יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עסקים במבשרת ציון

פגישה מקרית

על ניהול משא ומתן כתוצאה מפגישה מקרית

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מנשה נחום

מנשה נחום מומחה לניהול משא ומתן, מגיש תכנית רדיו, הרצאות, סדנאות, יעוץ אישי, 0504062278,אימל menashenahum100@gmail.com

אנחנו בתנועה במהלך חיינו, טסים במטוסים, מתאכסנים בבתי מלון, נוסעים ליום כיף בספא, עשרות מקומות שיוצרים לנו פגישות מקריות.

הזדמנויות צריך לדעת לנצל היטב לצרכים שלנו, למתקדמים ביננו אני ממליץ ליצור הזדמנויות במקומות לא שגרתיים.

חזרתי מקרוז במספר מדינות: סניגפור, תאילנד, קמבודיה, וייטנאם, הונג קונג. היה ברור לי שעל הספינה שמונה 2400 אנשים יתארחו מכל ארצות העולם, עולם מלא הזדמנויות.

החלטתי להציב לי יעד. המטרה שלי להצליח לשווק את נושא ההרצאות שלי:  בניהול משא ומתן מוצלח, גם בזירה העולמית, ידעתי שיהיו לי עשרות הזדמנויות לפגוש אנשים באופן בלתי פורמלי: בטיסה, בקרוז, במסעדות, בטיולים ברחבי הערים, היעד היה לפגוש ולנהל שיחה על ההרצאות שלי לפחות עם עשרה אנשים שונים.

 

איך עושים זאת נכון ומדויק?

כאיש משא ומתן, ביצעתי ראשית הכנה נכונה, קראתי ספרים בנושא כיצד יוצרים רושם ראשוני מוצלח, אחד הספרים שלקחתי עמי לקרוז היה 'שכנע אותם ב-90 שניות' שכתב ניקולס בותמן, מומלץ ביותר. לאחר קריאה מהנה ועיון במצגות הרבות שלי, הרגשתי שאני מוכן, פתחתי אסטרטגיה לכיוון המטרה, הבנתי מה ראוי ומדויק לבצע, וכמובן  מה לא כדאי לעשות.

אחד העקרונות הראשונים, הוא שישנו מרחב פרטי לכל אדם וחשוב לא לחדור לתוכו, דבר שעלול ליצור איום על הצד השני, לגרום לריחוק ודחייה. חשוב ומומלץ בפגישה אקראית להקרין אנרגיה חיובית, לנהל שיחה במושגים חיוביים, לבטח לא לדבר על נושאים מעוררי מחלוקת כגון: פוליטיקה, מלחמות, דתות. נושאים אלו לא יתרמו דבר ועלולים להזיק יותר מאשר להועיל.

הרעיון המרכזי הינו לגרום לצד השני עניין בנו. ישנן מספר אפשריות חיוביות כגון: הצעת עזרה לצד השני במידה ורואים שהוא זקוק לה, דבר שמקרב מאוד בין בני אדם, דוגמה נוספת: לפנות בנימוס אל הצד השני ולבקש להתייעץ אתו או לשמוע את דעתו בנושא כללי, בקשה להתייעצות או דעה של הצד השני נותנת לו תחושה טובה מאוד תחושה של הבנה שהוא חשוב בעיניך.

נוצר קשר ראשוני כללי. מומלץ לא להתנפל על האדם מולך בעודף אינפורמציה, ראשית, עליך לרכוש את אמונו הבסיסי, מלאכה מורכבת וחשובה ביותר להמשך הקשר. לכן, תקשיבו לצד השני, תפרגנו לצד השני. אחד המשפטים שיכולים לסייע לכם הוא "הדברים שאתה אומר מאוד מעניינים אותי". תנו לצד השני להרגיש מחוזר וחשוב. לצד השני מאוד חשוב אייך הוא נראה בעיניכם. לכן, המסר שעובר מהכיוון שלכם אליו הוא אתה מעניין אותי, אני נהנה להקשיב לך, מעוניין לשמוע עוד את דבריך.

נוצר קשר ראשוני, נבנה אמון בסיסי, המסר "אתה מעניין אותי" הועבר. עכשיו מומלץ לנסות לגרות את הדמיון של הצד השני. כיצד מבצעים זאת?

כדי לגרות דמיון של הצד השני ישנו צורך לזרוק לחלל החדר במהלך השיחה על יכולת מסוימת שיש לכם מבלי להרחיב דבר. לדוגמא:  "אני מלמד את הסטודנטים שלי את העיקרון שאתה מדבר עליו".

כאן לעצור ולא להרחיב. הדמיון של הצד השני ישאף להבין היכן ומה אתה מלמד, היכן רכשת את הידע הספציפי הזה, ויותר מכך - ישמח להקשיב לדוגמה שתסייע לו.

במהלך כל הפגישה המקרית עליכם להקרין אנרגיה חיובית מועילה, אנשים צריכים מישהו שימשוך אותם עם האנרגיה שלו כלפי מעלה, אנשים רוצים להיות ליד אנשים חזקים עם שפת גוף פתוחה שיוצרים אמון.

את העיקרון הבא בפגישה מקרית, חשוב לי שתכתבו  אותו ותקראו את המשפט מספר פעמיים, פשוט להפנים אותו. בפגישה מקרית החשוב ביותר הוא להשאיר לצד השני טעם של עוד, ממש לגרום לצד השני את הצורך שיש לכם משהו שהוא מאוד רוצה. זו יכולה להיות יכולת מסוימת שתקדם אותו, אמון שיצרתם לו, שגורם את הרצון להישאר איתכם בקשר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: