יום רביעי, 16 באוקטובר 2019, י"ז תשרי ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

עבודת צוות

שיטה טובה לעשות רווחים על גב מקום העבודה, עד לרגע ש...

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

לפני מספר שבועות התקשר אליי חבר, עו"ד מוכר אשר מפנה אליי לקוחות מידי פעם. הפעם הוא הפנה אליי את חיים (שם בדוי, כיתר השמות במאמר), אשר הציג את עצמו כבעל מפעל ייצור קטן.

לפני כמה ימים פיטר חיים עובד בחברה ועל כך סיפר: "בשיחת הסיכום שלנו הוא רמז לי שיש דברים שאני לא מודע להם, אי סדרים שלדבריו מתרחשים ממש מתחת לאף שלי. הוא רמז שאחד העובדים, בשם אבי, גונב ומוכר את אחד המוצרים שאני מייצר. אני רוצה לבדוק את העניין הזה מאוד בזהירות".

הצעתי לחיים שאתקין לו מצלמות סמויות במפעל במקומות בהם אבי יכול לגנוב את החלקים. חיים נתן אישור להתחיל בעבודה ולאחר שנפרדנו התחלתי מייד לעבוד.

בזכות קשרים אישיים שיש לי, הגעתי לבחור שמכיר את אבי וכך יצרתי אתו קשר ראשוני. התקשרתי אליו ואמרתי לו שהגעתי דרך אותו בחור ושאני רוצה לשוחח אתו על עניין מסוים אך לא בטלפון. הוא הסכים וקבענו פגישה. לפגישה הגעתי לבד, אך דאגתי לצוות עיקוב מטעמי שיתחיל לעקוב אחרי אבי מהרגע שנסיים את הפגישה.

בפגישה הסברתי לאבי בדיוק מה אני צריך. הוא הביע נכונות ואמר שזה יכול לקחת שבוע ימים עד שהמוצר יהיה ברשותו. כמו כן, הוא דרש מחצית מהסכום אותו הוא דורש באותו מעמד ולאחר שאקבל את המוצר אשלם לו את החצי הנותר. שילמתי לו ולאחר שנפרדנו, צוות העיקוב, עקב אחרי אבי. לאחר נסיעה קצרה, הוא הגיע לכתובת אשר בה שהה כחצי שעה. לאחר מכן נסע לביתו ולא יצא עד הלילה. מבדיקה שערכתי ולאחר מכן בדקתי גם עם חיים, התברר כי עובד בשם ערן מתגורר בכתובת שאבי הגיע אליה. אמרתי לחיים שאין לי ספק שערן משתף פעולה עם אבי ואת זה אני מאמין שנגלה בהמשך.

למחרת בבוקר קיבלתי שיחת טלפון מאבי ובה הוא אמר לי כי יש סיכוי שהמוצר יהיה מוכן מוקדם מהצפוי. לקראת השעה 16:00 צוות העיקוב היה מוכן בתצפית לעבר המפעל והמתין ליציאה של אבי. וכך היה. בשעה 16:30 אבי יצא ונסע ישירות לביתו. לאחר כשעתיים אבי יצא מביתו, נסע והגיע לכתובתו של ערן. לאחר עשר דקות, הוא יצא כשבידו שקית לבנה עם לוגו של רשת הלבשה תחתונה מוכרת. משם אבי נסע לביתו.

בזמן הנסיעה קיבלתי שיחת טלפון מאבי, בה אמר לי שהמוצר מוכן. לדבריו, בגלל שהגעתי אליו דרך החבר. קבענו שניפגש למחרת וכך היה. נפגשנו בגינה ציבורית במרחק של שני רחובות מביתו. כמובן שדאגתי שצוות העיקוב יתמקם לפני כן בתצפית על מקום המפגש ויתעד את המפגש שלי ושל אבי. לפגישה אבי הגיע עם אותה השקית ממנה הוא הוציא את המוצר.

בדקתי אותו ולאחר מכן אמרתי לו שהמוצר מתאים לי ושילמתי לו את הכסף שנותר לי לשלם. לאחר שנפרדנו הוריתי לצוות העיקוב לסיים את העבודה מפני שהשגנו את מה שרצינו.

למחרת נפגשתי עם חיים במשרדו של עורך הדין. הוא היה שבע רצון מהתוצאות והודה לי על כך. אמרתי לו שיבדוק את הצילומים מהמצלמות הסמויות בהקדם. למחרת, חיים התקשר אליי ואמר כי רואים בבירור את ערן גונב את חלקי אותו מוצר ומכניס אותן אל תיק הגב.

כך למעשה חשפנו עבודת צוות של שני עובדים במפעל אשר מפרקים את המוצר, מוציאים אותו משטח המפעל, מרכיבים אותו בביתם ומוכרים אותו במחיר נמוך יותר...

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: