יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

אריה דרעי – המנצח השקט של הבחירות

בשוך סערת הבחירות, מצאה עצמה מדינת ישראל אל מול מציאות פוליטית לא ברורה | אך מבעד לענני אי הוודאות, צצים מנצחיה של מערכת הבחירות המוזרה הזו - אביגדור ליברמן, הרשימה המשותפת, ובשקט בשקט התגלה גם יושב ראש ש"ס, הרב אריה דרעי, כאחד הקמפיינרים המוצלחים ביותר שהיו כאן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

ניר מנדל

יועץ אסטרטגי פוליטי

nirmendel15@hotmail.com

לקראת בחירות 2019 מועד א', היו רבים שמיהרו להספיד את דרעי ולחזות שתוצאת הבחירות תהיה שש"ס תימחק מהמפה הפוליטית, אבל דרעי הפתיע את כולם עם 258 אלף קולות ו-8 מנדטים. לקראת בחירות 2019 מועד ב' הצליחה ש"ס לנפץ את כל התחזיות המוקדמות עם 329 אלף קולות, תוספת של 70 אלף קולות, שרק בשל הסכמי העודפים, הייתה שוות ערך למנדט אחד נוסף בלבד. 
היו לא מעט גורמים שניסו לשים רגליים לדרעי ולש"ס בהנהגתו, אבל הוא הוכיח שוב ושוב עד כמה הוא מבין את נפש בוחריו. אולי המהלך הקמפייני המבריק ביותר היה קליפ 'הסליחות', כשש"ס קיבצה את גדולי הפייטנים המזרחים לפיוט סליחות משותף, שפרט על הזהות היהודית של המוני ישראלים והביא אותם להתחבר לש"ס ולהיותה המפלגה שמייצגת בעבורם את רוח ישראל סבא. 
בעוד המפלגות הדתיות לאומיות הולכות וקטנות כשקהל בוחריהן עובר לליכוד, גם כי הציבור הדתי לאומי מרגיש שהן קודם כל ימין פוליטי ורק אחר כך מפלגות דתיות, ש"ס הצליחה לגעת בציבורים גדולים, רובם אפילו לא חרדיים. לעורר בהם את הזיכרונות מבית אבא וסבא ולהביא אותם לשים את הפתק שהם מאמינים שישרת בצורה הטובה ביותר את השמירה על הצביון היהודי של ישראל. 
אסור לנו להתבלבל, ש"ס היא לא מפלגה חרדית, אלא קודם כל מפלגה יהודית. בוחריה אינם שייכים לחצר זו או אחרת, חלקם אף אינם שומרים שבת, אבל כולם רוצים שישראל תשמור על הניצוץ היהודי שלה. רוצים להרגיש בנוח להתרגש מפיוט הסליחות "עננו", שבזכות ש"ס זכה לביצוע מחודש ומרגש. 
זה אולי המסר החשוב ביותר שמביאה עמה ש"ס בהנהגת דרעי למערכת הפוליטית, מסר של מי שפעם אולי נחשבו ל'ישראל השנייה', אבל היום הם 'ישראל הראשונה'. ציבור גדול ומתון שרוצה לחיות חיים יהודיים במדינת היהודים. ציבור שאולי לא מקפיד על תרי"ג מצוות, אבל מכבד את המצוות ומבקש להציב מחסום בפני מי שמבקשים 'לחלן' את המדינה. ציבור שלא רוצה 'מדינת הלכה', אבל מכבד את ההלכה ואת פוסקיה. 
אריה דרעי הצליח להביא את הציבור הזה לקדמת הבמה הפוליטית וכעת הציבור הזה והמפלגה המייצגת אותו הופכים גם ללשון מאזניים פוליטית. לשון מאזניים שלא משנה באיזו ממשלה תחליט לבסוף לתמוך, דבר אחד ברור, היא תעמוד על משמר צביונה היהודי של ישראל. צביון שלא אומר שנהיה מדינה חשוכה או סגורה, אך כן אומר שנמשיך להיות מדינה ששואפת לעתיד טוב יותר, אבל לא מנסה למחוק את עברה ואת זהותה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: