יום שני, 13 ביולי 2020, כ"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

לקנות נבון ונכון

לקראת השנה החדשה: לחדש ולעדכן את מראה הבית עם תכנון נכון ומחשבה תחילה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

לקראת החגים, רבים מאתנו רוצים לחדש ולעדכן את עיצוב ומראה הבית אז לפני פני שאתם מתחילים את מסע הרכישות, ודאו שאתם מחוברים לשאיפות העיצוביות שלכם: התחילו בקניות הגדולות והמשיכו בקטנות יותר והשתדלו לא להתפתות לגחמות רגעיות.
חשוב לצאת למסע הקניות עם רשימה מוכנה מראש, כדי לא להתבלבל, ואחד הדברים החשובים שיש לעשות עוד טרם הרכישה הוא למצוא את המראה העיצובי שמתאים לכם. לא רק שהכרחי לדעת מה העיצוב המועדף עליכם, החזון העיצובי צריך לבוא לידי ביטוי גם בהתאמת הפריטים השונים שאתם רוכשים. יש לכך מספר כלים, למשל יצירת לוח חזון או אתרים כמו Planner 5D או Roomstyler 3D Home Planner שיאפשרו לרדת לפרטים הקטנים.
מומלץ לתכנן ולערוך תחילה את הקניות הגדולות ובעדיפות שנייה את שאר הפריטים:
קודם כל בוחרים מטבח ולאחר מכן מאבזרים אותו, ובסלון קודם בוחרים ספה ואחריה את שאר הרהיטים, הקטנים יותר. כך מוודאים שהחדר ישמור על פונקציונליות ויעמוד במסגרת התקציבית, גם אם ייקח זמן רב יותר להעניק לו את הטאץ' הסופי המיוחל. ניתן לערוך שתי רשימות: הראשונה צריכה לכלול את כל הדברים שאתם רוצים עבור החדר, ואז מתוכה להכין את הרשימה השנייה, הכוללת את הדברים הבסיסיים והחשובים ביותר לפי סדר חשיבות. תשתדלו לכלול את המחירים שאתם מוכנים להשקיע עבור הפריטים החיוניים שלכם, מה שיעזור לכם להבהיר את סדר הגודל של תקציב העיצוב.
ודאו שיצאתם לקניות עם המידות המתאימות וגם לא שכחתם מטר למדידות בחנות. ידיעה מראש של המקום הנתון תחסוך לכם התלבטות בין גודל הספה החלומית לבין גודל הספה שתתאים לכם בפועל, או תבהיר לכם שפיזית אי על גלגלים לא יוכל להיכנס למטבח, ששטיח מלבני לא ייכנס לחדר הילדים וכדאי להסתפק בשטיח עגול.
אם התלהבתם בחנות מרהיט או אביזר שאתם ממש אוהבים, וקשה לכם להתאפק מלקנות אותו, אם אין לו מקום מיועד מראש, אל תשכנעו את עצמכם ש'יהיה בסדר'. אתם עלולים להיווכח שאין לו מקום בשום חדר בבית, ובסופו של דבר תאלצו לוותר עליו לטובת חבר, קרוב משפחה או יד2. חבל על הכסף... שאלו את עצמכם אם אתם באמת צריכים את החפץ, איך אתם באמת משתמשים בכל חלל, האם אתם רק צופים בטלוויזיה שם והאם לעיתים קרובות יש לכם אורחים. אם אתם משתמשים בשטח לעיתים רחוקות, חבל להשקיע בריהוט, ואם החלל משמש אתכם יום יום, הרהיט יהיה חיוני וכדאי לעצב אתו את החלל בצורה נוחה ונעימה. 
כדאי לדייק את הגוון הנכון לחלל, אחרי שגיבשתם קודם לכן את הסגנון העיצובי שלו. במטבח, למשל, תבחרו את כל האלמנטים שישתלבו בו כגון עץ, משטחי עבודה, ידיות, זכוכית, ריהוט ועוד ורק אז תבחרו כמה גוונים ממניפת הצבעים, ושלבו הכול יחד לדף השראה (מוד בורד), כדי לחוש ולדייק את האווירה שאתם רוצים להשיג. עם דף ההשראה הזה אפשר להמשיך הלאה לשאר החנויות ולהתאים את שאר האביזרים שרוכשים לאלו שאתם כבר סגורים עליהם. קחו בחשבון שתאורה בחנות יכולה לשנות את המראה של הצבע, ולכן מומלץ לבקש דוגמאות. חנויות רבות מאפשרות לקבל פיסות אריג, אם מדובר בריפוד או וילונות, אותן אתם יכולים לקחת כדי לוודא, איזה צבע יתאים לשאר העיצוב שלכם. 
אמנם לא נותר הרבה זמן עד לראש השנה, אבל תמיד ניתן לחדש ולעדכן את מראה הבית עם תכנון נכון ומחשבה תחילה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: