יום שני, 13 ביולי 2020, כ"א תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן אקדמיה במבשרת ציון

התנהלות לקראת ובזמן המבחן הפסיכומטרי

אחרי חודשים מפרכים של לימוד לבחינה שכללו שיעורים, תרגולים, פתרון אלפי עמודים של תרגילים, ביצוע של עשרות סימולציות ותחקורים בסגנון חיל האוויר – זה נגמר! * מה כדאי לעשות בשבוע האחרון וביום הבחינה עצמו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

האקדמיה לפסיכומטרי

האקדמיה לפסיכומטרי היא בי"ס לבחינה הפסיכומטרית ולפיתוח מיומנויות למידה אקדמיות. אתם מוזמנים לאבחון פסיכומטרי מלא, ללא עלות וללא התחייבות! ליצירת קשר: טלפון: 077-4008003

www.academetry.co.il

בעוד שבוע, בתאריך 17 באפריל, ייגשו קצת יותר מ- 23,500 סטודנטים לעתיד לבחינה הפסיכומטרית. בואו נבין מה כדאי לעשות בשבוע האחרון וביום הבחינה עצמו.

 

לו רק היו לי עוד שבוע, שבועיים...

שבוע זה לא הרבה זמן, זה המון זמן! שבוע לפני הבחינה זה בדיוק השלב שבו אפשר לעשות אינטגרציה של כל החומר, להבין את הקשר בין החלק המילולי לחלק הכמותי, לשפר טקטיקה ואסטרטגיה, ולחדד יכולות התמודדות עם הבחינה. לא פעם, דווקא בשבוע שלפני הבחינה, אנחנו רואים שיפור מדהים בביצועים של הסטודנטים. אם מיישמים את הכלים הנכונים בעת תחקור סימולציות וזוכרים שכל טעות היא הזדמנות לשיפור – זה בדיוק השלב שבו אפשר לעשות את הקפיצה הגדולה!

 

שבוע לפני – חזרה גנרלית!

בשבוע שלפני הבחינה – סדרו את שעות השינה. בנו לעצמם שעון ביולוגי 'רובוטי': לכו לישון באותה השעה, קומו באותה השעה, אכלו בשעות קבועות ונסו לשמור על שגרה קפדנית ככל האפשר.

פתרו סימולציות בדיוק באותם התנאים שבהם תיבחנו – באתר האינטרנט שלנו קיים קובץ שמע המדמה מהלך של בחינה פסיכומטרית מלאה – השתמשו בו והקפידו על הזמנים ועל ההתנהלות בצורה אדוקה. ככל שהעבודה תהיה רובוטית יותר – כך תהיינה פחות הפתעות ביום הבחינה.

פתרו סימולציות בכיתה בה תיבחנו, או בכיתה דומה. האוניברסיטה היא מקום ענק, נסו להרגיש בו בבית. היכרות מוקדמת עם סביבת הבחינה תתרום להרגשת הרוגע שלכם. בנוסף – מחקרים קובעים שמידע נשלף בצורה טובה יותר במקום בו הוא נקלט. פתרון סימולציות באוניברסיטה יכול בהחלט לסייע.

 

חרדה? מה פתאום!

נהלו את מצבכם הרגשי: וודאות מפחיתה חרדה. ככל שתכירו את הבחינה ותבינו מדוע כל שאלה נכתבה ומה בדיוק היא באה לבדוק (זו לא המתמטיקה – זו החשיבה!) יהיה קל יותר להרגיש הרגשת בטחון ביכולתכם.

אם אתם עדיין חשים חרדה – זכרו איך הרגשתם לפני הטסט הראשון. עכשיו דמיינו שהיינו שואלים אתכם אם יכול להיות שתהיו בגיל 30 בלי רישיון נהיגה – הייתם צוחקים ואומרים שמקסימום תלכו לעוד טסט או אפילו שניים, אף אחד לא ידע על זה וזה שטויות. הבחינה הפסיכומטרית היא בדיוק אותה הסיטואציה! אין סיבה אמתית לעשות את הבחינה שוב, אם זה יקרה – הכול בסדר! ברגע שתבינו את זה – אנחנו בטוחים שתהיו הרבה יותר רגועים בזמן הבחינה.

 

יום לפני...

רכזו את כל מה שעליכם להביא אתכם לבחינה:

תעודת זהות של משרד הפנים – בלעדיה לא תורשו להיבחן. (רק תעודת זהות של משרד הפנים. לא רישיון נהיגה, או כרטיס מועדון של הסופר); סטופר ושעון כדי שתמיד תדעו כמה זמן יש לכם; את הזימון לבחינה, כדי שתוכלו לוודא את מקום הבחינה ואת מועדה המדויק, אם תשכחו אותם; מים, פירות טריים ולא שוקולד; בגדים מתאימים: קחו בחשבון שבאולם הבחינה עלול להיות קר או חם משציפיתם. להתלבש בשיטת הבצל. גם הרס"פים ושאר האמיצים מתבקשים להביא בגדי חורף. לא חסר סיפורים על נבחנים שקפאו להם התאים האפורים בגלל מערכת המיזוג המרכזית באוניברסיטה; טישיו/ נייר טואלט

 

 ביום הבחינה

ראו בתמונה המצורפת למאמר זה וקראו את הטיפים שלנו ליום הבחינה.

בהצלחה!

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: