יום שישי, 14 באוגוסט 2020, כ"ד אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

תעסוקה לילדים בחופש

החופש עוד לא הסתיים | רגע לפני החזרה ללימודים, אם לא יוצאים לנופש או בילוי, יש מה לעשות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

החופש הגדול מגיע ואנו מחפשים תעסוקה לילדינו. זוהי הזדמנות טובה ללמד אותם וביחד איתם לארגן ולסדר את הצעצועים ולשמור על חדר נוח, נעים ומעוצב. למבוגרים יש את הבלגן והאגירה שלהם, ולילדים יש את הבלגן והצעצועים שלהם, ואת שניהם כדאי לאחסן ולא לראות במהלך היום. כשמעצבים לילדים חדר עם אופי, רצוי להכניס אליו גם מעט נשמה בדמות צעצועים - מה גם שהם חלק בלתי נפרד מהאהבות של הילדים ומהזיכרונות שייקחו איתם הלאה. יחד עם זאת. כדאי להשאיר את חלל החדר פתוח ולא להעמיס אותו עם ארוניות ושידות, לצורך זה ניתן, למשל, לקנות קופסאות אחסון צבעוניות עם או בלי גלגלים, להניח אותן על הרצפה ולצד המיטה ולהכניס לתוכן כדורים, בובות וצעצועים אחרים שיהיו בהישג יד, כך המרחב נשאר מאורגן ומסודר. שפע רעיונות והשראה למוצרים המתאימים  לאכסון וארגון בחדרי ילדים ניתן למצוא ב'איקאה'.
תהליך עיצובו של אזור או חדר משחקים בבית, אם יש כזה, יכול  להתבסס גם על מיחזור יצירתי עם דגש על פשטות, נגישות ונוחות, כאשר כמעט כל מה שנמצא בו עבר תהליך של שינוי: מגירות ישנות שישמשו כמדפים לבובות ותמונות, דלפק מטבח קודם שייהפך לשולחן כתיבה, שולחן יצירה שנאסף מהרחוב וחודש, וכוורת שנמצאה ברחוב והפכה לבית לצעצועים שימושיים - כל אלה כדאי שיהיו בגובה העיניים של הילדים. האחסון העיקרי הוא במידוף מודולרי המאפשר משחק עם הגובה שלו, וכך אפשר ליצור אפילו חנייה לבימבות בלי לתפוס מקום מיותר בחדר. הילדים יכולים להשתתף בארגון ועיצוב החדר: לתלות ולעזור בבניית מקומות אכסון שיהיו להם נוחים ואסתטיים, לצבוע מדפים, לצבוע קירות, להדביק טפטים וליצור אפשרויות משחק זמינות. לתכנן 'תחנות משחק' כמו מטבח, חנות, כלי עבודה, לוח מחיק, קליעה לסל ועוד. תליית צעצועים על הקיר הופכת אותם זמינים למשחק כמו גם לחלק מעיצוב החדר, במיוחד אם החלל קטנטן ומוגבל באפשרויות האחסון שלו. גם את החלל שמתחת למיטה (אם יש כזה) ניתן לנצל. למשל, להניח דליים מעוצבים או קופסאות אשר ישמשו כאחסון לאוספים ולמשחקים של דיירי החדר.
חשוב לעצב ולהלביש את החדר כך שישלב פרקטיות, בטיחות, נגישות ועצמאות, דבר שכל כך חשוב לילדים ובמיוחד לקטנים. כשמעצבים חדר לילד, יש לחשוב גם על צמיחתו והרלוונטיות של סידור החדר בעוד שנים ספורות, כשיתבגר ומגירת העץ, ששימשה ליצירות הפלסטלינה שלו, תשמש לאכסון חפצים אחרים. עם הזמן, כאשר ישתנו ההעדפות, ייעלמו הבובות ויצירות הפלסטלינה והלגו, וכאשר הילד/ה יהיה/תהיה לנער/ה, תתמלא המגירה באוספים שונים, בדמויות צבעוניות ובמטבעות מחו"ל. 
בכל גיל חשוב לשמור על צבעוניות רגועה, שתהווה רקע לפריטים השמחים בחדר ותאורה מתאימה לכל אזור בחדר. השראה ורעיונות אפקטיביים לסידור צעצועים בחדרי ילדים אפשר לקבל גם מגני ילדים ואתרי אינטרנט המדגימים עיצוב ביתי וחמים, תוך כדי ניצול נכון ונוח של החלל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: