יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עיצוב במבשרת ציון

טיפים לעיצוב והלבשת הבית

כמה רעיונות לתכנון עיצוב והלבשה של הבית בלי לשבור קירות, או מיד אחרי ששוברים וצובעים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ורד מור

עוסקת בתכנון וליווי שיפוצים, עיצוב פנים, ארגון והלבשת הבית ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות לגיל השלישי. ניתן להתייעץ אתה בטל' 054-3300515 או 02-5343590

לעיתים, אנו מעוניינים לחדש ולעצב מחדש את ביתנו ומתלבטים מהי הדרך הנכונה לעשות זאת. לכן, בחרתי הפעם להביא כמה טיפים לתכנון עיצוב והלבשה של הבית בלי לשבור קירות, או מיד אחרי ששוברים וצובעים.

מצאו את הסגנון: בית ריק עם קירות לבנים, אם אחרי בנייה ושיפוץ או בלעדיהם, הוא עמדת פתיחה טובה כדי להתחיל להבין מה הרעיון שיוביל את עיצוב הבית. בהנחה שלא השארנו הרבה חפצים מהדירה הקודמת ומעוניינים להתחיל מחדש, זה הזמן לסיבוב ברשת והגדרות. בגדול, יש מי שאוהב את הקו הנקי והמודרני, ויש מי שאוהב את הפרובינציאליות הכפרית. בקטן, יש באמצע הרבה סגנונות, ולכן כדי להחליט מה נכון עבורכם, פשוט זרמו עם הלב ועם מה שעיניכם רואות ואוהבות. האינסטגרם מלא, הפינטרסט עמוס לעייפה, והפייסבוק הם מקומות שיעזרו לכם לסדר העדפות גם אם לא תקראו להם בשם המדויק. עולם העיצוב ניחן באקלקטיות שמאפשרת לערבב מודרני עם כפרי, עץ עם בטון, אדום עם ורוד ואם תרצו, גם ימין עם שמאל.

צאו להתרשם בחנויות: גם אם האינטרנט לא עזר לכם בגיבוש זהות עיצובית, תוכלו להסתייע בחנויות לצורך כך. יש חנויות שמגדירות את עצמן כבעלות קו מודרני, יש נורדיות סטייל ויש כפריות שיק. סביר להניח, שאם נכנסתם לאחת מהן ואהבתם את מה שאתם רואים, זה גם הסגנון שלכם. כמובן, יש חנויות מתחכמות שמשלבות גם וגם, אבל בכל מקרה, ניתן להתרשם מסצנות העיצוב שהן מביימות בפינות השונות של החנות ולשאוב מהן השראה.

חדר אחרי חדר: החשיבה שצריכה להנחות את הקנייה היא לפי חדר אחד בכל פעם. קבעו את הסדר שנוח לכם. אם תרצו לאחד בין הסגנונות של כל החדרים – יופי, אבל אם החלטתם שהבית יהיה מודרני אבל בחדר הילדים יהיו נגיעות כפריות – לכו על זה. זה אפילו יכול לפתור מחלוקות בין בני זוג שמעדיפים סגנונות שונים.

התחילו עם הגדול ביותר: קבעתם את הסגנון שינצח על כל חדר? כעת התחילו ברכישות הפריטים הגדולים ביותר. גם אם תמונה מנחה את כל העיצוב של הסלון, בחרו בתחילה את הספה ואחריה את השאר: הכורסאות, כריות, וילונות, שטיח או גוף תאורה. יש פעמים בהן השטיח הוא דווקא המנחה לעיצוב השלם של החדר. גם במקרה כזה, אם הוא הראשון – התאימו אליו את כל השאר.

בחרו את קיר שיהיה מיוחד: אפשר להשאיר את הקירות בצבע המוביל הבהיר. אבל אם החלטתם להפוך את החדר למיוחד יותר, תוכלו לצבוע קיר אחד בגוון אחר או לבחור לו טפט. יש אפשרות גם לצבוע את כל הקירות באותו גוון נבחר, רק שבמקרה כזה צריך להתייחס לאפקט שיהיה לצבע על החדר כולו, לאווירה שרוצים להשיג או לתאורה שתותאם לו.

הום סטיילינג לכל חדר: הפריט הגדול נבחר, הצבע הוסיף אמירה משלו וכעת נותר להוסיף לחדר חמימות, אופי ונשמה. העצה הטובה ביותר לפעולה היא להתחיל לערוך רשימה כדי לבוא לחנויות מוכנים. אם בסלון תרצו להוסיף שטיח, כריות, מראה, שני עציצים ירוקים ושני עציצים לבנים, ולמרפסת תבקשו עששית, כרית עמידה במים, שלושה עציצים חומים, ארבעה כתומים ועוד אחד מהתקרה, יש מצב שתלכו לאיבוד בדרך אם הדברים לא יהיו רשומים לפי סדר החדרים כמו ברשימת מכולת...

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: