יום שני, 28 בספטמבר 2020, י' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עסקים במבשרת ציון

משא ומתן אישי ולא מסחרי

כיצד ניתן לגעת באנשים ולתת להם להרגיש חשובים?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מנשה נחום

מנשה נחום מומחה לניהול משא ומתן, מגיש תכנית רדיו, הרצאות, סדנאות, יעוץ אישי, 0504062278,אימל menashenahum100@gmail.com

בחיי, זכיתי לשפע של ידע וחובתי לשתף את הידע עם העולם, לאפשר לאנשים להצליח ולהתקדם בחיים. ואז עלה בי רעיון: הידע שלי יעבור לאנשים בכל העולם בספר שאכתוב וירכז בתוכו סיפורים מהחיים, נפלאות המשא ומתן. מצאתי את עצמי יושב בלילות מול המקלדת... לאחר מספר חודשים היה ברשותי חומר רב בהחלט לספר שיעשיר את הקוראים.
הגיע שלב הפנייה שלי להוצאות ספרים לניהול משא ומתן על תהליך הוצאת הספר וכמובן העלות הכלכלית שתידרש ממני. שלחתי אימיילים למספר חברות של הוצאה לאור. חלק מהחברות חזרו אליי, ביקשו את כתב היד על מנת לחוות דעה מקצועית לגבי איכות הכתיבה. 
בכל התהליך נשארתי עם שתי חברות עמן ניהלתי משא ומתן במקביל. לצערי, לא הצלחתי להרגיש ביטחון בתהליך מולם. התחושה שלי הייתה שחברות ההוצאה לאור מתנהלות מולי בצורה מסחרית מדי. הן הזדרזו לשלוח לי חוזה לחתימה לפני שהבינו לעומק את הצרכים שלי. כך חלפו להם מספר חודשים ללא אפקטיביות.
בעת סדנה שהכשרתי סגל רפואי בבית חולים סיפרתי שיש לי כוונה להוציא ספר בנושא משא ומתן. בהפסקה ניגשה אליי אחת העובדות מהסגל הרפואי ואמרה "ממליצה לך לפנות להוצאת ספרים 'ניב'". 
החלטתי לנסות לנהל איתם משא ומתן על הוצאת הספר שלי. כבר בשיחה הראשונה הופתעתי לטובה, איש לא ניסה מעבר לקו ללחוץ עליי, לא היה ניסיון לשלוח לי מסמך מחייב. נהפוך הוא, התבקשתי לשלוח את כתב היד ואז חיכתה לי הפתעה נחמדה: לאחר שנקרא את כתב היד שלך תוזמן לפגישה לא מחייבת במהלכה תקבל מאתנו חוות דעת מפורטת על איכות הכתיבה שלך והתהליך של הוצאת הספר שאתה אמור לעבור.
בהחלט התחלתי להרגיש בשלב זה שיש שינוי לטובה בגישה אליי, תחושה של משא ומתן אישי ולא מסחרי.
בדרכי למשרד בהרצליה לפגישה, הטלפון שלי צלצל. מעבר לקו, ביקשה יעל לדאוג לי לחנייה מסודרת והסבר מדויק כיצד להגיע. שוב התחושה הטובה חזרה אליי. מישהו דואג לי.
הגעתי למשרדי החברה. הדלת נפתחה עם חיוך ענק של יעל שאמרה: "מנשה, איך אתה אוהב את הקפה שלך?". התחושה הייתה של חיבוק ענק. מאחד המשרדים יצא לקראתי אדם צעיר שהציג את עצמו בשמו הפרטי "שלום אני ניב, שמח שאתה כאן. דאגו לך לקפה?". שוב חזרה התחושה של החיבוק.
ניב החל את השיחה באופן לא צפוי אבל בהחלט בצורה מבריקה. ניב בחר לפתוח את השיחה לא בספר שלי, אלא בסיפור חייו איך הוא הגיע להיות בעל חברה להוצאה לאור, סיפור שהחל בקושי עצום שלו להוציא ספר ילדים. תחושות לא נוחות שהיו לו בשלב הזה, גרמו לו להגיע להחלטה לפתוח חברה משלו, הוצאה לאור 'ניב ספרים'.
במהלך השיחה ניב נתן לי תחושה אישית שהוא עוטף אותי בכל התהליך הארוך שאני עומד לעבור. הפרויקט הוטל על אלינור, שתרכז את כל אנשי המקצוע סביבי לטובת הוצאת הספר. ממש לפני היציאה מהפגישה נתן לי ניב חוברת המרכזת את כל החומר המסביר את התהליך. על הכריכה רשום "ברוך הבא למשפחה". כך באמת יכולתי להרגיש.
הגעתי בשעות הערב לבית שלי, התיישבתי מול המחשב ולא האמנתי, מצאתי מספר הודעות מאנשי המקצוע הקשורים להוצאת הספר, כמובן גם אלינור בחרה להתקשר לשאול לשלומי לוודא שהתהליך החל לנוע קדימה.
משא ומתן המתנהל באופן אישי, ונותן תחושה נפלאה שדואגים לך, יהיה תמיד אפקטיבי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: