יום ראשון, 12 ביולי 2020, כ' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

אל תסתכל בקנקן

מה קורה כאשר האיש הלא נכון נכנס למקום הלא נכון ומתעסק עם הדברים הלא נכונים?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

"אני גר כאן כבר ארבעים שנה. אבא שלי היה נגר ולאחר השירות הצבאי הצטרפתי אליו והפכתי את הנגרייה הקטנה למפעל. היום שני הבנים שלי עובדים איתי ויחד איתם ארבעה פועלים", סיפר מיכאל (שם בדוי). ביתו של מיכאל והמבנה בו הייתה הנגרייה שלו היו צמודים זה לזה וביניהם שביל מקשר. מיכאל המשיך וסיפר: "אני גר בבית הזה עם שני הבנים שלי ועם אשתי השנייה שגם לה יש שני ילדים, בן ובת. חוץ מאתנו גם החברה של הבן הגדול ישנה כאן כמה לילות בשבוע". 
מכאן עבר לנושא שלשמו גויסתי. "יש לי מחבוא שבו אני שם כסף מזומן. זה המחבוא שלי כבר שנים, אני נוהג להשאיר שם סכומים קטנים, כמה מאות בכל פעם. לאחרונה, ממש במקרה, ספרתי את השטרות וראיתי שחסר כסף, לא הרבה, משהו כמו שלוש מאות שקלים".
מיכאל המשיך וסיפר שספר שוב את השטרות ולאחר כמה ימים שם לב לסכום כסף שחסר. לדבריו לא סיפר לאף אחד שהוא מחביא כסף במקום ושמדובר בסוד. הוא מבין שמישהו גילה זאת ומשתמש בכסף הזה אבל אין לו מושג מי הגנב.
ביקשתי ממיכאל שיראה לי את המחבוא בו הוא נשאיר את הכסף. לפני שעלינו במדרגות הוא נעל את הבית תוך שהוא מוודא שאנחנו שם לבד. מיכאל הוביל אותי אל חדר השירותים שבקומה העליונה. שם פתח את אחת המגירות ושלף מתוכה קופסה קטנה.
"שנים שאני מחביא כאן כסף, אף אחד מעולם לא גילה. מה שמכעיס אותי בעניין הוא שכל בני המשפחה מקבלים ממני עזרה כלכלית, מגורים וחיים ברמת חיים גבוהה. למה שיגנבו ממני?". שוחחתי עם מיכאל על שגרת היום שלו. ביררתי מי מסתובב בבית, מי מנקה ומסדר, האם יש מישהו שמגיע לבית באופן קבוע. הוא ענה שהפועלים בנגריה הם כמו בני בית, הם נכנסים למטבח באופן חופשי אבל אף אחד מהם לא עולה אל הקומה השנייה.
בחנתי את האזור שמסביב למגירה. מעל ארון האמבטיה הותקן מדף ועליו עציץ בכדי להסתיר את המצלמה בצורה הטובה ביותר ביקשתי מהצוות שלי ליצור העתק של הכד ובתוכו התקנתי מצלמה סמויה. מכיוון שמדובר בחדר אמבטיה פעיל החלטתי להתקין מצלמה שפועלת בשליטת הלקוח. הסברתי למיכאל איך לכבות ולהדליק את המצלמה.
לאחר יומיים בהם השידור מהמצלמה היה חשוך לחלוטין, אחד מאנשי הצוות שלי זיהה דמות חשודה שנקלטה במצלמה. ישבנו יחד לבחון את הצילומים ואכן, פניו של גבר שחובש כובע כחול הביטו ישירות אל המצלמה. הוא פתח את המגירה, הוציא את הקופסא ובה השטרות, לקח את הכסף ולאחר מספר שניות החזיר את הקופסא למקום. 
שלפנו את התמונות הברורות ביותר מתוך הסרטון ושלחנו אותן אל מיכאל. הוא התקשר מיד. "אני בשוק. מכל האנשים שחיים פה, ממנו אני הכי מאוכזב". הוא סיפר שהגנב הוא אחד מעובדי הנגרייה, בחור שמיכאל העסיק מאז שהיה נער צעיר במשך שנים. 
הפועל שנתפס גונב הוזמן לשיחה אצל מיכאל, בה הוצגו לו הצילומים. הוא הודה בגניבה ובגניבות נוספות. 
"החלטתי לפטר אותו כמובן, ובנוסף לזה הוא ישלם לי פיצוי בתמורה לכך שלא אפרסם את הסרטון. תודה לך". 
רוצים לצפות בסרטון המלא? היכנסו לדף הפייסבוק: דותן גל משרד חקירות.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: