יום שלישי, 07 ביולי 2020, ט"ו תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ביקורת תרבות וספרות במבשרת ציון

חיים אחרים – המגזין המחודש

חיים חדשים למגזין המיתולוגי: המגזין חיים אחרים נרכש על ידי קבוצת אדם עולם ויצא לדרך חדשה עם גיוס צוות עורכים, מעצבים וכותבים שנבחרו בהתאם לרוחו החדשה של כתב העת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

מגזין "חיים אחרים" המיתולוגי יוצא לדרך חדשה כירחון מוביל לכל מי שרואה ערך בתרבות ורוח, לכל מי שמחפש בעיתונות קריאה מעשירה מעבר למישור היומיומי. כתב העת מבקש לשים על סדר היום של העידן המודרני גם את חיי הרוח שלנו, להיות מקום שבו אפשר לעצור ולחשוב, ולעודד את הקוראים לפתח את עולמם הפנימי. המגזין החדש ממחיש שלכל אחד מאיתנו יכולים להיות חיים אחרים, ללא קשר לתעסוקה, לסגנון לבוש ולתרבות פנאי מועדפת – התנאי היחיד הוא חיים.

בגלגולו החדש גייס כתב העת לשורותיו עיתונאים וכותבים מוכשרים, ובהם ירדן בר כוכבא, אדמיאל קוסמן, ד"ר תומר פרסיקו, צילה זן-בר צור, אלחנן ניר, אורי מאיר צ'יזיק, סבינה מסג ועוד. מדי חודש יעסוק הגיליון מנקודות מבט שונות בנושא אחד שנוגע לחיינו, יציע תובנות ויבקש לעורר שאלות. בין המדורים החדשים: "דלתות מסתובבות" שבו אישים כותבים תסריט חלופי לחייהם, מדור האנטי-צרכנות "לא צריך", ביקורת חדשות מנקודת מבט של רוח ומחשבה ועוד.

בהיותו המגזין האלטרנטיבי היחיד בישראל, חיים אחרים מבקש להציע אפשרות חיים אחרת שלוקחת בחשבון את רווחתנו בהווה מחד גיסא ואת המחויבות והאחריות שיש לנו כלפי העתיד מאידך גיסא. בתקופה שבה המציאות, כפי שהיא משתקפת בכלי התקשורת, עשויה לגרום לתחושת ייאוש ולרפות את ידינו, חיים אחרים שואף להעניק לקוראיו מבט מפוכח אך אופטימי ומעניק תקווה, ואף לעורר השראה לפעולה למען האדם והעולם.

בגיליון הראשון של המגזין המחודש מוזמנים הקוראים למסע בעקבות מושג הבית. בין היתר, יצפו לכם בגיליון כתבה על קומונות, קואופרטיבים צרכניים ובתים משותפים שמציעים צורות חיים אחרות, ריאיון עם ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם, תסריט חיים אחרים לצופית גרנט, כתבות על הטבע כבית שני ובתים ארעיים שיש לו להציע, בחינת המושג בית בראי המגדר בתרבויות שונות, קטעי ספרות ושירה מעוררי מחשבה ועוד. הגיליונות הבאים יוקדשו לנושאים פוליטיקה (יוני), גוף (יולי) ופסיכדליה (אוגוסט).

חוה רימון העורכת הראשית, היא כותבת, עורכת, מתרגמת והמנחה של סדנאות חומר נפש, סדנאות תהליכיות לכתיבה אוטוביוגרפית שהיא פיתחה. רימון היא המייסדת והעורכת הראשונה של חיים אחרים, ולאחר שנים שבהן עבר המגזין מספר גלגולים וידיים, היא שבה לתפקיד העורכת ומובילה את הקו החדש שלו.

נועם שרון, המוציא לאור, ייסד לפני 11 שנים את הוצאת אדם עולם, קבוצת תקשורת המתמחה במגזינים מודפסים איכותיים בעלי ערך מוסף תרבותי ורוחני. ההוצאה מפרסמת את מגזין אדם עולם האנתרופוסופי וכן את אדם צעיר שהוא עיתון הילדים האיכותי והצומח בישראל. את חיים אחרים רכש שרון כדי למנוע את סגירתו ומתוך תחושת שליחות ואמונה שיש מקום וחשיבות למגזין שעוסק בתרבות רוחנית גבוהה. בנוסף להיותו מו"ל, שרון עוסק בכתיבה, עריכה ותרגום ואף תרגם מהינדית והוציא לאור את ספרו הראשון של מהטמה גנדהי, שלטון עצמי.

 

*****

לאור ההשקה המחודשת יוצא המגזין במבצע למנויים חדשים שיימשך עד סוף יוני: שלושה חודשים ראשונים ב-75 ש"ח בלבד. לאחר שלושת החודשים הללו יתעדכן מחיר המנוי ל-39 ש"ח בחודש, ללא התחייבות. ניתן למצוא את המגזין גם בחנויות הספרים, במחיר של 45 ש"ח לגיליון.

 

לרכישת מנוי ופרטים נוספים: 074-7011191

אתר חיים אחרים: alterlife.co.il

אתר קבוצת אדם עולם: https://adamolam.co.il/

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: