יום שישי, 19 ביולי 2019, ט"ז תמוז ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

הפושע הצדיק

אין שום מנהיג פוליטי בעולם שיש לו מושג בכך, ושום הסדר ארצי לא יפתור את בעיות המין האנושי, שכולן נובעות מחוסר האיזון השורר בנפשות כל בני האדם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

עציון בקר

לפנייה בכל נושא: עציון בקר, 052-2869120, etzion48@012.net.il

היה היה אי שם בג'ונגלי הודו פושע אכזרי שנהג לשדוד ולרצוח עוברי אורח. זו הייתה פרנסתו, והוא לא חש שום דבר רע במעשיו, עד שרצח את האדם התשעים ותשעה. פתאום הוא חש במוסר כליות נוראי. המצפון, שעד אז לא היה כלל קיים בתודעתו, התעורר פתאום והוא החל לסבול מביעותים נוראים, בהם ראה את עצמו מתבשל בייסורי גיהינום מחרידים. החיזיון היה כל כך מוחשי, עד שהאיש פסק ממעשיו והחל לחפש איזו דרך להיחלץ מהגורל הנורא שחקק לעצמו. אחרי זמן רב של חיפושים נואשים, הגיע אל אדם שהכול הכירו בו כמורה אמיתי.

אולם לפני שהגיע, הורה המורה לאסור על אדם – והוא תיאר בדיוק נמרץ מי עומד להגיע – להיכנס לחצר. הוא ציווה על תלמידיו לגרשו, ולומר לו שהמורה לא מוכן לקבלו. אולם האיש התעקש, חזיונות הביעותים הלכו והחמירו, הוא שמע יומם ולילה את זעקות קרבנותיו. דעתו הלכה ונטרפה. הוא נואש לחלוטין. הוא הודיע לתלמידי המורה, שאין לו לאן ללכת, שהוא יחכה בחוץ או עד שהמורה יקבלו, או שימות. האיש החל לצום צום מוחלט, כולל שתייה. אחרי ארבעה ימים התעלף. אזי נכמרו רחמי המורה עליו וציווה להביאו. "אתה מוכן לעשות כל מה שאצווה עליך?", שאל המורה. "אעשה כל מה שתאמר", התחנן הרוצח.

לקח אותו המורה אל מעמקי הג'ונגל, נעץ באדמה מוט, וציווה עליו: "כאן אתה יושב ולא זז. כל אשר עליך לעשות זה לשנן את שם האלוהים ללא הרף. פעם ביום תלקט את מזונך ממה שאתה מוצא, או שתלך לכפר השכן ותקבץ שם מזון".

הסכים האיש לדבר, התיישב במקום הסימן והחל לשנן את שם האלוהים. אחרי כמה חדשים של שינון שם האלוהים, חזיונות הביעותים הלכו ופחתו, ואחרי כשנה פסקו כליל. עברו שנים רבות, האיש לא זז ממקומו גם תחת גשמי המונסון הכבדים.

באחד הימים הורה המלך לסלול דרך בין שתי ערים, והדרך נסללה בג'ונגל בו ישב האיש. סוללי הדרך התקדמו והגיעו בדיוק למקום בו ישב האיש. מאחר ונודע כקדוש המקומי, לא העזו להפריע לו וחיכו עד שיקום להתפנות לצרכיו או שיילך לקבץ את מזונו. אזי, מיהרו וכרתו את העצים סביבו כדי לפלס את הדרך, והמשיכו הלאה. וכך עברו עוד שנים רבות. עוברי האורח נאלצו לעבור סביבו בזהירות רבה, כשהם נדחקים אל הצמחייה העבותה.

והנה, יום אחד מגיע פרש, שליח המלך נושא איגרת אל מפקד העיר השכנה. הפרש נזף באיש שיזוז ויפנה דרך. אולם האיש, השקוע בשם האלוהים, לא שומע דבר. הפרש, אחד מחיילי המלך, צועק עליו, אולם ללא הועיל. לבסוף נטל את שוטו והצליף באיש. הצלפת השוט החזירה את האיש לעולם המציאות, וגם עוררה את הרוצח הסמוי בנפשו.

הוא קפץ ממקומו, אחז בחייל, השליכו ארצה מהסוס והרגו במחי יד. לחייל האומלל לא היה שום סיכוי מול הרוצח המיומן באמנות ההריגה. אולם מה שקרה, שהפרש נשא איגרת מטעם המלך, המורה למפקד אותה עיר, להוציא להורג מאה אנשים שנחשדו במרידה במלך. וכך, כאשר האיש הרג את האדם המאה, הוא הציל מאה אנשים. חשבונות החובה והזכות בנפשו התאזנו והתאיינו, וכך נגאלה נפשו ממעשי הרצח שביצע, והוא התמזג עם הנשמה האלוהית.

זאת הבעיה הקשה הניצבת בפני המין האנושי, שאיבד כל מודעות ביחס לכך. אין שום מנהיג פוליטי בעולם שיש לו מושג בכך, ושום הסדר ארצי לא יפתור את בעיות המין האנושי, שכולן נובעות מחוסר האיזון השורר בנפשות כל בני האדם. אפשר להעמיק בכך, אבל זה לא הפורום.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: