יום שני, 14 באוקטובר 2019, ט"ו תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן אוכל במבשרת ציון

אבולעפיה והפועלת

הפועלת שעומדת מאחורי הג'חנון המצליח ביותר, שאוזל במהירות בסופי השבוע במרכז תל אביב, ואבולעפיה שמאמין באוכל פשוט המבוסס על חומרי גלם שורשיים ואיכותיים, מכריזים על דואט קיצי קולינרי ויוצא דופן

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

מצד אחד נצר למשפחת אבולעפיה שעבד לצד רושפלד וחיים כהן, ובולט בסגנונו המיוחד שמציג מטבח ערבי עדכני. מצד שני, הפועלת הסמויה שהפכה את המנות המוכרות מהמטבח התימני לאטרקטיביות יותר מאשר בעבר. עכשיו שניהם יחד נכנסים למטבח אחד מידי חמישי ומעניקים משמעות חדשה לשורשיהם הקולינריים.

המנות שמציעים השניים כוללות את החידושים למטבח התימני שמביאה עמה הפועלת ואת השדרוג שמעניק אבולעפיה למטבח הערבי. בין המנות: עוף מפורק בחוואיג על פיתה תימנית וירק (50 שקלים), קבב טלה עשיר על סלט מאשוויה וטחינה של אל עאייש (72 שקלים) ושווארמה מדג ים המוגשת על יוגרט חילבה ופלפל חריף (68 שקלים), אלו רק חלק ממגוון המנות הייחודי שמחבר בין השניים ומציג את המטבח השורשי הערבי והתימני בזווית קולינרית חדשנית.

אז מה מחכה לנו?

החל מהיום (חמישי, 4.7), ובכל ימי חמישי עד סוף הקיץ, הפועלת &  חמודי אבולעפיה משיקים את הליין הקולינרי, שבנוסף למנות הטעימות גם יארח אתכם על רקע מוזיקה כיפית, במטבח שהפך למוקד עלייה לרגל בבן יהודה בסופי השבוע.

אבולעפיה מביא אתו שנות ניסיון רבות במטבחי העלית של תל אביב, ביניהם במסעדות יפו תל אביב וכרמלה בנחלה. הפועלת היא מי שאחראית לבאז הג'חנון. השילוב של השניים הוליד תפריט עדכני ומגוון.

זהותה של הפועלת נסתרת. אמנם רבים מכירים את המאכלים שיוצאים ממטבחה, אבל את פרטיה האישיים היא בוחרת שלא להבליט ולחשוף. זאת מתוך רצונה להציב את הקו הקולינרי שלה, במקום שהאוכל בו מדבר בעד עצמו.

בן יהודה 7, תל אביב, כל חמישי בין השעות 19:00-23:00.

 להזמנות:  050-6613388.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: