יום ראשון, 05 ביולי 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-430-0186

מגזין במבשרת ציון

חילוץ עושים באהבה

הם מוקפצים באירוע חירום, מחלצים פצועים ומאתרים לכודים. אלה הם מתנדבי יחידת החילוץ אבו גוש. "אנחנו גאים להיות חלק ממערך החילוץ של מדינת ישראל ללא הבדל גזע, דת או מין", אומר עימאד ג'בר, סגן מפקד היחידה. הוא מגלה כי בקרוב תצטרף למערך ההצלה גם יחידת החילוץ של בני הנוער מאבו גוש

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

דוד רגב

עיתונאי לשעבר ב"ידיעות אחרונות" ומשמש כנציב פניות הציבור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

ביום יום הם קבלנים, מהנדסים, פורצי דלתות, רתכים חשמלאים ואחים בבתי חולים. אך כשמתקבלת הודעה על אירוע חירום, ממהרים 60 מתנדבי יחידת החילוץ וההצלה של אבו גוש, ללבוש את האפודה הכתומה של פיקוד העורף, להוציא ממחסן החירום את ציוד החילוץ וההצלה ולרוץ להציל חיים.

"היחידה הוקמה בשנת 2001 ביוזמת ראש המועצה, סאלים ג'בר, ופיקוד העורף. היא עברה אימוני חילוץ והצלה של פיקוד העורף ובהמשך קיבלה תקן צבאי ובחירום היא חלק מגדוד החילוץ וההצלה של פיקוד העורף", אומר עימאד ג'בר, סגן מפקד היחידה וקצין הביטחון של המועצה המקומית אבו גוש.

ביחידה חברים כ-60 מתנדבים מאבו גוש בגילאי 20-45 בעלי מקצועות שונים הנוגעים לתחומי חילוץ והצלה. כולם מנוסים ומקצועיים בתחומם ובנושאי חילוץ והצלה. ג'בר מגלה כי בקרוב יוכשרו עוד כ-40 מתנדבים בנוסף ליחידת חילוץ והצלה של בני נוער ביישוב, שהוקמה באחרונה. במהלך השנה, מקיימים מתנדבי היחידה מספר אימוני חילוץ והצלה בבית ספר לחילוץ והצלה של צה"ל ובאתרי הרס. בין היתר, הם התאמנו על הריסות מבני משרד החוץ הישן והמבנים הישנים של חברת 'תנובה' בירושלים. בעת חירום הם נקראים על פי הצורך לצאת תוך זמן קצר ולסייע בחילוץ מאתרי הרס, תאונות ואירועי חירום אחרים. "כשאנחנו מקבלים קריאה, אנחנו עוזבים הכול, אוספים את ציוד החילוץ וההצלה שיש לנו במחסן החירום באבו גוש ויוצאים לשטח. רכשנו ניסיון גדול בחילוץ ממקומות מורכבים מגובה, ממבנים שהתמוטטו ואפילו ממנהרות. אנחנו עוסקים בהצלה ללא הבדל גזע דת ומין. זה כבוד גדול ומצווה שכתובה בכל הדתות להציל חיי אדם בישראל ובכלל. אנחנו שמחים לסייע למדינה שאנחנו אוהבים", הוא אומר.

לדבריו, היחידה מיוחדת במינה והיא היחידה שהיא חלק מפיקוד העורף בחירום. "במקרי חירום אנחנו חלק מיחידות החילוץ של הצבא. יש לנו תקן מיוחד ובפיקוד העורף מקבלים אותנו יפה כחלק מהם וסומכים עלינו", הוא מגלה.

בפיקוד העורף מברכים על שיתוף הפעולה עם יחידת מתנדבי אבו גוש: "שילובה של יחידת מתנדבי החילוץ של אבו גוש במערך החילוץ וההצלה שלח פיקוד העורף הוא נדבך נוסף בפעילותם של הפיקוד ושל צה"ל למען כלל אזרחי ישראל", אומר אלוף-משנה (מיל') עמית בר, מפקד נפת הרטוב בפיקוד העורף, האחראית על אבו גוש.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: