יום ראשון, 27 בספטמבר 2020, ט' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

המטפלת

נושא הפיקוח על המסגרות החינוכיות לגיל הרך נמצא במרכז תשומת הלב בשבועות האחרונים  לשמחתי, בחלק מהמקרים שבהם עסקתי, התגלה צוות דואג ואחראי אך היה גם מקרה אחד שבו הממצאים היו לא פשוטים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

לימור ויניב (שמות בדויים, כיתר השמות במאמר), הורים לתינוקת בת שנה, הגיעו אליי וסיפרו שהם מודאגים מאוד. מכיוון שהעדיפו להימנע מלרשום את בתם הקטנה לגן גדול, שכרו את שירותיה של מטפלת פרטית. 
המטפלת היא בחורה צעירה והזוג קיבל המלצות חמות לגביה מהורים שבילדיהם טיפלה בעבר. היא מגיעה לביתם בכל יום, שומרת על הילדה בביתם וגם מטיילת איתה בפארק בשעות הצהריים. 
לאחרונה חשה לימור שהתינוקת מגיבה בבכי היסטרי לכל מגע, מסרבת להיפרד מהוריה גם למספר שניות כשהם בחדר הסמוך ומתעוררת בבכי בלילות. לכאורה היה מדובר בהתנהגויות שכל אחת מהן סבירה, אך הופעתן של כל התופעות הללו יחד עוררו את חשד ההורים. 
"כשהבאנו את שני להיות המטפלת של בר אמרנו לה שיש מצלמות בבית, למרות שלא היו. כבר כמה חודשים שאנחנו דוחים את המשימה הזו ועכשיו מצטרף לזה החשש שמשהו לא טוב קורה איתה".
מכיוון שבני הזוג ציינו בפני המטפלת בעבר שיש מצלמות אבטחה בבית, הנחתי שהיא נזהרת מתוך מחשבה שהיא מצולמת. מצד שני, הזהירות פוחתת עם הזמן וייתכן ששני הבינה שאין מצלמות או שאף אחד לא צופה בהן אם אכן נהגה באלימות כלפי התינוקת ואף אחד לא פנה אליה בנושא.
הסברתי לזוג את האפשרויות שעומדות לרשותנו. התקנת מצלמות אבטחה כולל סאונד ברחבי הבית ובמידת הצורך שילוב של מעקב בגן השעשועים. 
המצלמות הותקנו בדירה של בני הזוג עוד באותו הלילה. פיזור המצלמות ברחבי הבית נעשה באופן שיאפשר לנו צפייה מזוויות מרובות ולמעשה החדר היחיד בו לא הותקנה מצלמה היה חדר השירותים.
למחרת בבוקר שני הגיעה לעבודה. לימור קיבלה אותה כמו בכל יום והשתדלה להתנהג בצורה רגילה ככל האפשר. היא מיהרה לצאת מהבית והמצלמות החלו לעבוד. 
החוקרת שעבדה איתי על המקרה קיבלה הנחייה לצפות בצילומים ולדווח במקרה של התנהגות חריגה וכמובן שהתחייבתי בפני בני הזוג לדווח להם בזמן אמת אם יהיו גילויים של אלימות כלפי התינוקת.
לשמחתי, לא היו גילויי אלימות חריגים של שני כלפי התינוקת אבל זו לא הייתה כל התמונה. ניתוח של שני ימי צילום כולל האזנה העלה ממצאים קשים. נראה ששני נוהגת לעסוק בעניינים אישיים במהלך היום כמו קריאה, שימוש במחשב נייד ואף מפגש עם בו זוגה שהגיע אל הבית במהלך היום ושהה שם מספר שעות. לאורך כל היום נראה ששני אינה מתייחסת אל התינוקת כלל. היא השאירה אותה במיטתה במשך שעות, מיעטה לשוחח איתה או להתייחס אליה והייתה חסרת סבלנות בזמן הטיפול בה. 
לכולנו היה ברור שלא מדובר בהתעללות פיזית חמורה, אך באותה המידה ברור היה לנו שהיחס של שני כלפי התינוקת ואופן הטיפול בה הם חריגים ורחוקים מאוד מהציפייה של ההורים. 
באותו הערב לימור ויניב יצרו קשר עם שני וביקשו ממנה להגיע לביתם לשיחה. שני הגיבה בחשדנות אך הסכימה להגיע. בפגישה, שבה נכחו גם הוריה של לימור, הוצגו בפני שני צילומי הווידאו. בתחילה היא התעקשה שאינה מבינה מה לא תקין בהתנהלות שלה אך לקראת סוף השיחה פרצה בבכי והתנצלה. שני ויניב הודיעו לה על סיום העסקתה כמטפלת ללא פיצוי וללא כל מחויבות כלפיה.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: