יום שבת, 11 ביולי 2020, י"ט תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן אקדמיה במבשרת ציון

פסיכומטרי בזמן התיכון?

איך לעשות (ובעיקר איך לא כדאי לעשות) פסיכומטרי בתיכון

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

האקדמיה לפסיכומטרי

האקדמיה לפסיכומטרי היא בי"ס לבחינה הפסיכומטרית ולפיתוח מיומנויות למידה אקדמיות. אתם מוזמנים לאבחון פסיכומטרי מלא, ללא עלות וללא התחייבות! ליצירת קשר: טלפון: 077-4008003

www.academetry.co.il

האם בכלל כדאי לשלב פסיכומטרי בתיכון?

ככלל, התשובה לשאלה הזו שלילית. פסיכומטרי היא בחינה שעל מנת להצליח להשיג בה ציון גבוה צריך להשקיע שעות לימוד רבות. חלקן הקטן בלימוד הידע הנדרש וברובן בלימוד ותרגול של מיומנויות למידה נכונות, תכנון לוח זמנים, תחקור נכון ופיתוח החשיבה.

בזמן התיכון, בדרך כלל, אין מספיק זמן על מנת להשקיע כמו שצריך בלימוד לבחינה. זאת ועוד – רוב הקורסים שמיועדים לתיכון מנסים לדחוס את כל חומר הלימוד בחופש הגדול על מנת שלא לפגוע בבגרויות. התוצאה בדרך כלל היא הפסד כפול – החופש הגדול נהרס וגם הציון בבחינה איננו מספיק (כי מה לעשות, אי אפשר ללמוד אנגלית בחודשיים) אך אל דאגה, יש פתרון!

איך הלימוד לפסיכומטרי יכול לסייע לבגרויות ולא להפריע להן?

במקרה של תלמידים שמעוניינים לגשת לעתודה – פסיכומטרי בזמן התיכון הוא האופציה היחידה האפשרית. גם עבור הסטודנטים האלה צריך למצוא פתרון שיבטיח שהבגרויות לא ייפגעו, שיישאר חופש גדול ושעדיין יהיה אפשר להגיע לתוצאה מצוינת בבחינה. הדרך היחידה לעשות את זה היא באמצעות קורס אישי אשר פרוש על פני תקופה ארוכה (כחצי שנה, כפול מאשר בקורסים רגילים ופי שלושה מאשר קורסים המיועדים לתיכון).

קורס כזה, כמו כל דבר בצבא, יחולק לשלושה חלקים:

חלק א' – מיומנויות למידה וידע בסיסי

חלק זה יכלול אבחון פסיכומטרי, קביעת תכנית לימוד אישית בהתאם לרמת הידע, מספר מצומצם של שיעורים העוסקים במיומנויות למידה והכוונה איך לנצל את הזמן ה"מת" לצורך שיפור הידע הבסיסי.

לדוגמה: נניח שעלינו ללמוד בעל פה 200 מילים באנגלית. אם נחלק את הלימוד על פני עשרה ימים, כלל לא נתקשה ללמוד עשרים מילים ביום, תוך כדי שאנחנו ממתינים למשהו, בין משימות, בהליכה ממקום למקום וכו'. האלטרנטיבה של לימוד אותן 200 מילים ביום אחד (במקרה של קורס קצר) תאלץ אותנו להשקיע זמן רב בלימוד אותן מילים וספק אם בכלל נצליח לעשות זאת.

במהלך החלק הראשון של הקורס, מוצמד לכל סטודנט איש צוות שתפקידו לעקוב אחר השיפור לאורך התקופה, ולא פחות חשוב – לוודא שהלימוד נעשה בלי לפגוע בבגרויות, שכן בסופו של דבר גם הן משוקללות בסכם הקבלה לאוניברסיטה.

חלק ב' – קורס פסיכומטרי

במהלך חלק זה, שיתבצע החל מסוף הבגרויות ועד לתחילת חודש אוגוסט, נלמד את כל מה שצריך לצורך החלק החשיבתי בקורס, כאשר גם בשלב זה יש איש צוות צמוד לכל סטודנט ותכנית אישית, כך שגם אם במהלכו יש שבוע שבו המשפחה טסה לחו"ל – הכול בסדר וגם את זה אפשר לשלב (בדיוק כמו שגם במהלך הלימודים האקדמיים יהיה מקום לשלב נושאים נוספים מעבר ללימודים!)

חלק ג' – מרתון

בשלב זה שיתבצע במהלך שלושת השבועות לפני הבחינה – נלמד בעיקר את אסטרטגיות להתמודדות עם הבחינה, נשפר דברים אחרונים ונגיע למצב שבו אפשר לגשת לבחינה ולדעת שעושים אותה רק פעם אחת – ומצליחים!

לסיכום, למרות שבאופן כללי עדיף ללמוד לפסיכומטרי אחרי הצבא, אפשר במסגרת קורס מותאם אישית לעשות את זה גם בתיכון, וכך גם לסייע לבגרויות, לנצל את זה שאנחנו עדיין 'בראש של לימודים' ולהצליח בגדול.

כדאי לזכור שברוב המוסדות האקדמיים ציון פסיכומטרי תקף לשבע שנים, כך שגם אם תחליטו ללמוד באוניברסיטה רק אחרי צבא – עדיין עניין הפסיכומטרי ייחסך מכם!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: