יום רביעי, 12 באוגוסט 2020, כ"ב אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

פלטת צבעים הרמונית לבית

עצות שיעזרו לכם לתכנן את העבודה כך שתיהנו לשהות במחיצת הצבעים שבחרתם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

לקראת השנה החדשה ולפני החגים יש מי שרוצים לחדש ולרענן את הבית. צביעת כל הבית או אפילו חלקים ממנו יעשו את העבודה. להלן כמה עצות שיעזרו לכם לתכנן את העבודה כך שתיהנו לשהות במחיצת הצבעים שבחרתם.
נכון שבחירת צבעים היא עניין של העדפה אישית, אנשים מסוימים אוהבים גוונים שקטים ובהירים ואחרים מעדיפים צבעים בולטים יותר. אך אין הדבר אומר שאם חשקתם בחדר בעל אווירה רגועה, אסור לכם בתכלית שיהיה בו הצבע האדום או הצהוב. החוכמה בבחירת צבעים נכונה, היא שימוש בסקאלה של צבעים הרמונית, שבה הגוונים המועדפים מתמזגים ומשלימים האחד את השני. 
ברחבי הרשת תוכלו למצוא אתרים שיעזרו לכם להרכיב פלטת צבעים מוצלחת, כמו kuler ו-design-seeds. האתרים יראו לכם את הצבע המשלים לצבעים הראשיים שבחרתם וצבעים נוספים שיכולים להשתלב עמם וירכיבו את הסקאלה שלכם. אך לא על האינטרנט לבדו תסמכו. מומלץ תמיד להיעזר גם במעצב פנים, שבקיא בהתאמת צבעים ויוכל לתת לכם גם רעיונות שלא חשבתם עליהם בעצמכם. 
צביעת קיר או חדר שלם, יוצרת שינוי מיידי. למי שמעדיף צבעים בהירים וניטרליים בקירות, אך רוצה להכניס צבעוניות לחדרים, מומלץ להוסיף פריטי עיצוב המהווים פתרון זול ופשוט לשילוב גוונים דרמטיים וחזקים בחלל העיצובי. קל הרבה יותר להחליף פריטי עיצוב מאשר צבע בקיר או ספה, כשנמאס מאותו הצבע. פתרון זה מכניס גוונים חזקים ובולטים לתוך החלל העיצובי מבלי לייצר תחושת דחייה הנוצרת מצבע עיקרי השוטף את העיניים. 
כשאני בונה תכנית צבע בפרויקט, הדבר הראשון שאני מחליטה עליו הוא הצבע המוביל המשמש כרקע כללי בכל הבית. כ-60 אחוז מהחלל יהיה ברוב המקרים בצבע ניטראלי כגון: לבן, קרם או אפור והוא יהיה צבע הקירות והריהוט שמחובר אליהם. 30 אחוז מהחלל יהיה בגוונים עם נוכחות גדולה יותר, אם בקיר אחד מהחלל או בצבע רהיט שהוא לא מאוד גדול. ב-10 אחוז הנותרים אבליט את הצבע הזה עם צבע המנוגד לו ומשלים אותו, באמצעות סטיילינג עם פריטים כגון כריות, כלים דקורטיביים, שטיחים קטנים ותאורה. כשמינון הצבעים הוא כזה, נוצרת תמונה רגועה אך מעניינת, אשר ניתן לחדש אותה מידי פעם, עם פריטים ואלמנטים שנוכל להחליף במידה וימאסו עלינו או יתבלו עם השנים.
שימו לב שסקאלה שונה של צבעים בכל חדר יוצרת מצב מוגזם מבחינה צבעונית, ולכן החדרים צריכים להיות בסקאלה זהה. המקומות בהם ניתן להתפרע עם הצבעים, הם החדרים אותם לא ניתן לראות משום חלל בבית, כמו חדרי שירותים, חדרי ילדים, או כל חדר הסגור עם ארבעה קירות ודלת. כאן ניתן לברוח לחלוטין מהסקאלה הנבחרת, ללא כל השפעה על אחידות הסקאלה בשאר הבית.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: