יום שבת, 11 ביולי 2020, י"ט תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

מי מטפל במטפלת? חלק ב'

לאחר שהמצלמות לא תיעדו כל מעשה חריג של מטפלת אימה הקשישה, גילתה ענת למה התכוונה האם כשאמרה שמשהו לא בסדר?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

מצבה של האם התדרדר, הבת, ענת (שם בדוי, כיתר השמות במאמר), הבחינה ביחס שונה כלפיה מצד המטפלת ובתגובות לא מוסברות של האם. בדירה הותקנו מצלמות אך אלו לא סיפקו מידע לגבי התנהגות חריגה של המטפלת.
הצעתי לענת לגשת לדירה בהפתעה ולראות כיצד אנה מקבלת אותה וכך היא עשתה.
השינוי בהתנהגות היה בולט כל כך. מרגע שענת נכנסה לדירה אנה שינתה את הבעת פניה, כמעט ולא דיברה ועסקה בסידור וניקיון. היא נראתה מאוד מרוחקת. כשענת עזבה את הדירה, המצב חזר לקדמותו. "זה מאוד מוזר. אני מבין על מה את מדברת, נצטרך להמשיך במעקב עוד כמה ימים", אמרתי לה.
בדקתי עם ענת האם לאנה יש גישה לחשבון הבנק של האם, לתכשיטים או לרכוש יקר מתוך מחשבה שאולי ההתנהגות שלה נובעת מסוד שהיא מסתירה שאינו קשור לטיפול באם. ענת אמרה שהיא לא רואה דרך שבה לאנה תהיה גישה לחשבונות או למסמכים. 
המשכנו בתצפית. למחרת, בשעות הצהריים, העוקבת שמיניתי להיות אחראית על צפייה במצלמות שלחה הודעה. "בוא, יש משהו שאתה צריך לראות". במצלמה נראית אנה כשהיא משכיבה את האם במיטתה, מדליקה טלוויזיה ומגישה לה כוס שתיה. היא סוגרת את הדלת ומשאירה אותה בחדר לבדה. דקות ספורות אחר כך נכנס אל הדירה גבר בשנות החמישים לחייו, לבוש בחליפה. הוא מתיישב על הספה בסלון ואנה מתיישבת לידו. תוך שניות השניים מתחילים להתנשק בלהט והעניינים מתחממים. 
כשסיימו, הגבר ניגש למטבח, מזג לעצמו שתייה והסתובב בדירה כמו מישהו שמכיר את המקום. הוא נכנס לאחד החדרים ועוזר לאנה להוריד ארגז כבד מהאחד המדפים. 
לבסוף, אחרי שעה ארוכה שבה היה בדירה, הוא ניגש אל חדרה של האם, נישק אותה על המצח והתיישב לידה. לאחר כמה דקות הוא נפרד לשלום מהאם, אסף את דבריו ויצא מהדירה, לא לפני שהוא נישק את אנה ונפרד ממנה בחיבה.
"ענת, הכול בסדר, אבל יש משהו שאני צריך לספר לך. אני אשמח אם תגיעי אליי למשרד". ענת הגיעה במהירות והתיישבה. "מה גילית?".
הראיתי לענת את התמונה של הגבר שביקר בדירה. היא שתקה לרגע חייכה וסיננה קללה. "אני מבין שאת מכירה את הבחור", הערתי. "מכירה אותו, נשואה לו כבר 21 שנים. תראה לי", אמרה ענת.
הראיתי לענת חלקים מהסרטון שצילמתי. "את מבינה את העיקרון נכון? אין צורך לצפות בסרטון כולו". ענת הרגישה שמשהו לא בסדר ואכן צדקה. המטפלת של אימה ניהלה רומן עם בעלה של ענת מזה כמה חודשים ולכן התנהגה מוזר במחיצתה.
ענת בחרה לנהל את המערכה מול הבעל הסורר בצורה אלגנטית, כיאה לה. היא שלחה עותק מהסרטון אל עורך הדין שלה וביקשה שיטפל בפתיחת תיק. 
"אני רוצה שתשאיר את המצלמות. אני רוצה לצלם אותו מגיע לשם שוב לפחות עוד פעם אחת, שלא יוכל לומר שזה חד פעמי. אני אחסל אותו". היא קמה, לחצה את ידי ויצאה מהמשרד.
בשבועיים שלאחר מכן בעלה של ענת ביקר את האם והמטפלת שלה שלוש פעמים נוספות. העברנו את הצילומים לענת. בשבוע הרביעי הוא כבר לא בא ואל המשרד נשלח מגש פירות גדול ועליו פתק עם המילה 'תודה'.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: