יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

יש מחיר לנבזות

התקשורת נגד נתניהו | מה לא עושים כדי להביך את ראש הממשלה...

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מרדכי ליפמן

otmoti@netvision.net.il

השבוע נודע על הסירוב האמריקאי הנחרץ, לקבל את דנה ויס בבחריין. מסתבר כי יש מחיר לנבזות. יש מחיר לסגנון ההכפשה אותו הפגינה ויס במסיבת העיתונאים של נשיא ארצות הברית לצד נתניהו (26.3.19). ומדוע הכפשה? כי שם, דווקא שם, החליטה ויס לשאול את טראמפ מדוע הוא משתף פעולה עם ראש הממשלה, כאשר נגדו מתנהלות חקירות. טראמפ הורה כזכור לגרשה, מיד, מהבית הלבן. ספק אם ויס תורשה שוב להיכנס אליו אי פעם. 
גסות הרוח ושכרון הכוח שהפגינה ויס, הם רק אפס קצה של השנאה, אשר כמסתבר רוחשים הממונים עליה לנתניהו. אין טעם לשחק במילים. גם אין טעם לטאטא אל מתחת לשטיח. אמנם ויס תרמה גם את חלקה האישי (בטרם טיסה הכתירה את יאיר נתניהו בתואר 'ילד קאקות' ואחר כך התנצלה, מ.ל.). דנה ויס היא בבחינת נייר הלקמוס... היא לא טסה לוושינגטון על דעת עצמה. גם היא וגם יאיר ויינרב, שטס שנה קודם לכן למוסקבה, נשלחו, בכוונת מכוון, על ידי הבוסים שלהם, כשהמגמה המפורשת היא להביך דווקא שם, בחו"ל, פומבית, את ראש הממשלה. שכן לדעתם, כל המרבה הרי זה משובח. המטרה לפגוע פומבית בראש הממשלה, מקדשת את כל האמצעים. אפילו לעשות שימוש בזוי בכתבי הערוצים הנ"ל כ'שליחי מצווה'. הרי את השאלות ששאלו הם יכלו לשאול בעודם במטוס, בטיסה הממושכת עם ראש הממשלה.. כמה קל ופשוט. אם זו לא כוונת זדון, מהי כוונת זדון? 
השנאה לנתניהו מעבירה את הבוסים במדיה על דעתם לחלוטין. עכשיו הוסיף ערוץ 12, והודיע, בתגובה להחרמה האמריקאית, כי אם דנה ויס לא תישלח לבחריין, לא יישלחו לשם עיתונאים אחרים מטעמו... היי, החכמים בכורסאותיהם בערוץ 12, את מי בדיוק אתם מענישים בהחלטה/בדיחה זו? את הציבור, שלא יקבל דיווחים מהאירוע ההיסטורי הזה? את הערוץ עצמו, שהחליט בהחלטה ילדותית להודיע קבל עם ועדה עד כמה הוא לא רלוונטי? ואולי סתם החלטתם לחבור ל'ידיעות אחרונות', העיתון של המדינה, ולהתעלם? 
אכן מופת של שרות לציבור...
מעבר לסיבה שבעטיה החליט הבית הלבן למנוע מדנה ויס להגיע לבחריין, יש להביע מחאה על הניסיונות החוזרים ונשנים של התקשורת לרמוס שוב ושוב את כבודו של ראש הממשלה. נתניהו, במיוחד כשהוא בחו"ל בשליחות לאומית, מייצג את כולנו. אגב, כרגיל, מועצת העיתונות, הגוף היחידי שעשוי/עלול למלא תפקיד של מעין רגולטור בנושא הזה, בלע גם הפעם את לשונו, או לשונה, אם להתייחס לכבוד הנשיאה דורנר, האפודה בשתיקתה ככל שמדובר בנתניהו.

מפגש פסגה – את מי זה מעניין?

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס ועומד בראש מפגש פסגה טרילטרלי של היועצים לביטחון לאומי של ארצות הברית, רוסיה וישראל. האירוע התקיים השבוע במלון 'אוריינט' בירושלים, כאשר השיחות מתמקדות באיראן, בסוריה ובסוגיות אזוריות. 
כהכנה לפגישה המשולשת, נפגש ראש הממשלה עם מזכיר המועצה לביטחון לאומי של רוסיה ניקולאי פטרושב. פטרושב אמר בהגיעו לישראל, כי רוסיה מייחסת חשיבות רבה לביטחונה של ישראל. לאו מילתא זוטרתא היא. עם היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ון בולטון, קיים נתניהו סיור במספר נקודות בבקעת הירדן וסיור מוסק מעל מרחב ירושלים, גדר הביטחון ובקעת הירדן. 
מיותר כמעט לציין את חשיבות המפגש הזה שיעסוק, איך לא, באיראן, בסוריה ובנושאים אחרים, בהם כאלה המאיימים על השגת ביטחון ויציבות באזורנו. זהו המפגש הראשון (ולמעשה בעולם כולו), אותו יזם והוציא אל הפועל נתניהו, מפגש המשתף, כאן, בישראל, את נציגי שתי המעצמות הגדולות.
ועכשיו, תיראו מופתעים... המדיה, הן האלקטרונית והן המודפסת, כמעט ולא עוסקת במפגש הנדיר הזה, אותו יזם ראש הממשלה. מדוע? לכל התוהה על תופעה מוזרה זו, נראה לי כי הדברים שנכתבו לעיל עונים גם על השאלה הזו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: