יום רביעי, 08 ביולי 2020, ט"ז תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

טרנדים מובילים

שני צבעים 'נלחמים' על התואר 'צבע השנה' –ורוד וירוק | הם שונים מאוד אחד מהשני אבל גם מאוד יפים ביחד | אם אתם מתלבטים בין השניים, קחו בחשבון שגם השילובים ביניהם מייצרים, באופן מפתיע, רוגע וחמימות נעימה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

כל מי שעוסק בעיצוב מחויב להתחדשות מסוימת, או לפחות מחויב להבין מה הם הטרנדים המובילים ואם בא לו להתייחס אליהם. אז הנה כמה מהטרנדים המסומנים כמובילים, בתחום עיצוב הפנים, בשנה הנוכחית. עץ לא חייב להעניק לבית מראה 'כפרי'. הוא יכול להיות גם מאוד מודרני ומינימליסטי או במילים אחרות 'המראה הסקנדינבי'. זה נכון שאי אפשר להגדיר שימוש בעץ כ'טרנד' אבל בכל זאת, נראה כי בעיקר במטבחים, יעשה שימוש ביותר עץ טבעי בהיר על חשבון הלבן. אמנם, לא ניתן עדין להכריז על סוף עידן המטבחים הלבנים אבל ניכרת בהחלט חזרה אל הטבעי והפחות צבוע גם ברהיטים ובפרקטים. עץ פחות כהה, יותר בהיר, טבעי, מאוורר ומאיר את החלל.
שני צבעים 'נלחמים' על התואר 'צבע השנה' –ורוד וירוק. לכל אחד מהם הומצא שם אטרקטיבי במיוחד – הירוק - Night Watch והוורוד – Coral Reef. 
הם שונים מאוד אחד מהשני אבל גם מאוד יפים ביחד. אז אם אתם מתלבטים בין השניים, קחו בחשבון שגם השילובים ביניהם מייצרים - באופן מפתיע - רוגע וחמימות נעימה.
אם אתם לא מתחברים לאף אחד מהם, תוכלו 'להסתפק' בקיר שחור, שגם הוא מסתמן כאחד הטרנדים שמתחזקים השנה. ובכל מקרה, שחור, ירוק או ורוד. אל תשתוללו ואל תגזימו במינונים. הכלל מדבר על יחס של 90% לבן או קרם בהיר ו-10% צבע דומיננטי.
עציצים גדולים כאקססוריז לבית. פחות ממשפחת הסוקולנטיים ויותר פרא בוטני. עציצי ענק, שנכנסים הביתה גם אם אין הרבה מקום. הפרוות כבר מזמן מונחות בנונשלנטיות על ספות הסלון, ומשמשות כבר שנים כפריט אקססוריז מבוקש בהלבשת הבית. השנה, נראה כי הן זוכות למעמד מכובד יותר, ונצמדות לרהיטים קצת יותר חזק, כריפוד שכבר לוקח חלק מהרהיט עצמו ולא סתם מונח עליו כלאחר יד. כמובן שעדיף תמיד להשתמש בפרוות סינתטיות ולא בפרוות טבעיות (הרבה יותר קל לתחזוקה ולניקיון והרבה יותר אנושי) ובכל מקרה, יכול להיות שעלינו (כאן בישראל) הטרנד הזה ידלג, כי בכל זאת, מספיק חם לנו גם ככה. הטראצו חזר אלינו בשנים האחרונות וחברות רבות כיום, כבר מייצרות ריצופים וחיפויי טראצו במגוון גדלים, צבעים, דוגמאות וסגנונות, ונראה כי, הוא בהחלט עושה השנה קאמבק רציני ברוב חדרי הבית.
מראה היא לא רק מראה היא כלי נהדר לעיצוב, לטשטוש ולהדגשה, צריך רק להחליט מה רוצים ממנה. היא יודעת לעשות קסמים, והשנה נראה קצת יותר מהקסמים האלו.
הצבעוניות, הפרוות, המראות, העציצים והטראצו, שהם חלק בלתי נפרד מסגנון הבוהו, מחזירים אותו למפה באופן טבעי. הרצון לייצר עיצוב אותנטי, אישי וייחודי מוביל אותנו לסגנון הבוהו, ולסגנון האקלקטי שנשארים אתנו תמיד ברקע, אבל השנה יקבלו חיזוק נוסף.
לסיכום, החוזק של הטרנדים נמדד גם ביכולת החיבור שלהם זה לזה, הם לא מתנגשים אלא משלימים במידה מסוימת אחד את השני, ונראה כי השנה במיוחד נמצא הרבה ביטויים משולבים של כמה טרנדים ביחד באותו חלל, בהרמוניה טבעית. כך שבאופן כללי, ניתן לומר, שהשנה הסגנון הוא קצת יותר הרמוני, חמים ואותנטי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: