יום שני, 03 באוגוסט 2020, י"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

דעות במבשרת ציון

לשיחות לאחדות מסתמן כישלון * מי אשם?

בלהט המאבק הפוליטי נשכחה העובדה כי ימי כהונתו של נתניהו כראש ממשלה הם השקטים ביותר להם זכתה ישראל מעולם * הם היו שקטים עוד יותר, אילולי היינו, אנו היום, אנוסים לשלם את חשבון ההתנתקות הנואלת של שרון מעזה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מרדכי ליפמן

otmoti@netvision.net.il

העצרת לזכרו של רבין, שהתקיימה לפני מספר ימים בתל אביב, הציפה שם, בכיכר, שוב את הכעס והביקורת על נתניהו. קיפאון מדיני? הוא האשם ואין בלתו. נשכחו הסכמי אוסלו, אותם כפו רבין ופרס על ישראל. נשכחה ההצבעה האומללה בכנסת על חודו של קול אחד ובתמיכת הסיעות הערביות. נשכחה הברית-שבדיעבד בין המנהיגים דאז לבין ערפאת, שוחר השלום הידוע. נשכחו נהרות הדם בחוצות ערינו הגדולות. כאשר לשמאל ניתן חופש פעולה, בעזרת התקשורת, לנתק את הקשר, הזיקה,  בין האירועים האלה לבין מדיניותו של ראש הממשלה דאז. בין רבין, שהילת קדושה מעטרת כיום את ראשו, לבין האינתיפאדות וההסכמים הכושלים. נשכח הטבח בדולפינריום, (1.6.01, 21 הרוגים, עשרות פצועים, חלקם קשה ואנוּש). נשכח הטבח במלון פארק (27.3.02, מרץ השחור, - 30 הרוגים, 160 פצועים, חלקם קשה ואנוּש). פשעים אלה בוצעו על ידי מחבלים מוסתים, מתאבדים. ידיעות מאוחרות אמנם התייחסו למעורבותו של הראיס באירועים אלה, אך הן טואטאו חיש קל אל מתחת לפני השטח.

החלטה המכירה במדינת ישראל במדינת הלאום של העם היהודי, כפי שסוכם, לא בוצעה מעולם, בשל סירובו של ערפאת להביאה לדיון במועצת אש"ף. גמגום של רבין ושל פרס כיסה בטיח עבה של שקרים עובדה נחרצת זו. הכול נשכח, זולת המרפסת בכיכר ציון בירושלים (בה אגב קרא נתניהו דווקא לחסידיו ברחוב: "רבין לא בוגד. רבין טועה, לא בוגד").

בלהט המאבק הפוליטי נשכחה העובדה כי ימי כהונתו של נתניהו כראש ממשלה הם השקטים ביותר להם זכתה ישראל מעולם. הם היו שקטים עוד יותר, אילולי היינו, אנו היום, אנוסים לשלם  את חשבון ההתנתקות הנואלת של שרון מעזה.

העצרות לזכרו של רבין מקדשות הכול. הן ממשיכות לייצר אקלים של הסתה בפועל. חרפות וגידופים כלפי נתניהו (שלא הוזמן), גנץ כנואם יחיד (עמיר פרץ יו"ר העבודה, לא הוזמן). קם והיה מהלך שמארגניו סבורים כי הוא מהווה מעין הכתרה של גנץ כיורשו של נתניהו... כך הפכו מארגני העצרות הללו לזכרו של רבין, את האירועים האלה לפוליטיים מהמדרגה הראשונה.

בימים אלה מסתמן כישלונן המוחלט של שיחות נתניהו – גנץ ועוזריהם, בדבר הקמת  ממשלת אחדות לאומית. אנו, מסתבר, מתקרבים לבחירות נוספות, שלישיות. מנהיג ש"ס דרעי יצא בהצעה כי הכנסת תחליט על בחירות אישיות לראשות הממשלה. בכך, הוא מאמין, יישבר הקיפאון, שכן נתניהו מוליך ביתרון בשיעור של 15% - 20% על גנץ, בתשובות הנסקרים העונים על השאלה 'מי ראוי לדעתך לכהן בתפקיד ראש הממשלה הבאה'.

לדעתי אין סיכוי לחקיקה מסוג זה. מוטב להימנע ממנה מראש. ומדוע? כי בג"צ יכשיל אותה ממילא. לא חשוב כלל באיזו תואנה... כבודם כבר ימצאו את הטענה הנכונה להצדקת הפסילה...

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: