יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

הכנסה צדדית

מנהלי חברת ההובלות חשדו במשהו חריג אצל שני נהגים * מה הייתה האמת?

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

לנהגי משאיות ומשלוחים ישנן אפשרויות רבות לבצע גנבות ומעשי מרמה. רוב היום הנהגים נמצאים לבד, ללא השגחה ופיקוח וכל פעם מחדש אני מופתע מהתעוזה שלהם. סמנכ"ל של חברת הובלות פנה אליי, ולדבריו ישנם שני נהגי משאיות בחברה, אשר עלה נגדם חשד בדבר גניבת סחורה מהמשאיות מידי פעם.

כשנפגשתי עם המנכ"ל והסמנכ"ל, הסברתי להם כי בכדי לבדוק האם הנהגים גונבים סחורה, חייבים לבצע מעקב אחריהם מהרגע בו הם מתחילים את יום העבודה ועד שהם חוזרים לביתם. הסיבה היא שלפעמים הנהגים חוזרים בסוף יום העבודה עם סחורה המיועדת לחזור למפעל (סחורה פגומה או סחורה שהקונה החליט שאין לו צורך בה) וכך יותר קל לגנוב. החלטתי לבצע מעקב אחר שני הנהגים במקביל על ידי שני צוותים.

נהגי המשאיות מתחילים את יום עבודתם מאוד מוקדם ולכן היינו ממוקמים בתצפית על המשאיות בשעה ארבע לפנות בוקר. כל משאית חנתה בחניון משאיות אחר ולכן לא היה קשר עין בין הצוותים.

הנהג הראשון ששמו דוד (שם בדוי, כיתר השמות במאמר זה), הגיע למשאית בשעה 04:25, וישב בה במשך חמש דקות ולאחר מכן החל בנסיעתו למפעל. הנהג השני ששמו אבי, הגיע בשעה 04:35 ומייד נסע למפעל.

במשך כל היום שני הצוותים עקבו אחרי הנהגים ותיעדו את כל מה שהם עשו. לא היה שום דבר חריג אצל דוד, אולם אצל אבי היה משהו חריג בסוף יום העבודה. כשאבי החנה את המשאית שלו בחניון המשאיות, הוא פגש אדם נוסף, אשר הגיע ברכב פרטי ונראה מעביר לאבי מספר שטרות של 200 שקלים (להערכתי היו שם כ-1,000 שקלים). הם לחצו ידיים ונפרדו, בעוד הצוות תיעד כל העת את המתרחש .

יום המעקב השני התחיל כמו ביום הראשון ולאחר שהנהגים הגיעו למפעל, דוד יצא עם סחורה לחלוקה בחנויות באזור המרכז ואילו אבי נסע לאזור הדרום. לאורך כל היום לא היה עם דוד שום דבר חריג. כשאבי יצא מהמפעל, הוא נסע דרומה וחילק סחורה במספר חנויות בקריית גת ולאחר מכן המשיך לכיוון באר שבע, שם ידענו שהוא אמור לפרוק את שאר הסחורה במספר חנויות.

במהלך הנסיעה דרומה, פנתה לפתע המשאית לרהט. מייד הבנו שקורה משהו חריג. המשאית נסעה ברחבי רהט עד שנכנסה בשביל עפר לכיוון מחסן גדול. התמקמנו בתצפית לעבר המחסן והבחנו במשהו מאוד מוזר. במקום לגנוב סחורה זיהינו כי מעמיסים למשאית מספר משטחים ועליהם ארגזים.

מייד התקשרתי לסמנכ"ל ושאלתי אותו האם העניין מוכר או שזה חריג והוא ענה כי הוא לא מכיר דבר כזה. לאחר כרבע שעה המשאית יצאה מהמחסן ונסעה חזרה לשביל העפר, ולפתע זיהינו את הרכב הפרטי מהיום הקודם, נוסעת מול המשאית לכיוון המחסן. אבי נופף לנהג הרכב הפרטי לשלום והמשיך בנסיעה ואנו המשכנו לעקוב אחרי המשאית והיא אכן נסעה לבאר שבע. בבאר שבע היא עצרה במספר חנויות ואבי פרק סחורה. צילמנו היטב את הסחורה. בחלק מהחנויות אבי פרק את הסחורה של הלקוח, ובמספר חנויות הוא פרק את הסחורה שהעמיס ברהט ואף היו חנויות שבהן פרק סחורה משני המקומות. בסוף יום העבודה אבי הגיע לחניון המשאיות ומי חיכה לו בחניון? מי אם לא נהג אותו רכב פרטי אשר העביר לו שוב מספר שטרות לא מבוטל.

למחרת נפגשתי עם המנכ"ל והסמנכ"ל והצגתי להם את הראיות. הם זימנו את אבי לשימוע וכמובן שציידתי אותם במכשיר הקלטה ומצלמה סמויה בכדי שהשימוע יהיה מתועד.

הם שאלו אותו האם הוא עשה משהו חריג בעבודה והאם יש לו מה לספר להם. אבי השיב שלא עשה שום דבר חריג. כשנשאל האם הוא היה ברהט, אבי ענה כי עצר "רק לשתות קפה אצל חבר". בשלב זה, הסמנכ"ל הראה לאבי תמונה מהמעקב, בה הוא נראה עומד ליד המשאית כשמעמיסים לתוכה את הסחורה ברהט. אבי נשבר והודה כי במקביל לחלוקת הסחורה שלהם, הוא מחלק במשאית החברה גם סחורה של מפעל נוסף מרהט. כמובן שמיד אבי הושעה מעבודתו עד להחלטת המנהלים בעניינו.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: