יום חמישי, 04 ביוני 2020, י"ב סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

ביקורת תרבות וספרות במבשרת ציון

דולי פרטון וג'ולין

פקידת הבנק האדמונית שניסתה 'לגנוב' את אהובה של זמרת הקאנטרי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

רוני טוביה

הכותב הינו מנהל קבוצת המוסיקה 'צליל מכוון' בפייסבוק וחוקר בתחום המוסיקה. תגובות ניתן להשאיר בטלפון 050-6616261 ובמייל ronnyabr10 @gmail.com

דולי פרטון ביססה עצמה כזמרת קאנטרי מצליחה כשאת רוב שיריה כתבה והלחינה בעצמה. בשנת 1967, קיבלה דולי פרטון פינה שבועית בתוכנית טלוויזיה, שהנחה פורטר ואגוניר שעסקה בשירי קאנטרי. שש שנים מאוחר יותר, בשנת 1973, חוותה פרטון תקופה לא פשוטה בחייה, עזבה את ואגוניר ואת תוכנית הטלוויזיה, והקריירה שלה סבלה מדעיכה מסוימת.
באותה תקופה נדמה היה לדולי פרטון, כי בעלה קארל דין, שהיה בעל עסק לזיפות גגות במדינת ג'ורג'יה, מבקר לעיתים תכופות בסניף הבנק המקומי. באותו סניף בנק עבדה פקידה אדומת שיער בשם ג'ולין.
פרטון החליטה שהיא עושה לזה סוף והתעמתה עם אותה פקידת בנק שפלירטטה עם בעלה. לימים סיפרה דולי פרטון, כי הטיחה בפניו "לעזאזל אתה מבלה הרבה זמן בבנק, אני לא מאמינה שיש לנו כל כך הרבה כסף...".
דולי רבקה פרטון-דין נולדה בשנת 1946 בטנסי שבארצות הברית. בת רביעית למשפחה נוצרית אדוקה וקשת יום בת 12 ילדים, שהתגוררה בבקתה ישנה ורעועה בשמורת הרי הסמוקי. ילדותה של פרטון, בקרב הקהילה בה חיה, הייתה מוזיקלית (מוזיקת נשמה בעיקר). דולי פרטון החלה את הקריירה המוזיקלית של בגיל מאוד צעיר ובגיל 12 כבר הספיקה להופיע בתחנת טלוויזיה מקומית בעיר נוקסוויל בטנסי. בגיל 13 כבר הקליטה אלבום ראשון ואף הופיעה על הבמה.
במשך חמישה עשורים פרטון הוציאה תחת פרי עטה כ-600 שירים וזכתה לפרסים לא מעטים על פועלה.
לא רבים יודעים אבל השיר הידוע: "I WILL ALWAYS LOVE YOU" נכתב על ידי דולי פרטון, שאף ביצעה אותו והגיעה עימו לראש מצעד הפזמונים האמריקאי. אלביס פרסלי שמע אותו, התלהב מהשיר וביקש מפרטון לבצע לו גרסת כיסוי. מנהלו האישי של אלביס, ביקש מדולי פרטון כתנאי להקלטה שתוותר על מחצית מזכויות היוצרים של השיר. דולי פרטון סירבה, וההקלטה לא בוצעה מעולם.
ההיסטוריה חייכה לדולי פרטון בתמלוגים רבים על השיר הזה. כאשר וויטני יוסטון שרה אותו בביצוע בלתי נשכח בסרט 'שומר הראש' בו שיחקה עם קווין קוסטנר.
בסרט קומדיה משנת 1980 שרה דולי פרטון את השיר "9 TO 5" שאף נשא את שם הסרט. בסרט כיכבו גם ג'יין פונדה, דבני קולמן ולילי טומלין. שלוש נשים שיצאו לנקמה בבוס הסקסיסטי שלהן. הסרט זכה להצלחה רבה ברחבי ארצות הברית ודורג במקום ה-20 ברשימת הקומדיות הרווחיות ביותר. 
בשנת 1983 הקליטה פרטון עם קני רוג'רס את הדואט "ISLANDS IN THE STREAM". השידוך עם רוג'רס היה מוצלח מאוד והוליד שירים נוספים וידידות ארוכת שנים בין השניים.
ואם נחזור לג'ולין פקידת הבנק האדמונית, אזי לאחר שדולי פרטון התעמתה איתה ועם בעלה, פסקו הביקורים התכופים של בעלה בבנק, ומאז הם נשואים באושר ועושר כבר 53 שנים.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: