יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

ההר הוליד עכבר

התייחסות התקשורת למשפחת נתניהו באה לידי ביטוי גם בבחינת ההתייחסות לשרה נתניהו ולמשפטה, שהסתיים השבוע בפסק דין המחייב, לעניות דעתי, חשבון נפש עמוק ויסודי בפרקליטות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מרדכי ליפמן

otmoti@netvision.net.il

דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה בשנת 2015, היה הטריגר לפרשה שהחלה לפני כארבע שנים. החקירה כללה שבע פרשות שונות, בין היתר נכללו ב'חבילה' הגדולה הזו סיפורי החשמלאי, בקבוקי המיחזור, והזמנת רהיטי הגן למעון הפרטי בקיסריה וכמובן כמובן הפרשה הידועה בשם 'החמגשיות'. בכתב התביעה נטען כי נתניהו השיתה הוצאות פרטיות של משפחתה, על קופת המדינה. היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט סגר שש מתוך שבע הפרשות האמורות. ארבע שנים לאחר פתיחת החקירה.
בשורה התחתונה, הגב' נתניהו חויבה בתשלום של 55,000 שקלים כולל קנס של 10,000 שקלים לקופת המדינה. בקצרה, ההר הוליד עכבר. גם משום שבארוחות הללו, ששרה 'ארגנה', היה מדובר באירועים רשמיים.
ראש הממשלה, שהתייחס לפרשה הזו, אמר שהשופט קבע כי 'העולם הפלילי זר לשרה' וגם לא הייתה שום מרמה מצידה. הוא הוסיף עוד הערה המחייבת תשומת לב: "היום הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל. אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה". 
הדברים הללו מחייבים חשבון נפש. ושוב המדיה, שארבע שנים עסקה באינטנסיביות בפרשת החמגשיות, חייבת לבדוק את עצמה. ועוד הרהור החולף במוחם של רבים: אולי גם סופם של תיקי נתניהו יהיה דומה?

"תערוכת 1948"

טרנד מוזר פשה במחוזותינו: נטילת חלק באבלם של הערבים על מאורעות 'הנכבה' – 1948, היא ביטוי לליברליזם חובק עולם, לנאורות אין קץ, לאהבת האדם באשר הוא, לשאיפה לשלום בין העמים, ובקיצור לכל הדברים הטובים שכל משועבדי  ה'פוליטיקלי קורקט' כמהים אליהם נואשות.
ההשתתפות המכמירת לב, באבלם של הערבים, פושטת בחלקים גדולים בציבור הישראלי, בעיקר בשמאל, הידוע כרגיש מאד למצוקות האדם. המאמץ האינטלקטואלי הזה להבין את הערבים ומאידך להכיר ברשעותם של היהודים, איננו יודע גבולות ומוצא מידי פעם דרכים חדשות לבטא את רחמיו הנכמרים על בני דודינו. 
כך החליט באחרונה המוזיאון לתולדות חיפה לארגן את תערוכת 1948, המציגה את הערבים בחיפה כקורבנות המלחמה שניטשה אז בין הערבים ליהודים. שהרי זה למעשה המסר המרכזי שמנסים הפוליטיקאים הערבים להעביר מזה דורות. עכשיו מוסיפה עיריית חיפה ומארגנת סיורים בבתים שננטשו ב–48, וליתר דיוק מוסיפים המארגנים: "על ידי אלה שגורשו ב'נכבה'".
וכאן אנו חוזרים אל סיפור הצביעות והשקר שבסיפור הבריחה הערבית ב-48. או ה'נכבה'. חייבים לזכור ולא לשכוח כיצד היא נוצרה, ומה שוכחים לספר לכם. לדאבוננו, לא נעשתה עדיין עבודה יסודית בנושא הבריחה הערבית ב-48, וכיצד היא נוצרה.  ההיסטוריונים מבית היוצר של אוניברסיטאות ישראל, לא שמחים לעסוק בכך או שעוסקים בכך בעיקר מהפן הערבי. אולם בכל זאת מצויים נתונים על מספר יישובים ערביים המספרים את האמת. 
כאשר שוחררו חבלי ארץ במהלך מלחמת השחרור, היו מקומות בהם נאמר למוכתרים מפורשות, שעליהם להסתלק, ורצוי מה שיותר מהר, משום שידוע על כך שהכפריים בתחומי פעילותם, היו מעורבים אישית בפרעות ובשחיטות שביצעו בשכניהם היהודים,  רק 9 שנים קודם לכן, ב-1939. 
מידע זה גרם לכך שהנכבדים הערבים עצמם, הורו לכפריים להסתלק לאלתר מכפריהם בהקדם. לא אפרט כאן את כל המקרים של פחד מ"אפקט הידיים הטבולות בדם יהודים", שרווח אצל כפריים רבים מאד. אזכיר רק שלושה אירועים: הבריחה מסריס (היום שורש), לאחר שלערבים נודע שהיהודים מחפשים קבוצת כפריים ידועה ש'הצטיינה' בהצתת הנמלטים מהשיירות העולות לבירה, קבוצת פרחחים ידועה (אף בשמות חבריה), מהכפר קולוניה (היום מבשרת ציון), שהשתתפה בשחיטה במוצא ובמעלה החמישה הסמוכה. בכל המקרים הללו וכנראה בעוד רבים אחרים ידעו היטב הבורחים מדוע עליהם להסתלק ובהקדם מהמקום. ולחזור, אם בכלל "רק עם הצבאות הערבים המהוללים"... אבל למעשה לחזור ולהיות מוגן מאימת הדין על ידי הצבאות הערביים הכובשים... ועוד ידובר ויסופר בנושא זה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: