יום שבת, 14 בדצמבר 2019, ט"ז כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן עסקים במבשרת ציון

סוגי השקעות במסחר און-ליין

עולם ההשקעות מציע פלטפורמות מסחר אונליין זמינות לכל אחד שמעוניין להתחיל להשקיע ולבנות תיק השקעות שיניב תשואה ורווח. לפני תחילת המסחר העצמאי כדאי שהמשקיע יקדיש תקופה ראשונה ללמידה וגיבוש של אסטרטגיית המסחר.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

קיימים מגוון סוגי השקעות. בשורות הבאות נפרט על מספר סוגי השקעה הפתוחים למשקיעים במסחר אונליין.

השקעה במט"ח

המסחר במטבע חוץ הוא השוק בעל הנפח הפיננסי הגדול והנזיל ביותר בעולם. השוק נקרא פורקס Foreign Exchange והמסחר בו מתנהל במשך כל שעות היממה בכל בורסה בעולם. מסחר במט"ח מתנהל בצמדי מטבעות. האחד נרכש והשני נמכר תמורתו. הרווח מתקבל כתוצאה מתנודות השערים של המטבעות השונים בעסקאות המסחר.

התנודתיות בשערי המטבעות היא גם אחד הסיכונים במסחר במט"ח, לכן המשקיע חייב להכיר את הכוחות הפועלים בשוק, לרכוש ניסיון ולהבין את רמת הסיכון בעסקאות שהוא מבצע.

נמנה מספר דוגמאות של סוגי עסקאות ומכשירים פיננסים למסחר במט"ח:

  • עסקת SPOT רגילה בה שערו של המטבע והסכום שלו ידועים מראש.
  • פקדון מט"ח. סכום שנרכש במט"ח מוחזק כפיקדון המושפע מתנודות השער. שמירת כסף בפיקדון מתאימה עבור מי שמשלם במט"ח.
  • עסקת Forward. סוג של חוזה עתידי אשר מתאים לגידור סיכונים. זוהי עסקה עתידית המתבצעת בהתאם לתנאים שנקבעו מראש.  
  • חוזי הפרשים (CFD). רכישת הפרש בין השערים שהיו במועד ביצוע העסקה לבין השערים בעת הפירעון.

השקעה במדדים

אפיק השקעה פופולרי נוסף הוא ההשקעה במדדים מובילים. מדדים רבים בעולם הוכיחו את עצמם לאורך השנים ומציגים תשואה לאורך זמן.

המשקיע בוחר במכשיר פיננסי במטרה לעקוב אחר אחד או יותר מהמדדים הרבים הקיימים בבורסות בעולם או בבורסה הישראלית. בדרך זו הוא עשוי להשיג תשואה דומה לתשואת המדד ללא צורך בהשקעה במניה מסוימת וליהנות מחשיפה נמוכה יותר של סיכון להפסדים.

 

מכשיר פיננסי למסחר במדדים הוא רכישת חוזי הפרשים CDF. החוזה מאפשר רכישת הפרש בין המחיר הקבוע בעסקה לבין המחיר בפועל ללא רכישת נכס הבסיס. חשוב לזכור שזהו מכשיר ממונף שסיכון בצידו.

דוגמאות למדדים הידועים בעולם:

  • מדד הדאו ג'ונס. מורכב מ- 30 מניות של חברות גדולות מאד בארצות הברית ממגוון ענפים במשק האמריקאי. המדד משקף את מגמות המסחר והתנודות במחירים של המניות בארצות הברית.  

 

  • מדד הנאסד"ק 100. מורכב מ-100 החברות הגדולות בשוק ללא חברות פיננסיות. זהו מדד מצרפי בו לכל מניה משקל יחסי לפי שווי שוק של החברה שהנפיקה את המניה.

 

  • מדד S&P 500. מדד עם היקפי מסחר גדולים, המורכב מ-500 מניות של חברות מובילות בעלות שווי השוק הגדול ביותר במשק האמריקאי.

 

  • מדדים ידועים באירופה. מדד מוביל בגרמניה הוא הדאקס ובצרפת זהו מדד הקאק CAC 40.

 

השקעה במניות

בניגוד להשקעה במדדים העוקבים אחר ביצוע של קבוצת מניות נבחרת, השקעה במניות או רכישת מניה, מהוות כרכישת חלק מהבעלות בחברה. המשקיע נהנה מעליית מחיר המניה ומחלוקת רווחי החברה בצורת דיבידנדים למחזיקי המניות של החברה.

מחירי המניות מושפעים מכוחות ההיצע והביקוש בשוק ומגורמים כלכליים הנובעים מפעילות החברה ופעילותו של הענף בו היא פועלת. המשקיע במסחר אונליין יכול לנצל את תנודות השערים להפקת תשואה בהתאם לאסטרטגיית ההשקעה שבחר.

מניות גדולות בעולם הן, גוגל, אפל, צ'ק פוינט הישראלית, טבע ועוד.  

לסיכום, השקעה במט"ח, במדדים ובמניות הן חלק מהאפשרויות הקיימות עבור המשקיע במסחר אונליין. הגיוון בסוגי העסקאות והמכשירים הפיננסיים מחייב למידה מוקדמת של המידע בזירות המסחר לפני ביצוע החלטת השקעה מתאימה לפרופיל הסיכון של תיק ההשקעות או המסחר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: