יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ביקורת תרבות וספרות במבשרת ציון

אזהרה כתובה

בספרו, 'מוסלמים, יהודים וירושלים', מתריע פרופ' משה מעוז, תושב מבשרת, מפני מלחמת גוג ומגוג העלולה לפרוץ על רקע המחלוקת על ירושלים בין שתי הדתות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

פרופ' משה מעוז, תושב מבשרת, מוציא ספר חדש על הקונפליקט המוסלמי–יהודי. מעבר לסקירת היחסים בין שתי הדתות, לאורך ההיסטוריה באזורים שונים בעולם, בדגש על אזורנו, הוא מדגיש את הקונפליקט המתמשך על ירושלים ומתריע מפני התסריט הגרוע ביותר, מלחמת דת.

השבוע, היינו עדים למהומות בהר הבית, על רקע הקונפליקט ביום ירושלים, כאשר יהודים עלו להר הבית ביום ירושלים, מוסלמים התפרעו ואף זרקו אבנים לעברם. מעוז, אינו לבד בקביעה זו. ראשי שב"כ ומוסד לשעבר מזהירים גם הם מפני התסריט הנורא הזה.

זה הספר המקיף והעדכני ביותר שנכתב עד היום בעולם על יחסי מוסלמים ויהודים בארצות ובתקופות שונות, בדגש על ישראל, המזרח התיכון וצפון אפריקה. הספר מתמקד בירושלים, העיר החשובה ביותר ליהודים ולמוסלמים, שיכולה להוות בסיס לדיאלוג ושלום או גורם למלחמה כוללת מוסלמית-יהודית.

ספר זה מבוסס על שנות מחקר רבות ומאחל לסוף אחר, כי לצד הסכסוך העמוק שבין יהודים למוסלמים רווחות גם מגמות של דו־קיום, וברוח זו מתנהלים עשרות דיאלוגים דתיים ותרבותיים בין מנהיגים משני הצדדים, וכן קשרים פוליטיים וכלכליים בין ישראל לשורה של מדינות ערביות ומוסלמיות.

פרופ' משה מעוז, בן 84, מרצה ללימודי האסלאם והמזרח התיכון באוניברסיטה העברית. הוא כתב כ-20 ספרים ו-80 מאמרים בענייני המזרח התיכון, ואף שימש ליועץ לענייני ערבים לראשי ממשלות בשנות התשעים.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: