יום שישי, 14 באוגוסט 2020, כ"ד אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

פינת לימודים מסודרת

עדיף למצוא ולתכנן פינה ייעודית ללימודים, אם זה בחדר הילדים, או באזור אחר בבית שיתאים | לכל גיל יש את הצרכים שלו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

הילדים מסיימים את החופש וזה הזמן לעצב ולתכנן את פינת הישיבה שבה יישבו להכין שיעורים וללמוד במהלך השנה. נכון שבבתים רבים הילדים יושבים בכל מיני מקומות כמו המטבח, פינת האוכל וכדומה והספרים והמחברות נודדים ברחבי הבית. עדיף למצוא ולתכנן פינה ייעודית ללימודים, אם זה בחדר הילדים, או באזור אחר בבית שיתאים. לכל גיל יש את הצרכים שלו – ספרים, מחברות, סיכומים, מבחנים, מטלות ושיעורי בית - ולכן מומלץ וחשוב לדעתי, לרכז את כל הציוד ואביזרי הלימוד לפינה אחת נעימה, נוחה, מאווררת ומוארת, שתגרום להם לרצות לשבת וללמוד, לפעמים גם שעות ארוכות.
מיקומה של פינת הלימוד סמוך לחלון מאפשר ליהנות מאור יום טבעי ובריא ומאוויר צח. אבל החלון יכול גם להיות גורם המסיח את הדעת ורצוי לקחת את זה בחשבון. גם אם השולחן ממוקם ליד החלון וגם כאשר יש תאורה מרכזית בחדר, עדיין מומלץ להוסיף מנורת שולחן, שתספק אור ישיר וממוקד. חשוב לבחור נורה בגוון אור טבעי ונעים לעין (4000K-3000K). ומאחר שמדובר במנורה הקרובה מאוד לראשו של הילד, רצוי לבחור בנורות לד חסכוניות שאינן מתחממות.
כאשר הילדים חולקים חדר, כדאי לייצר עבור כל ילד פינת לימוד אישית משלו. ניתן למצוא פתרונות נגרות רבים עבור תכנון שתי פינות לימוד בחדר אחד. השולחנות יכולים להיות מקבילים (אחד מול השני) או סמוכים זה לזה, עם הפרדה ביניהם או ללא הפרדה. אם מוותרים על ההפרדה, ניתן להשיג דלפק עבודה אחד ארוך. ובכל מקרה, חשוב שהשולחן יהיה מספיק ארוך (לפחות 120 ס"מ) על מנת לאפשר לילדים להכין מעת לעת שיעורים בזוגות או עם ההורים. 
נכון שלא מחליפים את הרהיטים בחדר בכל שנה, אבל מצד שני, חשוב לשמור על פרופורציות נכונות ובריאות לישיבה ארגונומית נוחה וממושכת של הילד וחשוב להתאים את הרהיטים למידותיו ולצרכיו המשתנים. כיסא מתכוונן בשילוב דרגש לרגליים יעזרו לגשר על פערים של כמה סנטימטרים בין המידות הנדרשות. חשוב שסביבת העבודה תותאם לצרכים המשתנים ולגילו של הילד. שליפה ואחסון נוחים ומהירים של ספרים, מחברות, כלי כתיבה וכדומה יסייעו לשמור על סביבת עבודה נעימה ומסודרת. בתכנון רהיטי החדר, חשוב להתייחס לכל סביבת הלמידה ולא רק לשולחן עצמו. מגירות, מדפים וארוניות על גלגלים, יהפכו את פינת הלימודים להרבה יותר פרקטית נעימה ויעילה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: