יום חמישי, 23 בינואר 2020, כ"ו טבת ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

מי מטפל במטפלת? חלק א'

היא חשדה שמשהו לא בסדר אצל המטפלת של אימה | המצלמות לא תיעדו כל מעשה חריג שלה כלפי המטופלת | מה באמת קרה שם?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

ענת (שם בדוי) התיישבה מולי בבית קפה בגבעתיים. אישה נאה ומטופחת שהציגה את עצמה כאימא לשניים ובעלת עסק מצליח בתחום ההפקות. 
"תראה דותן, יש סיכוי טוב שכל הפגישה הזו היא בזבוז של זמן. אני לא בטוחה שהחשדות שלי מבוססים ואולי אני קצת מגזימה, אבל אני חייבת לפחות לבדוק".
בין שיחת טלפון להודעה ענת סיפרה והסבירה לי במה מדובר. אימה של ענת היא קשישה המתגוררת לבדה בגבעתיים. היא חולה באלצהיימר ולמרות שמצבה הפיזי טוב, היא לא מסוגלת לטפל בעצמה. כשהמצב שלה החמיר, ענת ואחיה שכרו יחד מטפלת פרטית שתגור אצל האם.
"היא הגיעה מברית המועצות לשעבר דרך הסוכנות. היא סיפרה שעסקה בסיעוד בעבר ונראתה נעימה מאוד ומנומסת. אימא מדברת קצת רוסית והן מבינות אחת את השנייה. כבר בימים הראשונים ראינו שיש לה גישה נעימה וסבלנית ואימא נראתה שמחה במחיצתה.
מאז המצב של אימא שלי הידרדר מאוד. היא כבר לא מתקשרת ולא מסוגלת לספר לי מה קורה איתה ואם אנה מטפלת בה יפה. 
בביקור האחרון שלי אצלה לפני כמה ימים היא תפסה אותי פתאום בכעס ואמרה לי 'אנה, זה לא בסדר!'. אחרי שנייה כבר לא זכרה מי אני ושוב נעלמה לה. עוד לפני שזה קרה, הרגשתי שההתנהגות של אנה כלפי היא אחרת. מאוד חשדנית, נמנעת מלהסתכל לי בעיניים. קצרה מאוד בשיחות איתי. ניסיתי ליזום שיחה, חשבתי שאולי היא לא מרוצה מתנאי ההעסקה אבל היא לא אמרה כלום. יש לי מחשבות קשות, אפילו הגעתי למצב שאני בודקת אם לאימא שלי יש חבורות או פצעים. אני ממש בחוסר אונים כאן".
"למרות שלא ברור לגמרי מה אנחנו מחפשים כאן אני חושב שבמקרה כזה אסור לקחת סיכון. צריך להתקין מצלמות בדירה באופן מיידי וללא ידיעתה של אנה. אני לא יודע מה נגלה אבל אין ספק שאת חייבת לפקח על מה שקורה שם בעצמך", אמרתי לה.
ענת קיבלה את ההצעה שלי כמובן. ביקשתי ממנה לשמור על דיסקרטיות מלאה ולא לספר על ההתקנה אפילו לבני המשפחה הקרובים. "לפעמים אנשים נכנסים ומסתכלים לכיוון המצלמה באופן מחשיד או שנוצרת שיחה בנושא, אם משהו לא טוב באמת קורה שם ואנה תיבהל היא עלולה להפסיק פתאום ולעולם לא נדע מה באמת קרה".
ענת יצרה קשר עם אנה ואמרה שתאסוף אותה ואת אימה לטיול בשעות הצהריים. היא נתנה לי מפתח לדירה ועדכנה אותי כשעזבו אותה. הצוות שלי התקין מצלמות נסתרות ברחבי הדירה במקומות שונים ועזב את המקום מבלי להשאיר עקבות. 
צילומי הווידאו מהדירה החלו לזרום כבר באותו הערב. התחייבתי בפני ענת לעדכן אותה באופן מיידי אם חס וחלילה ניתקל במקרה של אלימות או מצוקה מצד האם. לצורך זה מיניתי עוקבת שתישאר צמודה למסך ותבחן כל צילום שמגיע מהדירה. התמונות החלו לזרום. בכולן נראתה אנה כשהיא מטפלת באם בעדינות רבה, מסייעת לה בפעולות השונות בסבלנות ובצורה מכובדת. למרות מצבה הקשה של האם אנה הקפידה לשוחח איתה כל הזמן, לשיר לה וללטף אותה בחום, ממש כמו בת. 
ענת הגיעה לפגישה כעבור שלושה ימים וצפתה יחד איתי בקטעי הווידאו. היא התרגשה עד דמעות מהיחס האוהב והחם של אנה כלפי האם. 
"אולי שפטתי אותה לחומרה? יכול להיות שפירשתי את ההתנהגות שלה כלפיי בצורה לא נכונה? אני באמת לא יודעת. משהו בתחושת הבטן שלי אומר לי שזה לא הכול".
מה באמת קרה שם? על כך בחלק ב' של הסיפור, בגיליון הבא.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: