יום שני, 01 ביוני 2020, ט' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מגזין במבשרת ציון

מרכז הבגד

העשייה במקום אינה מסתכמת באיסוף בגדים ומכירתם במחירי מציאה * זה רק אמצעי כדי לעזור לאנשים רבים במגוון תחומים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

משה שפיבק

עורך 'זמן מבשרת'

moshe_spievak@walla.co.il

מרכז הבגד נמצא ברחוב החצב 38 פינת רחוב רמב"ם. בחצי היובל לקיומו נדד המרכז בכתובות רבות עד אשר לפני שנתיים הגיע אל כתובתו הנוכחית. את המקום יסדה רינה מיימון יחד עם הרב רבינוביץ' מחב"ד.

אליקימה כהן, שהייתה בין המייסדות, מספרת: "הרעיון היה של רינה ואני הבאתי רעיונות משלי לאחר שהיא עזבה. המקום מצליח בזכות התושבים שממחזרים בגדים בהיקף גבוה ולא זורקים. מהגישה הירוקה הזו מרוויחים אנשים רבים".

כל בגד שמגיע נבדק. הבגדים נאספים, ממוינים – חלק לתלייה על קולבים, חלק מקופלים על מדפים. מה שנראה פחות ראוי מגיע למקום בתל אביב שמקבל אותם וחלק מן הבגדים מגיע גם למדינות עולם שלישי. בקיצור, פחות פסולת, יותר בני אדם שמקבלים הזדמנות לרכוש ביגוד במחיר כמעט אפסי.

כהן מציינת כי מדובר בפעילות שעמותת 'יד ביד' בראשה עומד חבר המועצה דובי כדורי ('מבשרת ציון אחת'). המקום מופעל על ידי מתנדבים ומתנדבות וכן עובדי שירות המסייעים בעבודה הפיסית. עוד היא מציינת, כי בין המתנדבים ניתן למצוא את חניכי תנועת הצופים וכן תלמידים מתיכון 'הראל' הפועלים במקום במסגרת תכנית 'מחויבות אישית'.

איך מגיעים למשפחות כדי שאלו תדענה על המקום ותיעזרנה בשירותיו? על כך עונה כהן: "יש לנו רשימה מסודרת של משפחות שאנו עוזרים להם באמצעות הכסף שנאסף ממכירת הבגדים. אנו יודעים לאיזו עזרה המשפחה זקוקה. כך למשל אם ידוע לנו על תינוק במשפחה, נעזור בחיתולים ובמזון תינוקות. וכך על הדרך ברכישת מגוון מוצרים שהמשפחות זקוקות להם, אפילו לריהוט אנו דואגים וכפי שפורסם ב'זמן מבשרת', דובי קיבל מקום לאחסן רהיטים ומורי חשמל, מה שמקטין באופן משמעותי השלכה של מוצרים אלו. במקום שיהפכו למפגע סביבתי ולא יעזרו לאיש". גישה ירוקה כבר אמרנו?

אז על עזרה הדדית דיברנו, גישה ירוקה גם כן. וכהן מציינת מימד נוסף של חיבור בין תושבים. "ב'צוק איתן' למשל יכולת לראות פה ערבים, אתיופים, רוסים ותושבים ותיקים מסתובבים פה יחד ולכולם מכנה משותף טוב. ממש אי של שפיות. גם לקראת חג פורים האחרון הגיעו לכאן משפחות רבות בשביל להצטייד בתחפושות. היה ממש שמח".

על דבר אחד היא מצטערת: "שהאתיופים עזבו את מרכז הקליטה. קצת עצוב מאז. הם נעזרו בנו רבות. היית צריך לראות את השמחה בעיניים שלהם כשהם באו לכאן. אבל יש אחרים שבאים ונעזרים. האופי הקהילתי נשמר וכמובן שיתוף הפעולה עם מוסדות החינוך וגורמים מקומיים שונים. זה המקום להודות לראש המועצה, יורם שמעון, שנתן לנו מקום מדהים, ביקר אותנו כאן ומקיים אתנו שיתוף פעולה פורה לכל אורך הדרך. תודות למתנדבי מד"א, לשכבה הבוגרת של הצופים שבט יונתן ולבני נחמיה על תרומת המזון".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
4
שעות פתיחה
עדי | 10:15   20.11.19
3
מה הטלפון של בית הבגד
יוני | 11:00   29.10.19
2
Be resemblance failure: reopen unwitnessed.
udexujecote | 20:44   10.06.19
1
Will meaning, toy kettle, irrational, transplantat
emiziwupikauq | 20:14   10.06.19