יום שני, 03 באוגוסט 2020, י"ג אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ביקורת תרבות וספרות במבשרת ציון

בון ג'ובי ו-TEARS FOR FEARS

הלהקות הנערצות משנות ה-80' וה-90' כבשו את הבמות בהופעות בישראל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רוני טוביה

הכותב הינו מנהל קבוצת המוסיקה 'צליל מכוון' בפייסבוק וחוקר בתחום המוסיקה. תגובות ניתן להשאיר בטלפון 050-6616261 ובמייל ronnyabr10 @gmail.com

חודשי הקיץ והאקלים הישראלי מביאות איתן בשורות מוזיקליות והופעות לרוב, גם האומנים הישראלים וגם להקות מחו"ל, בעיקר כאלו שכיכבו לפני 30-40 שנים.
דוגמא חיה לכך הייתה בשבוע שעבר כאשר נחתו בארץ שתי להקות משמעותיות מהעבר בון ג'ובי ו-TEARS FOR FEARS (או כפי שכונתה באייטיז בתרגום לעברית 'דמעות לפחדים').
הלהקה הראשונה שהופיעה בהיכל 'מנורה מבטחים' בתל אביב הייתה להקת TEARS FOR FEARS) TFF) הזכורה לנו היטב משנות ה-80' בלהיטים גדולים כמו: "Everybody Wants to Rule the World" ,"Shout","Mad World" ו-"Woman In Chains". 
הלהקה הבריטית החלה לפעול בארצה בשנת 1981, והוקמה על ידי  רולאנד אורזבל וקורט סמית'. הם שם, מתחילת היווסדה של הלהקה - והם אלו שהגיעו להופעה בארץ - כאשר שאר הנגנים התחלפו בתדירות גבוהה. לפני שנתיים הגיעה הלהקה לראשונה לארץ וזה ביקורה השני בארץ הקודש.
הפסקת חשמל כללית בשכונת 'יד אליהו' בתל אביב ואיחור של חצי שעה לא העיבו על התרגשות הקהל שמילא את ההיכל עד אפס מקום, והותירה טעם של חזרה לתקופת הנערות של מרבית הצופים שממוצע גילם היה 40 ומעלה.
יומיים לאחר מכן, והפעם בפארק הירקון, הגיעה להקת 'בון ג'ובי' שנקראת על שם סולנה ג'ון בון ג'ובי. הלהקה, שהופיעה בישראל - גם בפארק הירקון - בשנת 2016 לעיני 55 אלף צופים, הצליחה גם הפעם למלא את הפארק.
ג'ובי, שבאמתחתו 15 אלבומים עם הלהקה ועוד שני אלבומי סולו, נולד בשנת 1962, החל את הקריירה המוזיקלית שלו בשנת 1980 הודות לדחיפת בן דודו טוני שהיה בעלים של סטודיו להקלטות בניו יורק.
הלהקה זכתה להצלחה מסחררת בארצות הברית וברחבי העולם הוציאה להיטים כדוגמת: "Livin' on a Prayer" ,"Wanted Dead or Alive","You Give Love A Bad ", "Lay Your Hands on Me", "Bad Medicine" ו-"I'll Be There for You".
הצלחתה של הלהקה שניגנה בסגנון רוק, לא פסחה על מסע הופעות תדיר ברחבי העולם, דבר שגרם לסולן ג'ון בעיות במיתרי הקול, עליהם התגבר רק על ידי מורה לפיתוח קול ונטילת סטרואידים. מאז, נמנע בון ג'ובי לבצע בהופעותיו את השירים עם הצלילים הגבוהים למעט הלהיטים הידועים שלו.
בון ג'ובי, שנבחר לאחד הזמרים הסקסיים בארצות הברית, נשוי ואב לארבעה ילדים, זכה בפרסים רבים ביניהם: פרס גלובוס הזהב והגראמי. בשנת 1989 זכתה הלהקה בפרס מפעל חיים של ה-MTV לאחר שש שנות פעילות בלבד. באותו הטקס, ניגנו ג'ון בון ג'ובי וריצ'י סמבורה חבר הלהקה, עם שתי גיטרות אקוסטיות בלבד שני שירים, וזכו בהתלהבות רבה מקהל הצופים ומאז נולדה סדרת האנפלאגד הידועה ב-MTV.
למרות גילו וקולו הסדוק במקצת, נתן בון ג'ובי תמורה ל-45,000 הצופים שנכחו בפארק הירקון וזאת עד להגעתו בפעם הבאה לישראל. מי יודע...

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: