יום ראשון, 05 ביולי 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

הכול דבש: גם בתחום העיצוב

שנה חדשה ותקופת חגים הם עיתוי מוצלח לעשות שינוי בעיצוב הבית * בסימן התפוח בדבש והצבעים שהצירוף הזה משלב – קבלו כמה טיפים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

טבילת התפוח לשנה חדשה ומתוקה, היא כבר ממזמן לא השימוש היחיד שאנחנו עושים עם הדבש.  הדבש שמאיר את השולחן המשפחתי בערב החג, פרץ השנה את גבולות השולחן ומשתלב בנגיעות עיצוביות ברחבי הבית. אם בשנות ה-60 וה-70 נעשה שימוש מרובה בצבעי הדבש בתוך חלל הבית, השימוש בו ירד משמעותית בעשורים האחרונים בשל גוונו הניטרלי. אולם כעת, עם שילובי צבעים חדשים ונועזים, הוא עושה קאמבק של ממש כאשר מותג הצבע Dulux אפילו בחר בצבע הדבש כצבע השנה לשנת 2019.

נכון, במבט ראשון על כל גווניו בין צהוב בהיר ועד לחום כהה, הוא נראה בעל מראה ניטרלי, אבל במבט נוסף תבחינו שהוא מתחבר בעיצוב לגוונים נוספים, עוטף את החלל בתחושה חמימה, משתלב עם הרהיטים בחללי הבית השונים ותורם ליצירת חדר רגוע ואפילו נועז. אבל בדיוק כמו כל דבר מתוק אחר, גם לצבע שמעניק חמימות לחלל המשפחתי, קיים מינון נכון. רגע לפני שתגישו את הקערה מלאת הנוזל הסמיך, יש כמה דברים שכדאי לדעת על השימושים בצבע המיוחד.

תחושת עומק: דבש הוא הגוון המושלם להענקת עומק לגוונים בהירים יותר. אם אתם אוהבים את המראה של גוונים רכים, נסו להוסיף כמה שכבות של דבש כדי לתת עומק וחמימות לחלל. בסלון, לדוגמה, שילוב של גוון דבש סביב החלונות, יעשה את העבודה עבורכם.

רטרו דבש: ניתן לראות מגמה מסוימת של חזרה לרטרו בצבע הדבש. הגוונים החמימים והענבריים מזכירים לנו את הגוונים הרכים והארציים שהיו נהוגים בעיצוב הבית בשנות ה -60 וה-70. "על מנת לקבל את מראה הרטרו אני ממליצה לשלב את צבע הדבש עם פריטי עץ, ריהוט וינטג' והדפסים", מציינת מעצבת הפנים, בר אילוטוביץ'.

מתוך הקולקציה של ATELIER (צילום: ARTE STUDIO, באדיבות 'עלית הלבשה לבית)

צבעים מנוגדים: בשנים האחרונות ישנה מגמה חדשה של צבעים מנוגדים: שימוש בגוונים שנמצאים על הסקאלות המנוגדות על גלגל הצבעים וחיבור שלהם יחד כדי ליצור שילובי צבעים מעניינים שמשלימים זה את זה. לאלו מכם שאוהבים קיר בולט, נסו לשלב דבש בצבעים נועזים ושובבים כמו אדום בהיר וגוון תפוז. רוצים שילוב עדין יותר? נסו דבש עם צבעים ניטרליים כמו אפור או כחול.

שילוב עם צבעים עזים: אם אתם חובבי צבעים תוססים, צבעים עזים במיוחד כמו אדום דינמיט, כתום ושמיים, יאפשרו לגוון הדבש להשתלב ללא בעיות.

הדפסים גיאומטריים: טרנד ההדפסים הגיאומטריים משתלב יותר ויותר בטפטים ובחיפויי קיר. ניתן לשלב את גוון הדבש עם החיפויים המודפסים וליצור משטח שהוא מצד אחד בולט ועז בצבעים ובצורות ומצד שני תחום בצבעי הדבש הרגועים.

צבעו את התקרה בצבע דבש: "תקרות צבועות הן טרנד שצפוי להיות חזק במיוחד בשנה הקרובה. יש לנו נטייה לשמור תמיד על התקרות שלנו לבנות (או שמנת), אבל התקרה היא באמת רק עוד משטח לצבע", אומרת קרן וברמן דקל מ'עילית הלבשה לבית'. דבש הוא גוון מושלם לתקרות מכיוון שהוא ניטרלי ופשוט כדי לא להשתלט על כל החדר, אך יש לו מספיק השפעה כך שישימו אליו לב.

שלבו אותם במוצרי חשמל: "ניתן לשלב את צבע הדבש במוצרי חשמל למטבח באופן שישתלב באופן אורגני עם מטבחים במגוון צבעים", מסביר אסי ארביב מבעלי קבוצת 'קלינטון סחר,' יבואנית המותג 'Teka'. ישנם מוצרי חשמל רבים בקולקציות חדשות המגיעים בצבע הדבש כמו תנורים, מכשירי מיקרוגל ואפילו כיריים.

מתוך הקולקציה של LINO (צילום: ARTE STUDIO, באדיבות'עלית הלבשה לבית')

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: