יום שישי, 07 באוגוסט 2020, י"ז אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

גל הירש. ההסטוריה חוזרת...

מעלילות משטרת ישראל: האם פתחו מתפרה לתיקים במשטרה ו/או בפרקליטות/ואו ברשויות המס (מחק את המיותר)? | ואולי שם סתם חלם? הסיפור על תיקי גל הירש עוד ייכנס לספרי הלימוד כמהדורת ב' של ספרי קפקא

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מרדכי ליפמן

otmoti@netvision.net.il

בימים אלה, לובש הלא יאומן עור וגידים אל מול עינינו: שבוע אחרי הצטרפותו של גל הירש לליכוד, ואחרי שהגיש את טופס ההתפקדות שלו, בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושבועיים אחרי הודעת המשטרה על סגירת התיקים  בעניינו - ממליצה המשטרה להעמידו לדין... ואנו תוהים, האם חוזות עינינו שוב בעלילות משטרת ישראל ותהפוכותיהן? ואולי סתם חלם? האם פתחו מתפרה לתיקים במשטרה ו/או בפרקליטות ו/או ברשויות המס (מחק את המיותר)? הסיפור על תיקי גל הירש עוד ייכנס לספרי הלימוד כמהדורת ב' של ספרי קפקא.
המלצת המשטרה שהפציעה פתאום יש מאין, בדיוק לאחר הודעתה כי נסגרו התיקים נגד הירש, והפעם בכל זאת להעמידו לדין, נסמכת על הטענה הנדושה שבנדושות: "גובשה תשתית ראייתית (וכי מה? לא גובשה תשתית ראייתית?), בחשד לביצוע עבירות מס בהיקפי ענק של מיליוני שקלים". טענה זו היא עלבון לאינטליגנציה ולכושר השפיטה שלנו, אבל גם הוכחה נוספת לנטייה מוזרה, שאיננה יודעת שובעה: ייצור תיקים. איזה תיקים? כאלה העוסקים אך ורק בנחקרים מהצד הימני של המפה הפוליטית. עייפנו כבר מלהזכיר את כל אותם לא נחקרים שהיו  אמורים לעניות דעתנו להיחקר, עם כל הטקס המקובל קרי: מעצרים, עדי מדינה, פשפשים וכו', והם לא. ועכשיו – תיראו מופתעים: הם כוווולם  אבל כווולם מהצד השמאלי של המפה הפוליטית...

ואהבת לרעך כמוך? לא בפוליטיקה...

'אהבת' הדתיים הלוא היא כאש בעצמותיו של יאיר לפיד... עד כדי כך שמצא לנכון לצאת בסרטון שבו, בין היתר מצוטטים כביכול דרעי: "עוד טריליון שקל לישיבות" וליצמן "אני רוצה את כל הכסף של ישראל". מיותר לציין שלא היו דברים מעולם. הם נשלפו אך ורק מדמיונו הקודח של לפיד. אבל אל תטעו. לפיד גם משרטט בכך את מבנה הקואליציה הבאה: ללא ישיבה משותפת שלו ושל החרדים.
ואכן סרטון זה, העושה שימוש בדימויים שאבד עליהם הכלח, והעוסקים בחיבתם כביכול של יהודים לכסף, עורר ביקורת קשה בחוגים בכירים ב'כחול לבן'. ח"כ בני גנץ תבע לאמץ סגנון שונה ו"להרבות באהבת חינם". ח"כ בוגי יעלון, אף אמר כי "זה לא הסגנון שלי ושל גנץ. נפלט ללפיד משהו שנצטרך לברר בינינו"... רמז דק ליחסים בין החברים ברביעייה השלטת במפלגה.  
לפיד כבר הוכיח כי ללשונו המשולחת אין רסן. בסערת הקרב נראה לו שהכול מותר. אבל במקרה הזה תגובת ראשי 'כחול לבן' חשובה יותר. היא מרמזת על העתיד לבוא: מבנה אפשרי לקואליציה העתידית, כזה שיאפשר ל'כחול לבן' לדלג ולהשתחרר מהמכשול הגדול בדמותה של 'הרשימה המשותפת', לחבור לליכוד ולאיילת שקד. לשון מפוייסת יותר היא הקדמה למשא ומתן על מבנה הקואליציה הבאה. גם איילת שקד רמזה על כך בראיון עמה ב'ידיעות אחרונות', בדברה על אפשרות של תיקו פוליטי, פעם נוספת, בעקבות הבחירות: "לא נלך לבחירות בפעם השלישית. לא יהיה מועד ג'".
האם מסתמן קרע ב'כחול לבן' אשר יכתיב חבירה של גנץ, יעלון ואשכנזי לנתניהו, שקד והחרדים, שיסתופפו יחדיו בקרון היוצא לדרכו, כאשר לפיד מנפנף להם לשלום מהרציף?
ימים יגידו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: