יום שבת, 15 באוגוסט 2020, כ"ה אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן אוכל במבשרת ציון

המתמודדת שלנו ב'מאסטר שף'

ג'אנה חן, תושבת מבשרת ציון, מתרגלת לחיי הזוהר וממנפת אותם לעזרה לילדים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

לירן פוקס

ג'אנה חן, תושבת מבשרת, היא המתמודדת שלנו ב'מאסטר שף'. בשיחה עם 'זמן מבשרת', חן סיפרה על אהבתה לבישול "אני את האמת מבשלת מגיל תשע, חקרתי את עולם המטבח כמו ילד מסוקרן ומאז לא הפסקתי לרגע".

חן המשיכה וסיפרה איך היא מכירה תרבויות אוכל: "אני מסתובבת בעולם ויוצאת לטיולים קולינריים. אני אוהבת לגלות מטבחים וטעמים חדשים. אוכל זו אומנות ושפה בינלאומית, כולם מדברים אותה".

חן נשארה בתחרות בעשירייה האחרונה. היא משחזרת לנו איך בכלל הגיעה לתוכנית. "לפני שנה, חברות שלי בעבודה הציעו לי שאני אירשם לתוכנית. לא היו לי מחשבות כאלה. אני חושבת שאוכל זה עניין רוחני, הוא מבטא רגשות, בשבילי התחרות היא סוג של דיסוננס, אך הבנתי שזה מקום שכולם מדברים בו את השפה שאני אוהבת לדבר - האוכל".

כזכור, חן קיבלה את סינר הזהב, המקנה כניסה ישירה לנבחרת. חן מספרת על הרגע שקיבלה את הסינר בהתרגשות: "באודישן, הופתעתי מאוד מסינר הזהב, אפילו לא ידעתי שיש אפשרות כזאת. מאז כל פעם שהתקדמתי זה הפתיע אותי לטובה. איך אומרים? עם האוכל הגיע התיאבון".

על האהבה מהקהל היא מספרת "אין מישהו שיעבור לידי שלא יזהה אותי, אני מקבלת המון אהבה ופירגונים, ילדים קטנים והורים, גם עכשיו במחלקה אני עוברת וכל רגע מישהו בא ומבקש סלפי. זה מצד אחד מאוד מחמיא ומצד שני אני קיבלתי במה ואני רוצה לנצל את זה".

חן היא במקצועה אחות ראשית של מחלקת עיניים ואשפוז יום עיניים בבית החולים 'הדסה עין כרם'. על כך מספרת חן: "אני רוצה לעשות משהו שלא עשו לפני. כל 'הדסה התגייסה' כאשר הצעתי שנעשה יום סדנת בישול לילדי חולי סוכרת וגם עכשיו לכבדי ראייה. כבר נסענו לערד ועשינו סדנה לנוער בסיכון. החלום שלי שיהיו לי עוד הרבה שיתופי פעולה ואוכל לעזור לכמה שיותר ילדים להביא את עצמם לידי ביטוי בעזרת המטבח. זו מתנה נפלאה. העולם הקולינרי עשיר ומותאם לכל אחד".

יש לה גם מסר לתושבי מבשרת: "לתושבים במבשרת הייתי רוצה לעשות חגיגות. אני מתכננת כל הזמן איך לעשות את זה ובשלב הראשון אני אקיים סדנאות. אני גאה להיות תושבת המקום ולהיות חלק מהקהילה הנפלאה הזאת".

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: