווילון גלילה שלא יהיה ניתן להגיע אליו ולמשוך אותו.
 3. עיצוב חדר יכול להתחיל מצבע הקיר, מהקונטור שבמצעים או מצעצוע רך ואהוב. לפני הכול, כתבו על דף את הנושא שבחרתם לחדר והוסיפו מילים קשורות שיכולות להוביל אתכם בעיצוב. במקרה של עיצוב חדר, מחשבה ותכנון מוקדם יפשטו את התהליך ויאפשרו להישאר ממוקדים וברורים עד ההגעה אל התוצאה הסופית הרצויה. עיצוב לא חייב להיות תינוקי מלא בצבעי פסטל עם ריח משכר של צמר גפן מתוק, אלא יכול להיות בצבעי ירוק וחום ועם עיטורים בשחור ולבן, תוך צירוף של חיות טבע וכמה שיותר חומרים טבעיים שיסייעו בהמחשת הרעיון. ניתן ליצור קיר גלריה מרהיב ולשאוב רעיונות משוטטות ברחבי הרשת, לחפש מה שמרגש ומלהיב. ולצרף פריט אחד לשני כך שישלים אותו בצבעוניות, בצורניות, בהרמוניה או בקונטרה שהוא נותן לכל הפריטים יחד. 
4. מיטת לול, שתשמש את התינוק במשך כמה שנים, צריכה להיות השקעה בטיחותית ראשונית, בפרט אם יש כוונה להעביר אותה לילדים הבאים בתור. המצעים שעליה מהווים מקור לצבע או נושא שיעטר את החדר כולו. רצוי לחשוב גם על  שטיח, וילון, כריות, שמיכה או הדום צבעוני רך - כל מה שיכול להוסיף חום ולרכך את האווירה. טקסטיל הוא הדרך לחמם אווירה וחלל, לתת לו תחושה ביתית ונעימה, ועל הדרך הוא גם דואג לאקוסטיקה טובה יותר בחדר.
5. כשהתקציב מוגבל, האלתור מקבל משנה חשיבות בצורת ריהוט ישן שמתחדש ועבודות DIY - כמובן בלי לשכוח להשתמש בחומרים ובצבעים עדינים ולא רעילים. אפשר לשדרג כל רהיט ישן וחסר חן בקלות על ידי שכבה של צבע, ריפוד וידיות חדשות  והפריט הופך ל-ONE PIECE ייחודי ומיוחד שאין לאף אחד. כדי לתכנן את החדר לטווח ארוך ולא להשקיע בהחלפת צבעים לפי טרנדים או גיל, רצוי לצבוע אותו בצבע ללא שיוך מגדרי או גילי, שגם מהווה רקע לשאר הפריטים בחדר, מדגיש אותם ומאחד אותם בהרמוניה. 
6. עם כל האהבה וההתרגשות סביב היילוד, אי אפשר להימנע מרגעי הלחץ והדאגה המלווים את התקופה הראשונה בחייו ובחיי ההורים ולכן חשוב ליצור להורים חדר נעים ומרגיע, שבין ההנקות, ההחתלות וההרגעה מבכי, תהיה סביבם מעטפת הרמונית ונעימה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: