יום רביעי, 30 בספטמבר 2020, י"ב תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מיומנו של חוקר פרטי במבשרת ציון

במקום הכי כואב

ציון חש שנמאס לו ממקום העבודה הקודם והוא רוצה להתקדם * הוא רק לא חשב שבדרך הוא מכאיב למישהו ושהרמייה תיחשף בהקדם

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דותן גל

חוקר פרטי ובעל משרד חקירות פרטיות. ליצירת קשר:050-5924411.

galhoker@gmail.com

dotan-inv.co.il

אתי (שם בדוי, כיתר השמות במאמר) היא בעלת עסק משפחתי ותיק של ציוד אינסטלציה. היא פנתה אליי בעניינו של ציון, בן דודה ועובד בעסק המשפחתי שלהם כבר למעלה מעשר שנים. לדבריה, בחודש האחרון הודיע שהוא לא מרגיש טוב ושיש לו בעיות גב ולקח חופשת מחלה.

"לא הייתה לי בעיה אם הוא באמת היה חולה. זה יכול לקרות לכל אחד", אמרה. "העניין הוא שחברה טובה שלי סיפרה לי ששמעה שציון התחיל לעבוד בשיפוצים. הוא ממוטט לי את העסק. אני משלמת לו משכורת כרגיל, חסר לי עובד ואם זה יימשך עוד אני לא אצליח לעמוד בזה. אני חייבת להוכיח שהוא עובד".

כשנפגשתי עם אתי, היא מסרה לי את כל הפרטים הנדרשים לטובת המעקב ויצאנו לדרך.

ביום א' מוקדם בבוקר כבר היינו ממוקמים - חוקר נוסף ואני - בתצפית ישירה לעבר כתובתו של ציון. בשעה 07:00 דלת הבניין נפתחה וזיהינו את ציון כשהוא לבוש בבגדי עבודה, חוצא עם שקית זבל לכיוון חדר האשפה של הבניין. בדיוק באותו הזמן עצר בסמוך לבניין טנדר המשולט 'אברהם - קבלן שיפוצים ברמה אחרת' ובו שני בחורים. ציון יצא מחדר האשפה, עלה לטנדר וכל השלושה החלו בנסיעה. לאחר כ-45 דק של מעקב, טנדר השיפוצים עצר בכניסה לבסיס הקריה בתל אביב. תיעדנו את  הטנדר נכנס לבסיס, אולם לא יכולנו להיכנס לבסיס והמתנו לראות מתי הוא ייצא משם. בשעה 16:05 זיהינו את הטנדר ובו ציון ושני הבחורים יוצא מהבסיס והתחלנו לעקוב אחריו.

כשהגענו לעיר מגוריו של ציון, הם עצרו בכתובת לא מוכרת והורידו מהטנדר כלי עבודה. בבדיקה שביצעתי לאחר מכן, הבית שייך לאברהם (קבלן השיפוצים). לאחר מכן הם המשיכו בנסיעה לכתובתו של ציון והוא ירד מהטנדר ונכנס לביתו.

עדכנתי את אתי במה שהיה באותו היום. כמובן שהיא הייתה מרוצה. הסברתי לה שאני ממליץ להמשיך את יום המעקב בעוד מספר ימים כי אולי הם יסיימו את העבודה בבסיס ויעברו לכתובת אחרת אשר שם ניתן יהיה לצלם את ציון בזמן העבודה.

לאחר מספר ימים המשכנו את המעקב והתמקמנו שוב, בשעת בוקר מוקדמת בתצפית לעבר כתובתו של ציון. מה שקרה ביום המעקב הראשון חזר על עצמו גם הפעם. התחלנו במעקב אחרי הטנדר והפעם הם לא נסעו לכיוון תל אביב אלא לכיוון כפר סבא. שמחתי, כי קיוויתי שהם יגיעו לכתובת בה נוכל לצלם את מהלך העבודה.

לאחר כעשרים דקות של מעקב, הם עצרו בסמוך לבית פרטי הבית הנראה בשיפוצים והבחנו בעוד טנדר שגם עליו מופיע הכיתוב  'אברהם - קבלן שיפוצים ברמה אחרת'. צילמנו את ציון והעובדים האחרים פורקים מהטנדר את הציוד ונכנסים לבית. 

בכל אותו היום היינו בתצפית לעבר הבית שבשיפוצים. מפעם לפעם זיהינו וצילמנו את ציון עובד. בשעה 16:30 העובדים וציון העמיסו את הציוד לטנדרים וחזרו לעיר מגוריו של ציון. כל מה שנותר בכדי לסיים את החקירה היה לבצע עוד יום מעקב.

למחרת שוב הכול חזר על עצמו והגענו עם ציון והעובדים לאותו הבית שהם עבדו בו בכפר סבא. לאחר מספר שעות, לאחר שציון צולם מכל זווית אפשרית כשהוא עובד, החלטתי קצת להעמיק את החקירה. ארגנתי את המצלמה הסמויה שלי ונכנסתי לבית שבו ציון עובד.

שוחחתי עם העובדים ועם ציון. התעניינתי בעבודת שיפוץ שאני צריך לעשות אצלי בבית (כביכול). במהלך השיחה, ציון סיפר לי כמה זמן הוא עובד בעסק וסיפר לי גם על העבודה הקודמת שלו (אצל אתי) ושנמאס לו לעבוד שם והוא החליט להתקדם. מה שציון לא ידע זה שהוא מוקלט ומצולם.

למחרת, פגשתי את אתי. כשהראיתי לה את הצילומים וההקלטות היא החלה לבכות ואמרה לי שהיא ממש מרגישה כמו אישה שבגדו בה והיא פגועה ממנו מאוד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: