יום שלישי, 29 בספטמבר 2020, י"א תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

טריבונל שישי

ההצגה הקבועה המבחילה בחד צדדיותה של יום ששי, היא הצגה מוטה באופן קיצוני, אצבע בעין למיליוני צופים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מרדכי ליפמן

otmoti@netvision.net.il

מידי יום ששי מתכנס הטריבונל הידוע כדי לקיים את הטכס הקבוע: שפיטת נתניהו בכיכר העיר. מי לא בא? מי שלא הוזמן. השמאל מנהל בלעדית את ההצגה. הוא לא מרשה לאנשי ימין להפריע, ובכלל  לפקוד מקום זה. כאן קודש הקודשים של המדיה/שמאל. הבעיה היא לא רק באמנון אברמוביץ', הנהנה מאיתרוג עצמי נפוח עד לבחילה. הבעיה גם באיתרוג האוטומטי שמספקים הבוסים שלו לטריבונל הקדוש בניצוחו. אין כל מידה סבירה של ביקורת עצמית על מנת שיעמידו מולו אנשי ימין, מאלה המסוגלים להתעמת אתו במותב הנ"ל בגובה העיניים. ריקלין, ליבסקינד, עמית סגל, ד"ר גיא בכור ויש עוד. אבל להם הכניסה אסורה. 
ההצגה הקבועה המבחילה בחד צדדיותה של יום ששי, היא הצגה מוטה באופן קיצוני, אצבע בעין למיליוני צופים. אבל לאותם בוסים לא אכפת. נהפוך הוא, כל המרבה הרי זה משובח, שהרי מחר הם ישלחו שוב את דנה וייס לוושינגטון (היא לא טסה לשם על דעת עצמה), לעשות שיימינג לראש הממשלה, ואתמול הם שלחו את יאיר וינרב למוסקבה לעשות שיימינג לנתניהו (והוא הרי לא טס למוסקבה על דעת עצמו). תקשורת שמבזה את עצמה, איננה מבינה את תפקידה וגם שבויה לחלוטין בכבלי הפ.ק (פוליטיקלי קורקט) האנטי ציוני. תקשורת שאולי כבר מיצתה את עצמה. היש תקווה שיקום גוף מבקר (הרי אנו חיים בעידן הרגולציה. היכן היא?), שיאמר לרודני הרוח והמחשבה, שם למעלה, די?

ובינתיים, המדינה בוערת

שוב הצתות בארץ. שוב ישראל נתפסת כשמכנסיה משולשלים מטה. מדינת ההייטק ששולחת לוויינים לחלל ולירח, שרחפנים ומצלמות מצוידים ומצוינים לפיקוח באזורים מועדים לפורענות וליד כפרים ערביים, על המדף, רק הושט היד וקח...  במדינה המצוידת בכטב"מים, המשוכללים בעולם...כאן, דווקא כאן, יכול כל פרח שבאב פלסטיני, אם ברצותו כמובן, לזרוק בקבוק תבערה תוצרת בית, על חורשה בת מאה, בת אלף. והופ, להיעלם בין בתי הכפר הסמוך. כמה קל. כמה פשוט. כמה ספוג באהבת הארץ...
אתמול בערה חיפה. ומחר? יער יתיר? חולדה? בן שמן? יער הרצל? האם הכול פתוח והרשות נתונה? 
ואצלנו מחכים... למה בדיוק אתם מחכים? חברינו היקרים מהמשרד לביטחון פנים? ממשטרת ישראל? למשיח? כמה שרפות צריכות עוד לקרות עד שתתעוררו שם?
ישראל מוכה, כבר מאה ומעלה שנים, על ידי טרור ערבי מתמשך. ולא רק מתמשך, גם מחריף ומתעצם. הוא ניטש בכבישים, בשדות, במתבנים (גם של מזרע), בדירים וברפתות. שירים נכתבו על המכה הזו ואף רקדו הורה לצליליהם. הניסיונות הנואלים של ממשלות ישראל לדורותיהן להסב פניהן, ויותר גרוע, לטמון ראשיהן בחול, מעשה בת יענה, רק מחמירים את המצב. בעוד זמן לא רב יהפוך מעשה ההצתה לספורט העממי של נערי הסמטאות הערביים: מי זורק את הבקת"ב רחוק יותר... כן. ואולי מי יודע, הספורט החדש יזכה את המשליך בפרס של הרשות הפלסטינית... 
להתעלם מהבעיה ההולכת ומחריפה, הוא מעשה של התאבדות. לא של התל אביביים אלא של ההתיישבות כולה. של יהודה ושומרון ולא רק. וכאן אנו מגיעים אל הטרור הערבי בכללו, כולל הטרור נגד החקלאות באזורי הספר לשעבר הלוא הוא הקו הירוק ז"ל. 
אזור הגבול הפך למשיסה. גניבת יבולים, צאן ובקר, הם מעשה של יומיום. דילגתי כאן במכוון על גניבת נשק ממחנות צה"ל. הנושא הזה ראוי לדיון נפרד.
ישראל המעצמה החזקה במזרח התיכון (סתאאם סתאאם), המדינה המשתבחת בהיותה מעצמת על של חדשנות, של לוויינים ושל נחיתה על הירח, עדיין לא השכילה לארגן כוח משימה מיוחד, גדול מספיק, חזק מספיק, מצויד מספיק בציוד אלקטרוני יעיל, באמצעי תצפית, במטוסי כיבוי גדולים, בכוח אדם יעיל, כדי להתגבר על כמה מאות פרחחים מוסתים? 
והרי זו בתמצית הבעיה המרכזית שלנו היום. נוח יותר לשלוח יומיום, כמה מאות כבאים עייפים, טרוטי עיניים, לשאוף את עשנן של השרפות מאשר לנסות ולהקדים תרופה למכה... זו תמצית חיינו כאן ועכשיו.
ממשלת ישראל (כן גם זו הזמנית), עורי נא! מהר!

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
הסתה בלתי נגמרת מימין
יעל השמנה | 17:02   13.06.19