יום שישי, 29 במאי 2020, ו' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

זמן אוכל במבשרת ציון

חדש: מסעדה חברתית

בימים אלה, החל מיזם לגיוס כספים להקמתו של מסעדה חברתית בעיר רחובות, שתציע ארוחות חמות ברמה של מסעדת שף * התכנית כוללת גם הקמת מרכול עם מגוון מוצרים שייועד למעוטי יכולת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת 'מבשרנט'

מה ניתן לקנות כיום ב-100 שקלים? כיסוי יוקרתי לסלולארי, חולצה של מותג מוכר, שתי ארוחות המבורגר, שלושה כרטיסים לקולנוע, שתי פיצות משפחיות, שש מנות פלאפל או שלוש מנות שווארמה. סכום כזה עבור רבים מילדי ישראל עשוי לשנות את המציאות שלהם ושל הוריהם והוא למעשה שווה ערך לארבע (!) ארוחות שיוכלו לקבל בבית תמחוי.

בשנים האחרונות הפך בית הכנסת 'עטרת מרדכי' בעיר רחובות למוקד מרכזי עבור מעוטי יכולת עבור תושבי הסביבה, אשר פוקדים את המקום כדי לקבל ארוחה חמה אותה מספק אולם אירועים בהתנדבות. 100 אנשים פוקדים את המקום מדי יום ועבורם זה בגדר הצלת נפשות ממש.

במסגרת מיזם חדש, שיצא לדרך השבוע, הציבור נקרא לסייע ככל יכולתו ולתרום לשדרוג פעילות החסד ולהקים בית תמחוי גדול עם מטבח מרכזי וחדיש, שייתן מענה למעוטי היכולת מהעיר רחובות והסביבה. המקום יעוצב כמסעדה בה יהיה ניתן לשבת ולסעוד בצורה מכובדת וראויה, במקום לקחת את המזון הביתה כפי שהיה מקובל עד כה. על הארוחות וקביעת התפריט יהיו אחראיים שף וסו שף, אשר יובילו את התפריט המגוון והמזין שיורכב מחומרי הגלם הטובים ביותר.

לצידו של בית התמחוי, מתוכנן להיבנות מרכול אשר יציע מוצרי מזון בסיסיים ויפעל במשך רוב שעות היממה. הכניסה למרכול זה תיעשה באמצעות פיקוח, כאשר כל אדם הזכאי לכך יוכל להיכנס למקום באמצעות קוד סודי ובצורה דיסקרטית.

המימון לפרויקט, 1.5 מיליון שקלים, יגויס מההמונים. המקום יהיה הראשון בעולם שייקרא על שם הרב הראשי לישראל והראשון לציון, הרב מרדכי אליהו זצוק"ל. "החלטה של רגע יכולה לשנות את המציאות עבור אדם אחר ותרומה קטנה תוכל לסייע לילדים ולמשפחות רבות", אמרו בעמותת בית תורה וחסד עטרת מרדכי שמובילה את המיזם.

לפני מספר ימים התקיים מפגש חגיגי ראשון של בעלי עסקים מהעיר רחובות והסביבה על מנת לגייס אותם למען המטרה החברתית. במפגש, אשר התקיים במשרדי חברת 'קיון' ברחובות, השתתפו אנשי עסקים ממשרדי תיווך ומשרד ביטוח, בעלי מוסך, בעלים של תחום הקוסמטיקה, עו"ד רענן בשן שמוביל את המיזם, הרב יגאל דנאן מהעמותה ועוד.

איש התקשורת, אלירז שדה, גם נכח באירוע והביע התעניינות במיזם החברתי. על כך הוא מספר: "פנו אליי מעמותת 'עטרת מרדכי' קבוצה של אנשים מדהימים שרוצה לעשות טוב לסביבה שלהם. זה מאורגן מאוד ורציני מאוד ויכול להתממש וזה תלוי בסביבה. הם נותנים לזה כוח וכל הכבוד להם. אני אישית תורם ממני וגם אפיץ את הבשורה, כך שיצטרפו עוד תורמים. כל אחד מוזמן להיכנס לקישור, להתרשם מהעמותה ומי שיכול – שיתרום".

ניתן לתרום באמצעות האתר: http://bit.ly/2m8Kl65.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: