יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

הקבלן

אפשר לתת שם שגוי ולהיעלם הכי רחוק שאפשר | בסוף ימצאו אותך...

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

"לפני שנתיים רכשתי קרקע במושב בשפלה כדי לבנות בית. אני כבר לא צעיר, תכננתי לבנות דירה לאשתי ולי ועוד דירה להשכרה שממנה נוכל להתפרנס כדי לחיות ברווחה. לצורך זה משכנתי את הדירה שלנו", סיפר אבי (שם בדוי, כיתר השמות במאמר), "שכרתי אדריכל, עו"ד מקרקעין, עשיתי הכול לפי הספר. הכול השתבש כשבחרתי את הקבלן דרך מישהו במושב שהכיר אותו. כבר בתחילת העבודה קרו כל מיני דברים קטנים שנראו לי חשודים בהתנהגות שלו, אבל לא משהו שיכולתי להסביר. רק תחושה. כשהתקדמנו עם העבודה נתתי לו צ'קים פתוחים כדי שיוכל לקנות ציוד וחומרים וגם שילמתי לו מקדמה עבור העבודה שלו. כמה ימים לאחר ששילמתי לו, הגעתי בבוקר לבית אבל הוא לא היה שם. התקשרתי והוא לא ענה. מאז לא ראיתי אותו, אבל את הצ'קים שנתתי הוא פדה. הבחור נעלם עם הכסף והשאיר אותי ככה. בלי בית ובלי כסף". 
אבי תיאר את הניסיונות שלו ושל בני משפחתו לאתר את הבחור בעצמם ולהגיש תלונה במשטרה. "כולם ניסו לעזור ולא הצליחו. פתאום התחלנו לשמוע סיפורים על עוקץ פה ושם. רק אז הבנתי שהשם שהוא מסר לי בכלל לא נכון ושנפלתי קורבן לנוכל מנוסה".
במקרה כזה נדרשת עבודת איתור בכדי למצוא את האדם וכדי לגלות את זהותו האמתית. תהליך האיתור הראשוני היה פשוט יחסית. דרך הפועלים שעבדו בבית סמוך הצלחתי לקבל פרטים על מקום המגורים שלו ואת שם השותף שלו, שהיה אמתי. אותו שותף בנה באותו זמן בית באשקלון. הגעתי לאזור והצגתי את עצמי כמי שמחפש קבלן לבניית בית חדש. הוא שמח לדבר איתי ומסר לי את הטלפון של השותף שלו, וגם את שמו האמתי. החיפוש אחרי גולן הנוכל החל מיד. 
איתרתי את כתובת המגורים שלו במשרד הפנים - בית הוריו ברמלה. לשם הגעתי יחד עם עוקב נוסף. לאחר מעקב של מספר שעות הבנו שגולן לא נמצא בבית בעצמו והחלטנו לגשת ולשאול את משפחתו איפה הוא. כמובן שלא יכולנו לספר לאב שאנחנו מחפשים אותו ולכן השתמשנו בסיפור כיסוי והצגנו את עצמנו כשיפוצניקים שמחפשים עבודה.
אביו של גולן פתח את הדלת. כשסיפרתי לו שאני מחפש את הבן שלו הוא ענה "שיהיה לך בהצלחה, אתה לא היחיד. אין לי איך לעזור לך". שיחה קצרה עם אחת השכנות העלתה שגולן מצוי בסכסוך עם בני משפחתו ולא ביקר בביתו זמן רב, הוא חייב סכומי כסף גדולים לקרובי משפחתו ויש נגדו מספר תלונות במשטרה. אותה השכנה סיפרה שאחד מבני המשפחה שלה פגש אותו באילת וששם הוא מתגורר כרגע. הגשנו כמובן תלונה במשטרה ופנינו באופן רשמי להוצאה לפועל. 
מרגע שהייתה נגד גולן תביעה מסודרת, המשימה הבאה שעמדה לפנינו היא איתור ומסירה של מסמכי התביעה. האיתור באילת התבצע בצורה חלקה יחסית. מכיוון שמדובר בעיר קטנה ובאדם שעוסק בשיפוצים, איתרתי את כתובת המגורים של גולן ואת הבית שבו הוא עובד כרגע. 
למרות שאני לא מתעסק במסירת מסמכים בדרך כלל, את המסירה הזו החלטתי לבצע באופן אישי. הגעתי לאתר הבנייה ושם זיהיתי את גולן יחד עם כמה פועלים נוספים. פניתי אליו וסיפרתי ששלחו אותי אליו לגבי עבודה מסוימת. לאחר שלחץ לי את היד והחל לדבר איתי על אופי העבודה, מסרתי לו מעטפה עם מסמכי התביעה. גולן, שכנראה מנוסה מאוד בתחום סירב לחתום על המסמכים אבל זה כבר לא היה משנה מכיוון שהמסירה תועדה במצלמת וידאו ולכן בוצעה ללא ספק.
לאחר מספר שבועות אבי יצר קשר וסיפר שקיבל את רוב כספו בחזרה לאחר שבהוצאה לפועל הצליחו לגבות מגולן את רוב הכסף. "הבנתי שעיקלו לו ציוד יקר שבלעדיו הוא לא יכול לעבוד ולכן הוא שילם".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: