יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

פס ייצור

קל מאוד לבצע ניסיון התעשרות על ידע ומשאבים ממקום העבודה | אבל גם קל מאוד להיתפס...

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

חיים (שם בדוי, כיתר השמות במאמר זה), בעל מפעל ייצור, טען כי בידו מידע על כך שאחד העובדים כנראה גונב חלקים מפורקים של אחד המוצרים אותו מייצרים במפעל ומוכר את המוצר בשלמותו מחוץ למפעל. לדברי חיים, הוא גונב את החלקים מהמפעל, מרכיב אותם במקום כלשהו בזמנו הפרטי ולאחר מכן מוכר את המוצר. "אם הדבר נכון", אמר חיים, "אותו עובד, עודד שמו, גורם לי נזק רב. גם גונב וגם המחיר שהוא מוכר את המוצר בטוח נמוך מהמחיר שאני מוכר. אני רוצה לדעת האם עודד גונב ואם כן אז אני רוצה צילום ושיהיו לי ראיות נגדו.
הסברתי לחיים שכדאי ליצור קשר עם עודד, כמובן בסיפור כיסוי מתאים, ולאחר מכן לבצע רכישה של המוצר המדובר. המישור השני שבו יש לפעול הוא מעקב. במקביל, צוות מעקב יעקוב אחריו עד לשעה בו הוא ילך לישון על מנת שנראה מה הוא עושה. כמובן שכל מה שציינתי ילווה בצילומים והקלטות. בנוסף, הצעתי לחיים שאתקין לו מצלמות סמויות במפעל במקומות בהם עודד יכול לגנוב את החלקים. חיים התלהב מהרעיון ואמר שיש לי יד חופשית לביצוע המשימות. 
בזכות קשרים אישיים שיש לי, הגעתי לבחור אשר מכיר את עודד וכך יצרתי קשר ראשוני עם עודד. התקשרתי אליו ואמרתי לו שהגעתי דרך אותו בחור ושאני רוצה לשוחח איתו על עניין מסוים אך לא בטלפון. הוא הסכים וקבענו פגישה. לפגישה הגעתי לבד אך דאגתי לצוות עיקוב מטעמי שיתחיל לעקוב אחרי עודד מהרגע שנסיים את הפגישה. בפגישה הסברתי לעודד בדיוק מה אני צריך. הוא הביע נכונות ואמר שזה יכול לקחת שבוע ימים עד שהמוצר יהיה ברשותו. כמו כן, הוא דרש מחצית מהסכום אותו הוא דורש באותו מעמד ולאחר שאקבל את המוצר אשלם לו את החצי הנותר. שילמתי לו ולאחר שנפרדנו, צוות העיקוב עקב אחרי עודד. לאחר נסיעה קצרה, הוא הגיע לכתובת אשר בה שהה כחצי שעה. לאחר מכן נסע לביתו ולא יצא עד הלילה. מבדיקה שערכתי ולאחר מכן בדקתי גם עם חיים, התברר כי עובד המפעל בשם איתמר מתגורר בכתובת שעודד הגיע אליה. אמרתי לחיים שאין לי ספק שאיתמר משתף פעולה עם עודד ואת זה אני מאמין שנגלה בהמשך. 
למחרת בבוקר קיבלתי שיחת טלפון מעודד ובה הוא אמר לי כי יש סיכוי שהמוצר יהיה מוכן מוקדם מהצפוי. לקראת השעה 16:00 צוות העיקוב היה מוכן בתצפית לעבר המפעל והמתין ליציאה של עודד. וכך היה. בשעה 16:30 עודד יצא ונסע ישירות לביתו. לאחר כשעתיים עודד יצא מביתו, נסע והגיע לכתובתו של איתמר. לאחר 10 דקות, הוא יצא כשבידו שקית לבנה עם לוגו של מותג ידוע. משם עודד נסע לביתו. בזמן הנסיעה קיבלתי שיחת טלפון מעודד, בה אמר לי שהמוצר מוכן וכי 'תיקתק את העניין', לדבריו, בגלל שהגעתי אליו דרך החבר. קבענו שניפגש למחרת וכך היה. נפגשנו בגינה ציבורית אשר במרחק של שני רחובות מביתו. כמובן שדאגתי שצוות העיקוב יתמקם לפני כן בתצפית על מקום המפגש ויתעד את המפגש שלי ושל עודד. לפגישה עודד הגיע עם אותה השקית שעליה הלוגו של המותג הידוע, ממנה הוא הוציא את המוצר. בדקתי אותו ולאחר מכן אמרתי לו שהמוצר מתאים לי ושילמתי לו את הכסף שנותר לי לשלם. לאחר שנפרדנו הוריתי לצוות העיקוב לסיים את העבודה מפני שהשגנו את מה שרצינו.
למחרת נפגשתי עם חיים. הוא היה שבע רצון מהתוצאות והודה לי על כך. אמרתי לו שיבדוק את הצילומים מהמצלמות הסמויות בהקדם. למחרת, חיים התקשר אליי ואמר כי רואים בבירור את איתמר גונב את חלקי אותו מוצר ומכניסם לתיק גב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: